#WhatWeAreFightingFor МІЖНАРОДНА КОМУНІКАЦІЙНА КАМПАНІЯ
Поки вся Україна ціною життя змушена виборювати своє законне право на свободу та суверенність, деякі світові лідери й неофіційні джерела досі дозволяють собі просувати в маси формулу “миру”, в основі якої – територіальні поступки агресору. Для українців відповідь категорична – жодних компромісів, тільки повна поразка агресора, відновлення кордонів 1991 року та гарантії безпеки в майбутньому. Натомість світ потребує додаткових аргументів.
Наприкінці осені 2022 року до нас звернулася громадська організація BRAND UKRAINE з надпотужною місією – показати, що свобода та територіальна цілісність України не може бути предметом перемовин. Проєкт під назвою #WhatWeAreFightingFor – міжнародна комунікаційна кампанія про формулу боротьби та миру України, про мотивацію, незламність і сміливість нашого минулого, теперішнього і майбутнього.
Завдання
З самого початку перед нашою командою стояло завдання розробити креативний концепт проєкту, який:
а) Продемонструє іноземцям унікальність та самобутність кожного регіону України, історичне коріння, культурну спадщину, людей і те, що саме їх надихає боротися заради перемоги України.
б) Охопить кампанією мінімум 12 млн людей з Північної Америки та Європи.
в) Покаже світу безкомпромісні причини й аргументи нашої боротьби.
Ми розуміли, що донести іноземцям ключовий меседж нашої боротьби загальними поняттями – місія нездійсненна. Спочатку ми планували подати наші аргументи в формі асоціацій зі зрозумілими та знайомими для світу образами, як то Ейфелева вежа чи Храм Артеміди в Ефесі. Та в процесі розвитку ідеї дійшли до висновку, що самобутність України настільки яскрава та цікава, що її не треба ні з чим порівнювати – люди, культура, природа, відкриття, архітектура, промисловість, аналогів яким немає на Земній кулі.
Креативна ідея
603 628 км² – площа суверенної, незалежної України. Для нас це не просто територія чи шмат землі, це втілення тисячолітньої боротьби за право бути українцями, яке у нас постійно намагаються забрати. На цих 603 628 км² народжуються генії, які роблять наукові відкриття. Це земля, яка сьогодні рятує світ від голоду. Тут творчість переплітається з інноваціями. Тут втілюються ідеї та підіймається в небо “Мрія” – не тільки найпотужніший і найбільший літак у світі, а символ української душі.
603 628 – це мінімальна кількість причин, чому ми боремось і основний лейтмотив креативної концепції комунікаційної кампанії #WhatWeAreFightingFor.
Рішення
Отже, з ідеєю зрозуміло. Але як це все запакувати, аби ключовий меседж був донесений до цільової аудиторії?
Тут в гру вступає наша інша експертиза - діджитальна. Ми вирішили створити платформу на базі офіційного сайту України Ukraine.ua, на якій розмістяться сторінки, присвячені кожному регіону України з детальним сторітелігом його особливостей та найяскравіших фактів. А головна сторінка стане зв’язуючою ланкою, яка покаже цілісність нашої держави та її історії, основні цінності, ключові особистості та досягнення.
Ми хотіли показати світу причини нашої боротьби, але в процесі розробки й для себе віднайшли багато нового і цікавого, тож окрім англомовної версії, яка планувалася спочатку, було прийняте рішення додати україномовну версію для кожного з нас, українців. Як нагадування про вже пройдений шлях та як мотивацію для подальшої стійкості, а також беззаперечні факти та аргументи з нашої спільної історії, чому кожен куточок суверенної держави — це Україна.
Дизайн
Інформації, яку хотілося донести світу, було так багато, що розробка дизайну, а згодом і наповнення сайту, стали для нашої команди ще тим челенджем.
Оскільки основний спосіб подачі інформації – це все ж таки текст, нам потрібно було оформити його так, щоб користувач хотів дочитати сторінку до кінця. Тож роль дизайну тут безцінна.
