Створення EdTech платформи для медичного центру KARL STORZ

У 2020 році агентство Goodface розробило цифровий комплекс для бренду медичної техніки KARL STORZ, який включав презентаційний сайт для навчального центру, онлайн-платформу для трансляції медичних заходів, а також дизайн застосунку для сервісного центру з обслуговування техніки.

Про клієнта

Німецька компанія KARL STORZ — один з найбільших в світі виробників ендоскопічного обладнання для медицини і ветеринарії. Вони одними з перших в світі, ще в 1950-і роки, почали виробляти ендоскопи. Зараз це велика корпорація з філіями більш ніж в 40 країнах світу на всіх континентах.

На початку 2000-х KARL STORZ відкрив представництво в Україні та почав поставляти в нашу країну свої системи. Одним з напрямків роботи української філії стала освіта: в Києві відкрився навчальний центр, де представлена ​​продукція бренду і проводяться освітні заходи для медиків.

Завдання

Розробити цифровий комплекс для бренду медичної техніки, який включав:

 1. Презентаційний сайт для навчального центру;
 2. Онлайн-платформу для трансляції медичних заходів;
 3. Дизайн мобільного додатку для сервісного центру.

Спочатку KARL STORZ звернувся в Goodface за розробкою презентаційного сайту для тренінгового центру.

Центр регулярно проводить заходи для лікарів. Кожен захід вимагає просування. Ключовий канал просування - інтернет, а засіб — лендинги заходів, на яких можна придбати квиток. Раніше для кожного заходу команда клієнта створювала новий лендинг на конструкторі Tilda. Створення одного такого такого лендингу майже завжди починалося заново і могло займати до трьох днів.

Така тактика з поодинокими лендингами могла добре працювати, поки заходів було мало. Але для системної роботи цей підхід не годився — адже кожен раз всю роботу доводилось, фактично, виконувати заново. До того ж єдиного підходу до контенту і дизайну не було, і через це в учасників заходу не виникало асоціацій з брендом».

Максим Якубович, CEO Goodface, керівник проєкту

Ключовим завданням, яке ми отримали від KARL STORZ, було створити такий сайт, який допоміг би спростити і прискорити створення заходів будь-якого масштабу: від невеликої онлайн-лекції до серйозного офлайн семінару на 1000 чоловік. Окремий розділ потрібно присвятити новому тренінговому центру, який тоді тільки планували відкрити.

Процес розробки

Goodface має багаторічний досвід розробки сайтів, тому всі процеси у нас вже відпрацьовані та оптимізовані. Найчастіше ми робимо такі послідовні етапи:


Презентаційний сайт

Дослідження

Роботу над проєктом ми почали з того, що вивчили сайти інших регіональних представників KARL STORZ і інших компаній, які займаються організацією медичних заходів в Україні і в світі. При цьому ми намагалися відповісти для себе на такі запитання:

 1. Які розділи на сайті повинні бути?
 2. Які типи заходів бувають?
 3. У чому їх суть і чим вони розрізняються між собою?
 4. Які параметри можуть бути у заходу?
 5. Як зазвичай учасники купують квитки на заходи?
 6. У чому особливості безкоштовних заходів?

В межах дослідження ми вивчили понад 20 аналогів, сформували візуальні рекомендації та запропонували інформаційну структуру проекту.

Проєктування

Коли стало зрозуміло, що ми розробляємо не просто презентаційний сайт, а комплексну інфраструктуру з безліччю функцій, нам довелося переосмислити завдання і проєкт в цілому. Потрібно було зробити так, щоб користувачі сприймали цю складну систему простою і щоб у них не виникало труднощів при взаємодії з інтерфейсом.

Під час роботи над сайтом завдання обростало новими деталями і трансформувалося. У команди KARL STORZ виникла ідея створити на сайті особистий кабінет для закритого клубу хірургів, де вони могли б за допомогою відео ділитися один з одним знаннями.

У медичному середовищі дуже актуальна тема обміну досвідом — будь-який хороший лікар регулярно відвідує семінари, конференції, бере участь в обговореннях. Досвідчені фахівці проводять лекції, майстер-класи та демонстраційні операції для молодих колег. І ось через цей особистий кабінет лікарі могли б організовувати трансляцію різних заходів або дивитися записи.

Нам ця ідея сподобалася. Ми стали вивчати аналоги, обговорювати їх з клієнтами, і поступово спільними зусиллями прийшли до думки, що робити потрібно не просто особистий кабінет, а EdTech-платформу.

Онлайн-платформа

Це формат справжньої телемедицини: будь-який хірург може зареєструватися на платформі і в прямому ефірі проводити операцію. До неї можуть підключатися інші фахівці. Спостерігаючи за операцією, вони можуть писати коментарі, а лікар, який проводить операцію, може їм відповідати (особисто або через асистента).

Таким чином можна організовувати консиліуми, де кілька фахівців надаватимуть консультативну допомогу, або, навпаки, проводити демонстраційні операції для студентів.

Дизайн

Для проєкту ми розробили комплексний візуальний стиль, який об'єднав презентаційний сайт і платформу для телемедицини в єдину систему.

Ми створили серію макетів для комп'ютерної версії сайту, версії на планшетах, а також для смартфонів. А щоб забезпечити цілісність візуального стилю, кожен елемент дизайну оформили в спеціальний документ з описом дизайн-системи — він називається GUI (graphical user interface, або графічний інтерфейс користувача).

Створюючи візуальний стиль для цього проєкту, ми орієнтувалися на сучасні тенденції UX і UI дизайну, при цьому намагалися зберегти ключові риси фірмового стилю бренду KARL STORZ».

Максим Якубович, CEO Goodface, керівник проєкту

Мобільний додаток

Інтерфейс

Також ми розробили дизайн додатку для сервісного центру. Він полегшив для медичних установ обслуговування та ремонт обладнання KARL STORZ і став ще одним елементом цифрової інфраструктури бренду.

Дизайн приложения для сервисного центра

Програмна реалізація і тестування

У цьому проєкті ми відповідали також і за програмну частину: як фронтенд, так і бекенд. На стороні фронтенда ми підготували адаптивну верстку, в якій також передбачили роботу сайту і платформи на різних пристроях.

Окрему увагу приділили оптимізації швидкодії і технічних параметрів. Це важливий момент, хоч про нього часто забувають. Якщо сайт містить технічні помилки, пошукові системи знижують його рейтинг. Такі сайти складніше і дорожче просувати і рекламувати.

Для менеджерів ми зробили зручну адмін-панель для управління контентом сайту. Вийшов такий конструктор заходів, в якому захід будь-якої складності можна створити за 20-30 хвилин.

Окремо мені хочеться сказати про систему оформлення квитків. Часто буває, що одна людина купує квитки відразу на групу. На старих лендингах це було реалізовано так, що для кожної людини процес оформлення і оплати треба було проходити з нуля. А імена учасників писали просто в коментарях до замовлення. На новому сайті ми зробили набагато простіше: тепер при оформленні квитків відразу можна додати дані декількох учасників і оплатити їх одним платежем — картою через систему LiqPay або безготівково».

Максим Якубович, CEO Goodface, керівник проєкту

Впровадження і розвиток 

Створення сайту у нас зайняло 2,5 місяці. Ще близько 4-х місяців пішло на розробку так званої MVP платформи (minimum viable product, або мінімально життєздатний продукт).

Це проста версія системи, але вже має цінність для споживача. У нашому випадку, наприклад, глядачі спочатку могли тільки дивитися трансляції, а вже пізніше ми підключили коментарі. В подальшому ми вже допрацьовували платформу, додавали нові функції, корегували інтерфейс з урахуванням зворотного зв'язку від користувачів.

