Як організувати мистецьку резиденцію? Відповідь є у Підказнику від ініціативи «Заправка»

Ініціатива з підтримання мистецьких резиденцій «Заправка», учасником якої є Український культурний фонд, презентувала перший україномовний посібник з організації мистецьких резиденцій в Україні.

Інформація у Підказнику подана за логікою підготовки до проведення резиденції, починаючи з теорії – чим є й для чого існують мистецькі резиденції, та поступово переходячи до практичних аспектів, серед яких фандрейзинг, робота з командою та резидентами, комунікаційна стратегія, звітування тощо. Також у Підказнику можна знайти низку корисних матеріалів, серед яких шаблон угоди з резидентами, бюджетна форма і чекліст.

Одна з рецензенток Пізказника, кураторка Анастасія Хлєстова зауважила: «Я думаю, що Підказник може стати в нагоді не лише людям, які планують резиденції, а й тим, хто хоче зрозуміти, як функціонувати в культурі і як організовувати фестивалі, виставки, тощо».

PDF-версія Підказника доступна за посиланням

_
«Заправка» — міжінституційна ініціатива з підтримання мистецьких резиденцій Українського інституту, Українського культурного фонду та програми Європейського союзу House of Europe, яка діє з 2020 року. Основними цілями ініціативи є: збільшення видимості й системного представлення українських мистецьких резиденцій у міжнародному та локальному фаховому полі; підвищення професійних стандартів резиденційних програм в Україні; інформування українську та міжнародну професійну спільноту про можливості, що існують для ми_сткинь, куртор_ок та інших фахів_чинь сектору культури та мистецтва. 
Команда «Заправки» — Юлія Аленіна, Катерина Алимова, Лесь Виноградов, Наталія Керницька, Анастасія Мануляк, Дмитро Рекеда, Ліна Романуха та Ольга Тихонова.

431