Як TWIGA'GO! організували онлайн-івент з ефектом присутності

Альона Андрієвська, Client Service Director TWIGA'GO!, ділиться як за 1,5 місяці команді вдалося розробити технічно складний та інноваційний формат онлайн-конференцій для PepsiCo України.

Мета

12 лютого в технологічній студії відбулася щорічна стратегічна конференція компанії PepsiCo в Україні. AOP Kick-off 2021 стала для TWIGA'GO! одним з найбільш цікавих проєктів. Перед нами постало завдання перевести масштабну конференцію, що роками проводилася офлайн для 400 учасників, в такий онлайн-формат, що забезпечує максимальне залучення гостей.

Як усе відбувалося

Найважливішим завданням для нас було створити потужний ефект присутності. Так, щоб кожен учасник конференції забув про те, що вона відбувається онлайн. Таким форматом стало віртуальне шоу в кубі із неймовірною кількістю ефектів та залучень. Спеціально для цього проєкту TWIGA'GO! розробила кастомізовану платформу, на яку виводився основний стрім. Також ми підготували повний пакет складного графічного й відео контенту в таких обсягах, як для релізу нового ТВ-шоу. Зазвичай подібні технології використовують лише для масштабних прямоефірних проектів рейтингових телевізійних шоу. Щоб візуалізувати інформацію й подати її доступно та цікаво, технічна група накладала кілька відеофайлів з прозорістю під час прямого ефіру. Також для залучення гостей ми створювали ефект гри у віртуальній реальності: презентації з використанням 3D, ґлітч, складну анімацію, зміну фону, трансляції охоплення екрану телефона й планшету тощо. Та із найбільш унікального — ми створили 11 віртуальних кімнат для спілкування учасників конференції в прямому ефірі зі спікерами після їх виступу. Глядачі, своєю чергою, могли “голосом” особисто запитати спікера або написати запитання в чаті команди.

На платформі був створений розділ “Банк ідей”, де учасники могли залишити ідеї щодо розвитку бізнесу. Наприкінці ефіру в PepsiCo Україна з'явилося 74 нових ідей розвитку. Надалі керівництво розгляне їх детальніше, і компанія використає кращі в роботі.

За активність на платформі учасники отримували бали — PEPSICOIN. Накопичити бали можна було різними способами: наприклад, дати правильну відповідь на запитання спікера в прямому ефірі або ведучого під час квізу. Також бонуси нараховувались за лайки під фото та завантаження власних світлин — наші розробники створили на платформі галерею на кшталт “мікроінстаграму”. Учасники могли додавати власні символічні фото — наприклад, з колективом.


Результати

Вважаю, що цифри розкажуть більше про процес і результати:

  • провели 9-годинний прямий ефір підсумків та планів
  • задіяли 26 спікерів;
  • підготували 15 унікальних стилістично і графічно створених презентацій, у яких майже кожна деталь і кожний елемент були анімовані. Складні багатошарові графічні елементи та спецефекти надали кожній презентації приголомшливу візуальну автентичність;
  • задіяли 146 медіафайлів;
  • задіяли понад 10 нестандартних технічних рішень у live-форматі — наприклад, поєднали в прямій трансляції 3D- і 2D-графіку, відеоефекти, альфа-канал. У реальному часі відбувався складний монтаж, де використовувалося одночасно кілька шарів накладення відеоконтенту;
  • створили 11 віртуальних кімнат для спілкування гостей та спікерів — учасники могли відвідати будь-яку з них;
  • провели квіз з використанням інтерфейсу із планшета та демонстрацією в live-форматі.


У квітні 2020 агенція TWIGA'GO! провела масштабний онлайн-захід на рівні ТВ-шоу. Тоді довелося максимально швидко, за 3 тижні, змінити формат щорічної церемонії нагородження кращого роботодавця від компаній Randstad і ANCOR Україна. Потрібно було якісно перевести великий івент із урочистого конференц-залу в онлайн. Цей потужний досвід допоміг у розробці конференції для PepsiCo Україна, однак обсяг контенту останнього проєкту був у 20 разів більшим. Крім того, ми зробили все максимально швидко — за 1,5 місяця, що в 2 рази швидше за норму.

Прогнози щодо тренду онлайн-заходів

Вважаємо, що навіть після закінчення всесвітнього карантину онлайн-конференції можуть відвоювати постійне місце в івент-індустрії. У грудні 2020 Personify Inc. провела опитування серед тисячі співробітників. За результатами, навіть коли заходи знову стануть безпечними, тільки 15% учасників хочуть бути присутніми на них фізично лише від другої половини 2021 року. Половина респондентів взагалі заявила, що воліла б в основному або повністю бути учасниками лише віртуальних заходів, а 33% віддали перевагу гібридному варіанту.

Наразі конференції TED відбуваються виключно онлайн. Раніше, щоб послухати промову Білла Гейтса або Ела Гора та поговорити про майбутнє Землі глядачі платили по 10 тис. дол. за квиток. У квітні 2020 п’ятиденну конференцію не скасували, а перетворили на вісім тижнів прямого ефіру.

Компаніям варто звернути увагу на нові тренди та влучно використовувати переваги онлайн-заходів. Цілком ймовірно, що івенти "нової реальності" стануть буденністю та дивуватимуть все більш новими технологічними рішеннями.

2400