Розвиток команди — успішний кейс від Grade Education Centre

Постійний розвиток команди — це ключовий фактор успіху компанії, особливо, коли йдеться про освітній центр.

Адже, в умовах невпинних змін у методиках викладання та оновлень навчальних тенденцій, викладачам необхідно не лише зберігати актуальність знань, а й регулярно розширювати професійний горизонт.

Саме тому Grade Education Centre стратегічно підходить до розвитку команди, яка, до слова, налічує близько 120 фахівців.

Тож сьогодні ми розповімо про ініціативи, які компанія втілює, щоб створити умови для професійного й особистісного зростання та підвищення кваліфікації кожного члена команди.  

Система наставництва

У Grade Education Centre активно функціонує спеціальна система наставництва, яка допомагає менш досвідченим вчителям швидше адаптуватись до роботи у новому колективі та покращити власні навички викладання.

Як це функціонує? В компанії працюють професіонали, які мають великий досвід викладання та міжнародні кваліфікації CELTA та DELTA. Такі педагоги можуть стати наставниками та координувати роботу двох молодших співробітників протягом 3-4 місяців.

За цей час ментори:

 • відвідують заняття, які проводять молоді спеціалісти,
 • надають зворотний зв'язок та рекомендації щодо поліпшення навчального процесу,
 • допомагають розібратись із питаннями, які виникають у колег,
 • проводять тематичні тренінги, на яких діляться важливими знаннями та новаціями.

Такий підхід створює простір для розвитку як молодих, так і досвідчених вчителів. Оскільки перші переймають цінний досвід наставників та працюють над помилками. А другі — розвивають навички teacher training та рухаються вгору карʼєрними сходами.

Загалом, система наставництва створює сприятливу та екологічну атмосферу для обміну знаннями та взаємного розвитку колективу. 

Дні професійного розвитку

Також у Grade кожен викладач має змогу поділитись знаннями та досвідом з теми, яка його цікавить, і про яку він хоче розповісти колегам.

Для цього існують PDD — Professional development days, які регулярно проводяться для всіх членів команди. Зазвичай, такі зустрічі відбуваються раз на місяць у форматі 60-90-хвилинного воркшопу.

PDD влаштовані наступним чином:

 • охочий провести захід вчитель обирає цікаву тему,
 • досконало вивчає її та аналізує джерела,
 • проводить тренінг, де у цікавій та доступній формі ділиться знаннями з колегами.

Professional development days допомагають викладачам англійської мови не лише обмінюватись новим досвідом, а й вийти за рамки програми занять, яку вони викладають. А також це чудова можливість опановувати нові ресурси, технології й методики викладання та бути в курсі сучасних навчальних тенденцій.

До слова, у нашій спільноті в Instagram вчителі можуть знайти ідеї для уроків, корисні ресурси для роботи онлайн, а також бути в курсі наших освітніх події та пропозицій. 

Навчальні можливості для кожного

Крім системи наставництва та PPD, Grade Education Centre регулярно організовує навчальні тренінги для своїх співробітників, на яких викладачі можуть оновити свої знання відповідно до сучасних викликів та тенденцій.

До того ж така ініціатива зміцнює командний дух та підвищує мотивацію співробітників, і відповідно — ефективність роботи.

Наприклад, у січні-лютому 2024 року вчителі мали змогу розглянути такі теми:

 • Trainings Exam for Schools components Session 3: Productive Skills,
 • Training session on How to use Quizlet+Bamboozle,
 • How to teach new communicative skills,
 • How to teach new Cambridge B2/C1 (FCE /CAE) courses,
 • Writing lessons: problems and solutions.

Також хочемо зазначити, що Grade регулярно проводить вебінари, воркшопи та конференції, на яких кожен охочий може поліпшити свої навички та компетенції.  

Знижки та доступ до освітніх курсів

Кожен співробітник Grade отримує знижку на проходження будь-якого навчального курсу в центрі.

Також вчителям надається доступ до навчальних матеріалів Grade University — онлайн-платформи, яка містить курси, тривалістю від 8 до 60 годин, для викладачів з різним досвідом, специфікою роботи та навичками.

Також на базі центру функціонує напрямок Teacher Training, тому вчителі мають можливість не лише навчати, а й навчатись.

Grade Pre-CELTA Course для новачків

Віднедавна, компанія може похизуватись таким нововведенням як Pre-CELTA Course — це навчання для всіх нових співробітників тривалістю 15 годин.

Така ініціатива допомагає педагогам, які не мають міжнародної кваліфікації, опанувати новітні стратегії викладання, значно підвищувати рівень професійних знань та ознайомлюватись із принципами й стандартами роботи в Grade Education Centre.

Розширення професійних горизонтів

Компанія сприяє карʼєрному росту та зміні векторів розвитку своїх співробітників.

Тобто, якщо вчитель прагне змінити напрямок викладання, наприклад, із General English перейти до Exam Classes, Grade організує відповідні тренінги, аби допомогти педагогу розвиватись.

Також робота у Grade не обмежується виключно викладанням! Якщо педагог хоче поліпшувати свої навички в інших сферах, наприклад, писати експертні блоги чи долучатись до створення цифрового контенту, компанія це лише підтримає.

Завдяки такому підходу, наші співробітники проходять шлях від вчителя до академічного директора або повноцінного автора освітніх текстів для вчителів.

А це означає, що кожен викладач може розширювати власні професійні горизонти, опановувати нові навички та підвищувати свою конкурентність, і найголовніше — шукати себе та на повну реалізовувати власний потенціал!

Корпоративний психолог

Ні для кого не секрет, що у сучасному бізнес-середовищі корпоративний психолог — це складова успішного управління персоналом. Такий фахівець створює умова для побудови здорової організаційної культури та покращення атмосфери в колективі.

У нашій компанії психолог допомагає розвиватися кожному члену команди — проводить індивідуальні консультації та групові тренінги, які допомагають боротись з вигоранням, стресом та конфліктами на робочому місці, а також підвищувати рівень мотивації й задоволення.

Важливо зазначити, що наш фахівець розробляє і втілює різноманітні заходи. Наприклад, наші колеги розглядали наступні теми:

 • Як відмовляти й не мучитись від почуття провини?
 • Як правильно боротися зі стресом?
 • Як формувати цінності?
 • Сила волі та прокрастинація
 • Техніки в роботі із тривогою.

А рекомендаціями психолога щодо того, як правильно ставити мету, планувати карʼєру та професійно розвиватись вчителям англійської, ми поділились у нашому блозі

Розвиток інших членів команди

Команда Grade Education Centre не обмежується лише педагогами. Вагому роль у житті компанії також відіграють маркетинговий, фінансовий, та корпоративний відділи, академічні директори, менеджери по роботі з клієнтами та інші учасники.

Тому Grade намагається забезпечити професійний та особистісний розвиток кожного співробітника: надає широкий вибір можливостей й знижки на курси, підтримує саморозвиток та організовує різноманітні події й інтерактиви.

Наприклад, ми вирішили запровадити такі заходи як читацький клуб, майстер-клас з танців та гру в “Мафію”. І це мало свої результати — допомогло створити комфортне середовище, в якому кожний прагне рости й розвиватись, що призводить до підвищення загального рівня ефективності.

Головний принцип розвитку команду у Grade Education Centre — це побудова такого середовища, де кожний співробітник не лише відіграє важливу роль у досягненні спільних результатів, а може крокувати до власної мети.

1
981