Як IT-компанія Beetroot створює застосунок для телемедицини

На початку 2022 року міжнародна IT-компанія Beetroot почала роботу над Healthtech-застосунком Eshmun. Він призначений для медичних фахівців і персонала, що доглядає за літніми людьми. Застосунок збирає фізичні показники пацієнтів і відображає їх у режимі реального часу.

Над Eshmun працює українська команда з трьох Software-інженерів, UX/UI дизайнера, бізнес-аналітика і проєктного менеджера. Перед ними стоїть непересічна задача: створити функціональний і корисний продукт для сфери з високим попитом і конкуренцією.


Як IT допомагає медикам

Beetroot визначає HealthTech як одну з головних для себе галузей, адже вона безпосередньо впливає на добробут людей. Але для розробників медичні проєкти завжди пов’язані з професійними викликами, оскільки потребують неординарних технологічних рішень і залучення найбільш досвідчених фахівців.

Для кожного клієнта з медичної галузі добирають унікальну комбінацію технологій і програмних рішень. Крім того, готовий продукт має відповідати нормативам і законодавчим вимогам — вони різняться в залежності від регіону. Створюючи складні продукти для HealthTech, розробники ніколи не працюють зі справжніми даними пацієнтів — ця інформація засекречена.

Стартапи з телемедицини (тобто такі, що дозволяють обмін медичною інформацією за допомогою цифрових технологій) залучають чималі інвестиції, навіть у складний 2022 рік. Це один з найперспективніших напрямків HealthTech, оскільки він дозволяє знизити вплив на результати лікування так званого людського фактору.

Ідея Eshmun з’явилася у фахівців Beetroot з власного доменного досвіду. Стало зрозуміло: медичні сестри, санітари, доглядальниці та інші медичні фахівці, які безпосередньо дбають про пацієнтів, потребують зручного і простого у застосуванні інструменту, що дозволив би їм контролювати стан своїх підопічних. Так народилася концепція Eshmun.

Сучасний сектор медичних технологій пропонує майже безмежні можливості. Тому першим нашим кроком було визначити цілі власного R&D-проєкту: чого ми хочемо досягти? Як бізнес-аналітик я прагнула об’єднати мету суспільної користі з бізнес-задачами. Нарешті ми вирішили створити застосунок для телемедицини, який буде корисним для пацієнтів і медичних працівників. Крім того, телемедицина дає змогу використовувати найсучасніші технології та отримати додатковий досвід у складній і суворо регульованій галузі охорони здоров’я», — розповідає Business Analyst у Beetroot Наталя П’янтковська.

Архітектура застосунку

Архітектура Eshmun складається з чотирьох рівнів.

Перший рівень: клієнти

Це інтерфейс, з яким працює користувач. Застосунок передбачає три режими — в залежності від того, хто його встановлює: пацієнти, медичний персонал, адміністратори платформи. Для доглядальників інформаційна панель виглядає як веб-портал. Тут медсестри чи інші фахівців можуть побачити інформацію про здоров’я пацієнта і призначити лікування.

Другий рівень: комунікаційні компоненти

Головна особливість Eshmun — передача даних в реальному часі. Платформа використовує голосові повідомлення, сповіщення і роботу з захищеними списками, щоб пацієнти і медперсонал могли обмінюватися інформацією. Інженери зробили застосунок у відповідності з регулятивними стандартами охорони здоров’я (HIPAA, GDPR, PIPEDA).

Третій рівень: API та керування

Система API та мікросервіси пов’язують між собою клієнтські бази даних. Цей рівень архітектури забезпечує збір, обробку, зберігання і маршрутизацію даних. Також саме він відповідає за автентифікацію і сповіщення користувачів.

Четвертий рівень: сервіси зберігання та інфраструктури

Застосунок використовує хмарні сервіси, зокрема, Google JSP. Цей рівень підтримує API- та бізнес-логіку, зберігає інформацію і керує ІТ-інфраструктурою, яка, своєю чергою, містить такі функціональні модулі, як зберігання необроблених даних і виконання фонових операцій.

Що у підсумку?

Робота над платформою Eshmun триває. Над нею працюють Senior-інженери і технічні керівники Beetroot. Застосунок обіцяє стати корисним і вживаним продуктом телемедицини, що допоможе пацієнтам і медичним установам. Платформа використовує свій потужний набір інструментів для покращення якості життя людей похилого віку і розширення можливостей медичного персоналу.

4819