Від невеликого магазину класу One Dollar Store у Полтаві до одного з найбільших мультимаркетів України з мільйонним трафіком: кейс компанії «Аврора»

2011 рік. Європу охоплює чергова фінансова криза, Північна Корея залишається без свого «вождя нації» Кім Чен Іра, на Кубі офіційно йде з влади Фідель Кастро, а населення планети тим часом долає позначку в 7 млрд людей. На тлі таких великих та епохальних подій навряд чи хтось звернув особливу увагу на відкриття у м. Полтаві невеликого магазинчика «Веселий Кошик» (перша назва мережі «Аврора») у стилі One Dollar Store. Й тим паче ніхто не міг передбачити, що через якихось 5–10 років «Аврора» стане одним із найбільших мультимаркетів України. Та сталося саме так.

«Аврора» сьогодні

Зараз мережа компанії «Аврори» налічує понад 1280 магазинів по всій території України, за винятком тимчасово окупованих населених пунктів. Асортимент товарів налічує понад 6000 найменувань продукції в 30 категоріях. А віднедавна «Аврора» — це ще й великий інтернет-магазин, у якому можна не лише ознайомитися з асортиментом, але й оформити замовлення на потрібні товари.

Фактори успіху «Аврори» в цілому можна назвати «класичними» для формату One Dollar Store:

  • низькі ціни на всі групи товарів;
  • великий вибір продукції повсякденного вжитку;
  • регулярне оновлення асортименту;
  • часті знижки та акції.

Подібні історії успіху характерні й для деяких закордонних мультимаркетів. Зокрема, в США це Dollar General, Dollar Tree, Family Dollar та інші. Вони так само пропонують покупцям великий вибір товарів повсякденного вжитку за доступними цінами й мають широку мережу точок продажів та онлайн-магазини.

Однак у кейсі «Аврори» є одна особливість — тривалий час компанія робила акцент саме на офлайн-продажах, в той час, як сайт avrora.ua здебільшого відігравав роль «вітрини» для ознайомлення з асортиментом магазинів. Однак у 2023 році стратегія докорінно змінилася — мережа ініціювала стрімкий вихід в онлайн.

Стратегія збільшення онлайн-продажів, її реалізація та досягнуті результати

Домен avrora.ua був зареєстрований у 2017 році, але, як і було сказано раніше, на початку сайт не розглядався саме як платформа для продажу товарів. Та з часом стало очевидним, що компанії необхідно переходити до формату повноцінного онлайн-маркетплейсу, збільшувати обсяги цільового трафіку на сайт та, відповідно, кількість замовлень в онлайні. Вагомим стимулом для цього стала пандемія Covid-19, а пізніше — повномасштабне вторгнення в Україну.

Представники «Аврори» звернулися до нашого агентства інтернет-маркетингу Elit-Web на початку 2023 року з ключовим завданням: посилити присутність в інтернеті та отримати більше цільового трафіку на сайт.

Складність завдання полягала у тому, що на той момент в українському інтернеті вже працювало чимало великих компаній, чиї сайти мали «прокачаніший» профіль та міцно трималися в топі пошукової видачі. Та й загалом ніша мультимаркетів є вкрай висококонкурентною. А відтак підхід мав бути дійсно комплексним.

Початкова стратегія передбачала наступні кроки:

  1. Виявити та усунути наявні технічні недоліки на сайті.
  2. Провести внутрішню оптимізацію.
  3. Суттєво розширити семантичне ядро.
  4. Комплексно займатися зовнішнім просуванням.

Саме згідно з цією стратегією ми й розпочали нашу роботу. І якщо на одних етапах задача була відносно простою, то в інших через об’єктивні причини доводилося шукати нестандартні рішення для досягнення результату.

На першому ж етапі внутрішньої оптимізації було виявлено та усунуто декілька критичних помилок:

  • налаштування безпечного протоколу https;
  • впровадження коректного редиректу 301;
  • заміна некоректних метатегів та налаштування шаблонів автоматичного їх заповнення.

Також довелося комплексно оптимізувати зображення на сайті, через які сторінки надто довго завантажувалися на мобільних пристроях. Плюс додали атрибути alt та title з використанням ключових слів. Задача нескладна, однак вона вимагала чимало часу. Таким чином сайт вже став значно краще відповідати вимогам Google щодо оптимізації. А ми отримали змогу рухатися далі й поліпшувати результати.

Індексація, семантика та зовнішнє просування

Як було сказано вище, на той час в Україні вже працювало чимало сайтів тієї ж тематики. Водночас ми побачили, що у конкурентів кількість проіндексованих сторінок є відчутно більшою. Відповідно, обсяги органічного трафіку, які отримував сайт «Аврори», був меншим.

Ми заново зібрали семантичне ядро для сайту, сегментували його відповідно до релевантних URL та частотності. Окрім того, на цьому ж етапі підготували контент-план з близько п'ятдесяти тем для блогу «Аврори», розробили шаблон СЯ для товарів та нових сторінок.

Водночас ми розуміли, що внутрішня оптимізація — це лише частина роботи. Нам потрібно було зробити сайт зручним для користувача, котрий приходить сюди для вибору та замовлення товару. Тому, враховуючи величезний асортимент «Аврори», ми вирішили додати на сайт гнучку систему фільтрів, які б дали змогу в декілька кліків обрати потрібну категорію та товар. Це завдання складніше, ніж може здатися, адже необхідно створити унікальні URL-адреси для фільтрів, відповідні заголовки та описи для кожної сторінки, а також комплексно оновити мапу сайту.

Ну і, звісно ж, ефективне SEO-просування неможливе без зовнішньої оптимізації та нарощування посилальної маси. Ми відібрали потенційні донорські майданчики, проаналізували їхню аудиторію та визначили рівень довіри користувачів. Разом з тим активно займалися краудмаркетингом, розмістивши понад 65 нових природних посилань, використовуючи релевантну семантику в анкорах. Знову ж таки, задача – відносно нескладна, але вона потребує уважності та, що головне, часу.

Плюс 400 % відвідувань сайту на місяць та інші результати

Коли ми тільки починали роботи над оптимізацією та просуванням сайту «Аврори», кількість відвідувань складала близько 250 тисяч на місяць. За 11 місяців активних робіт ми збільшили цей показник в чотири рази.

Разом з тим ми істотно збільшили кількість сторінок на топових позиціях в пошуку Google:

  • ТОП-1 – 8%
  • ТОП-3 – 13,5%
  • ТОП-10 – 34%

На старті співпраці навіть у ТОП-10 за основними ключовими словами сайт «Аврори» не був присутній. Тому результати справді є дуже показовими.

Паралельно зростав і посилальний профіль сайту. Кількість доменів-донорів зросла у 6,5 раза, завдяки чому вдалося серйозно поліпшити профіль вебресурсу. Це вкрай важливо з точки зору SEO-просування та його загальної ефективності. А разом з комплексною внутрішньою оптимізацією лінкбілдинг та краудмаркетинг забезпечили навіть кращі результати, ніж ми прогнозували на ранніх етапах робіт.

Замість висновків: виходити в онлайн потрібно вже зараз

Кейс «Аврори» лиш підтверджує наступну думку: якщо ви плануєте виходити з офлайну в онлайн, це необхідно робити якнайшвидше. Якщо підійти до цього питання комплексно, можна отримати чудові результати навіть у вкрай конкурентних нішах. Головне — діяти зважено та планомірно, одночасно проводити внутрішню та зовнішню оптимізації, постійно аналізувати результати та за необхідності оперативно поліпшувати стратегію. І тоді результати перевершать очікування.

Коментар експерта:

«Робота над просуванням сайту “Аврори” була складною здебільшого через його об’ємність. Величезний каталог з тисячами товарів, відповідна кількість сторінок, відсутність базової системи фільтрів, недопрацювання з боку попередніх оптимізаторів — все це дійсно викликало певні складнощі на тому чи іншому етапі роботи. Однак всі ці проблеми вдалося вирішити доволі швидко й вже буквально за кілька місяців отримати перші виражені результати. І це не лише заслуга нашої команди. Я вдячний представникам компанії “Аврора” за активність, співпрацю та готовність в мінімальні терміни впроваджувати запропоновані нами рекомендації. Саме завдяки цьому симбіозу нам вдалося досягти дійсно визначних результатів. Але попереду ще чимало роботи.»

Ерік Клюєв, Head of SEO Elit-Web

956