Нам потрібно було поєднати минуле і сучасне, людей, досягнення, пам’ятки, асоціативні образи: від писанки, півників, унікальних вишиванок, перепічки до масштабних впізнаваних світом проєктів і розробок. Як все оформити, щоб нічого не загубити? Колажі! Як їх оживити – анімаційний ефект “паралакс”. Така жива форма подачі під час скролінгу головної сторінки та сторінок регіонів стала фішкою нашої платформи. Крім того, ми промалювали образи-символи для кожної області, які відтворюють її самобутність. І все це підкріпили чудовими фото сучасної України, наданими партнерами з Depositphotos та фотобанку Ukraine.ua та архівними зображеннями.
Додаткові виклики
#WhatWeAreFightingFor – проєкт-виклик, адже часу на реалізацію було менше, ніж обсяг роботи. Для нашої команди, для всієї України та для світу було важливо запустити кампанію до річниці повномасштабного вторгнення, 24 лютого. Нагадати про те, що боротьба продовжується, і ми не втомимось, поки не відновимо мир на всій території України.
Ще один челендж – пошук фото/відео матеріалів, уривків з документів, які ілюструють той чи інший інформаційний блок. Гарна якість і перевірені джерела були критично важливими вимогами.
Зміни в проєкт вносилися буквально на кожному етапі. За кілька днів до релізу з’явилися нові ідеї. Ми зрозуміли, що на головній сторінці проєкту не вистачає візуалізації того, хто такі МИ - хто ці люди, які борються? Тож був створений колаж - збірний образ українців, які відстоюють інтереси на дипломатичному фронті, ліквідовують наслідки російських руйнувань, ризикуючи власним життям, волонтери, які допомагають армії, людям, тваринам, рух опору в окупованих містах, кібервоїни. Ми – це портрет сучасної української нації. Згодом це зображення стало візитівкою та головним візуалом проєкту у всіх медіаресурсах.
В останні дні до запуску ми також змінили сенс паралаксів регіонів на головній сторінці — від окремих фактів до загальних цінностей, які характеризують ці регіони. Переосмислення важливих складових проєкту відбувалося буквально в процесі розробки.
Але досвід та командна робота дала свій результат – світ побачив якісно реалізований проєкт вранці 24 лютого 2023 року.
Результат
Якщо коротко, особисто ми дуже задоволені та пишаємося своєю роботою:)
Даємо слово замовнику:
«На етапі відбору партнера для нас були важливими нестандартна креативна ідея та досвід втілення цифрових проєктів, оскільки ключовим елементом кампанії став вебсайт. Дуже сподобалася ідея команди, що українці мають 603 628 причин боротися за Україну — за кількістю квадратних метрів її площі. Вона отримала продовження та прояви вже в продуктах кампанії.
Реалізація проєкту не була простою через обмежені часові рамки та складність і комплексність загалом, але команда CF.Digital чудово впоралася із задачами. Це позитивний наслідок і зрозумілої та приємної комунікації впродовж проєкту, і залученості команди в усі етапи. Після запуску ми отримали дуже позитивний фідбек і від аудиторії, і від наших міжнародних партнерів. Це дуже багатогранний проєкт, який матиме вплив та довгострокову перспективу. Ми визначили дуже складну задачу — розповісти про цінність, історію та людей кожного регіону — і тепер створений ресурс та матеріали можемо використовувати, щоби масштабувати проєкт та формувати й інші типи креативних продуктів. Команда CF.Digital дуже професійна та орієнтована на якісний результат. Ми раді бути партнерами!», – Ярослав Турбіль, керівник Ukraine.ua, співзасновник BRAND UKRAINE.
#WhatWeAreFightingFor показує світу, що все насправді однозначно.
**Кампанію #WhatWeAreFightingFor розробила громадська організація BRAND UKRAINE разом з МЗС України. Креативну концепцію та вебсайт розробила агенція CF.Digital. Кампанію для соціальних мереж разом з текстами підготувала агенція ANGRY та український журналіст Юрій Марченко. Візуальний партнер проєкту — міжнародна контент-платформа Depositphotos. Кампанія фінансується Європейським Союзом.
Розробку проєкту також підтримали: plusone social impact, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки та Український інститут національної пам'яті.