Як у турбулентні часи підтримувати МСБ: кейс Школи бізнесу Нова пошта й agama

Підприємці — рушійна сила економіки України. Саме вони відновлюють країну, створюють такі умови роботи та життя, щоб люди хотіли повертатися. А це і гідні зарплати для населення, і спроможність людей купувати, лікуватися, навчатися, розвиватися. Саме підприємці створюють робочі місця, платять зарплати, податки та вкладають гроші в будівництво сфери послуг та товарів. Важливо, щоб навіть попри економічні кризи, COVID-19, повномасштабне вторгнення, нові підприємці з’являлися і масштабувалися. Нова пошта є важливою логістичною складовою українських бізнесів. Тому у 2016 році компанія вирішила допомогти їм розвиватися, досягати більшого через навчання і створила Школу бізнесу Нова пошта.

Мета освітнього практикуму — надати власникам мікро-, малого та середнього бізнесу практичні знання для розширення бізнес-можливостей і підвищення ефективності їхнього бізнесу. Спочатку школа організовувала навчання офлайн у різних регіонах України, а під час ковіду відкрила ще й онлайн-напрям. Так до початку повномасштабного вторгнення навчання офлайн пройшли близько 2,5 тисячі підприємців і близько 10 тисяч — в онлайні.

На початку 2023 року у Школі бізнесу Нова пошта прийняли рішення відновити офлайн-формат, але він потребував трансформації. 

Перед Talan Communications та Media Direction OMD, агентствами групи agama, постало завдання залучити до навчання приблизно тисячу підприємців. Забезпечити їх усім необхідним та створити комфортні умови для навчання у 10 містах України у дві хвилі — навесні та восени.

Команда агенції Media Direction OMD зайнялася рекламною підтримкою навчальних продуктів Школи бізнесу Нова пошта. Передусім треба було залучити підприємців до офлайн-курсів. Для цього в тактичних кроках ми використали та проаналізували найефективніші диджитал-інструменти: Facebook & Instagram, GDN, Pmax і YouTube. Результати останнього приємно здивували. Постійна оптимізація перформанс-кампаній дала нам змогу зменшити вартість ліда на 74% в одній рекламній кампанії та на 19% — в іншій. Друга частина рекламної стратегії була націлена на просування онлайн-активностей, одна з яких — онлайн-вебінари. