Суспільний мовник вивів на вулиці Києва манекенів, щоб закликати українців голосувати свідомо

Суспільний мовник провів просвітницьку акцію в центрі Києва на підтримку другого сезону політичного ток-шоу “Зворотний відлік. Парламентські”. Інсталяції розмістили на Хрещатику, Контрактовій та Спортивній площах столиці.

Протягом трьох днів кияни бачили інсталяції з п’яти однакових манекенів, одягнених у футболки з написами “Партія №1”, “Партія №2”, “Партія №3”, “Партія №4” та “Партія №5”. Яка між ними різниця? — спитаєте ви. Власне, як і в житті, виборцю всі партії часто здаються однаковими. Щоразу перед виборами кандидати говорять про себе однаково добре, обіцяють примножити все хороше та викорінити все погане.

То як же розібратися в політичних обіцянках та зробити дійсно свідомий вибір? На допомогу українцям Суспільний мовник розробив пам'ятку відповідального виборця з коротким списком ресурсів, із якими слід ознайомитися, щоб визначитися зі своїм вибором. А це:

▪️ програми депутатів

▪️ декларації політиків

▪️ антикорупційні розслідування

▪️ хто дотримував слова

▪️ хто підтримував реформи

І, звісно ж, де й коли можна побачити головну дискусію країни за участі політичних партій, які змагатимуться в парламентських перегонах — “Зворотний відлік. Парламентські”.

“Ідея задіяти манекени виникла з того, щоб показати оцю безликість і однаковість політичних сил. Після першого сезону “Зворотного відліку” до президентських перегонів у нас залишилися манекени — ми використовували їх під час ефіру, коли кандидат не з’явився, хоча письмову згоду на свою участь надіслав, — пояснює виконавча продюсерка Суспільного Катерина Феленюк. — Манекени стали для мене образом чогось однакового й безликого. Я вирішила, що це чудова нагода влаштувати ось таку активність, коли стоять п’ять однакових манекенів. Це метафора нашого політичного процесу”.

“Ми думали, як допомогти виборцям розібратися з величезною кількістю партій, що змагатимуться за їхні голоси вже зовсім скоро. Вирішили привернути увагу в такий незвичний спосіб, — говорить директорка з комунікацій UA: Суспільне мовлення Вікторія Сидоренко. — У пам’ятці є посилання на всі найважливіші ресурси, які стануть у пригоді для свідомого вибору. Окрім того, ця акція — можливість для Суспільного вийти з екранів телевізорів та з радіоприймачів просто на вулицю, ще ближче до аудиторії“.

Політичне ток-шоу "Зворотний відлік. Парламентські" виходить в ефір двічі на тиждень: щопонеділка о 21:30 та щосуботи о 16:50 на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ, цифровій платформі Суспільного "Зворотний відлік", на YouTube і Facebook-сторінці, а також в ефірі UA: Українське радіо.

692