Важливим комплексом робіт була інтеграція сайту з платформою. Це дозволило, зокрема, зробити так, щоб при створенні нового заходу на платформі він відразу з'являвся в афіші на сайті.

За час роботи над проектом ми розробили:

 • 3 цифрових продукти за 6 місяців;
 • 31 екран + адаптиви для мобільних пристроїв;
 • Десятки заходів було проведено у новому цифровому середовищі KARL STORZ.
По суті ця платформа стала для KARL STORZ виходом в онлайн. Особливо вдало вийшло, що вона запустилася на початку 2020 року, якраз напередодні всесвітнього локдауну. І коли інші бізнеси терміново вигадували, як адаптувати свою діяльність до умов віддалення, в KARL STORZ планомірно продовжували розпочату роботу»‎.

Максим Якубович, CEO Goodface, керівник проєкту

Результати

На даний момент ми реалізували базову функціональність онлайн-платформи для телемедицини. І, тим не менш, це повноцінний працюючий продукт — на платформі регулярно проводяться трансляції, там реєструються нові користувачі. Більш того, нею користуються філії KARL STORZ не тільки з України, а й з інших країн світу.

Онлайн платформа для трансляції медичних заходів

Клієнт отримав комунікаційну EdTech-платформу для трансляції медичних заходів. Це дозволить бренду KARL STORZ вибудовувати більш міцні зв'язки зі споживачами своєї продукції і підтримувати їх лояльність.

Презентаційний сайт для навчального центру

У навчального центру KARL STORZ з'явився сучасний, красивий і зручний сайт, за допомогою якого він може залучати відвідувачів на заходи. Стала простішою робота менеджерів навчального центру: тепер на створення навіть найскладнішого заходу відводиться не більше 20-30 хвилин, а більшу частину квитків користувачі оплачують онлайн без участі менеджерів.

Дизайн мобільного додатку для сервісного центру

Ми розробили дизайн додатку для сервісного центру. Він полегшив для медичних установ обслуговування та ремонт обладнання KARL STORZ і став ще одним елементом цифрової інфраструктури бренду.

Ми отримали унікальний досвід і розуміння особливостей проєктування та розробки EdTech продуктів. Сфера онлайн-навчання зараз переживає підйом. Тому ми сподіваємося, що наш досвід стане в нагоді ще багатьом компаніям, і будемо раді пропозиціям про співпрацю».

Максим Якубович, CEO Goodface, керівник проєкту

Відгуки користувачів і клієнта

Користувачі з ентузіазмом сприйняли платформу для телемедицини і почали активно користуватися нею ще на етапі MVP. Вони створювали трансляції, самі випробували нові функції.

Окремою цінністю було отримання зворотного зв'язку від користувачів, які розповідали, як можна поліпшити продукт. Наприклад, вони підказали нам, що спочатку не дуже інтуїтивно було організовано інтерфейс створення нового користувача: було складно зрозуміти, чи реєструєшся ти як автор трансляцій чи як глядач. Завдяки цій підказці ми доопрацювали форму реєстрації.

Люди казали, що не очікували побачити такий свіжий та сучасний дизайн: у медичній сфері до цього зазвичай підходять більш консервативно. Хвалили зручність взаємодії, зазначали, що інтерфейс дуже зручний і викликає труднощів.

Клієнт також залишився задоволеним нашою співпрацею. Його відгук можна прочитати нижче.

Goodface швидко розібрались в сфері нашого бізнесу, а досвід роботи в різних сферах дав можливість віднайти безліч варіантів і рішень. Компанія має великий досвід, компетентну команду та свою ідею. Ми отримали додаткову сервісну підтримку, яка обслуговує клієнтів і краще розуміння нашої продукції»‎.

Віталій Швачка, керуючий, Karl Storz Україна

Зв'язатися з нами

Cайт агенції www.goodface.agency Телеграм t.me/Goodfaceagency

6522