Смак Києва – новий напій Куява в дизайні від Nextpage

Куява – це концепт молодіжного слабоалкогольного напою з бунтарским вайбом. При розробці концепту нас надихала вулична культура: зухвала, новаторська і спроможна на повний відрив та експеримент.

Чому ми зробили цей концепт

Ми — дизайн агенція на перетині діджитал та фізичного світів, тому ми віримо у ідеальну квінтесенцію креативу та практичності. Її ми і транслюємо у світ.

Кожного дня ми зустрічаємось з дизайном, не усвідомлюючи, чому якісь речі нам подобаються, а якісь ні, чому щось більше привертає увагу, а щось додає впевненості. Дизайн – у кожному з нас, навіть якщо ми цього не помічаємо.

Все не завершується на логотипах та обкладинках у фейсбуці. Є велика кількість напрямків дизайну: графічний, 3Д, звуковий, продуктовий, анімаційний, світовий, веб і ще величезна кількість. Окремо кожен з цих напрямів цікавий, але незавершений. Найцікавіше починається у симбіозі різних напрямків.

Не тільки компанії та організації, а навіть речі, явища, люди, події та навіть міста можуть мати свій дизайн. І якщо казати про міста, то, зазвичай, подорожуючи у нове місто ми запам’ятовуємо архітектуру, людей, їжу, напої, музику. Згодом згадуючи подорож, ми вже маємо чіткий набір ассоціацій.

Нам як дизайн агенції було дуже цікаво розробити не просто дизайн міста, а продукт, який зміг би асоціюватися з цим містом.  За таким принципом ми розробляли візуальне оформлення, смак, позиціонування концепту напою, який б відображав Київ, нашу столицю.

Чому Київ

Чому Київ? Тому що це збіг різних культур та явищ у нашій країні, тому що тренди задаються саме у Києві, а ми не хотіли робити щось, що було вчора. Ми шукали натхнення для чогось, що буде завтра.

Звідки така назва

Спочатку у компанії нам прийшла ідея зробити напій зі смаком міста. Ми розуміли, що це концепт і що це може стати нашою пісочницею. Ми домовились забути про всі правила і робити, так як хотіли б ми. Врешті решт ми ж і є замовники. Містом нашого концепту ми обрали Київ. Ми провели опитування у киян, з яким напоєм асоціюється в них столиця. Відібрали найкрутіші, на наш погля, назви, та ті, які збирали більше лайків. І почали розробляти концепти концепту. Один з відсічених варіантів ви можете побачити нижче.

Презентація попередньої версії у посиланні - https://drive.google.com/open?id=1Dus8CKB1qPUuuSFkv21Y2ONoYOC6empM

Одна з теорій про виникнення назви Київ каже, що назва нашої столиці пішла від топографічного застарілого терміну - «куява» - який означав «крутий пагорб». Саме на цій назві напою ми і вирішили зупинитись, тому що нове — це давно забуте старе, а зухвала назва буде привертати до себе увагу.

Дух напою

Маючи назву та смаки, ми точно розуміли, яким саме буде наш продукт і як ми хочемо його позиціонувати на ринку. Нас дуже надихала вулична культура, через її зухвалість, новаторство та тому що вона спроможна на повний відрив та шалені експерименти. Куява - це смак юності з часткою ностальгії за дев’яностими. Але водночас це про нове та зухвале, саме тому напій має сім оригінальних смаків:

  • Бэтмен
  • Той самий коктейль
  • Чай з коньяком
  • Подвійний експрессо
  • Чайний гриб
  • Водка з энергетиком
  • Чиста вода

Хай вас не збиває з пантелику «Чиста вода» - це наш привіт від української столиці англійцям, які мішають джин газованою мінеральною водою.

Для кого Куява

Споживачами Куяви ми бачимо активну українську молодь, тим кому пощастило дорослішати разом зі своєю країною. Ми присвячуємо цей напій мешканцям столиці - енергійним, креативним та трішки навіженим.

Де його можна купити

Наразі Куява це концепт, тому придбати його немає можливості. Але ми б дуже хотіли втілити це продукт у життя, та побачити його на полицях магазинів.

Чому ми використовували українську латиницю

По перше – продукт, який використовує українську латиницю, буде привертати до себе більше уваги на полиці. По друге це один з прийомів показати бажання цього напою бути не таким як усі, і не взираючи ні на що, поспішати у майбутнє та використовувати нові можливості та тренди.


1674