В Gram трофейний тубус від гранатомета перетворили на артоб'єкт
Загальна ідея ілюстрації – покадрово передати відчуття, які обʼєднують мільйони українців. Замість цілісної історії, наша дизайнерка Анна Вирстюк зобразила окремі кадри, вирвані з контексту року повномасштабної війни.
Весь час ми намагаємося налаштуватися на щось, зібрати себе до купи, проте все йде нанівець, коли розкриваються подробиці нових злочинів, трапляються трагічні події, гинуть найкращі
Кожна з ілюстрацій, зображених на тубусі, має своє трактування:
- Сходо-драбина – невідомість, внутрішні гойдалки під час програшів та піднесення від перемог. Це асоціація зі спусками в укриття, а для когось – підйоми на верхні поверхи під час відключення електроенергії.
- Профіль з оком – пересторога та підозра, недовірливість від маленького до великого.
- Рука – “велика стурбованість” від міжнародних організацій та емпатія від своїх: всі ті моменти, коли фізично знаходячись у Львові, ми подумки були у Харкові, Києві, Запоріжжі – всюди, де ворог чинив безпрецедентні злочини.
- Нога – шлях. З Києва до Львова, зі Львова – до Варшави, з Варшави – до іншого європейського міста у пошуках безпеки для себе, рідних та дітей.
- Людина зображена у нейтральному кольорі, жодної ознаки індивідуальності. Адже в умовах війни всі рівні.
- Червона квітка – зруйнована весна: Буча, Бородянка, Гостомель, трагедії в Маріуполі.
- Жіночий профіль, що стікає кровʼю, не потребує метафор. Це загальний образ жінок, матерів та сестер.
- Стілець – катівня.
- Тварина – рогатий, що охороняє свою корону, проте вона не в нього на голові. Алюзія на озброєння та ядерний шантаж.
- Ранкова зоря – світанок: наша надія та орієнтир.
- Птах – воля – те, за що ми боремося. Птах зашифрований в українському тризубі - націлений, сфокусований, з прямим твердим поглядом, він летить за зорею. Бачимо у ньому також відображення нашої авіації та чекаємо на постачання нових “пташок” для України (так, ми про F-16, але й Міг-29 дуже вітаються).
Тубус від трофейного гранатомета RPG-30 “Крюк” з Херсонського напрямку був розіграний на каналі Діми Малєєва, переможця обрали рандомно серед донаторів. Під час розіграшу вдалося зібрати 160 тисяч гривень, ці кошти спрямували 57-ій бригаді артилеристів, які власноруч складають дрони, що здатні підіймати у повітря до 7 кг вантажу.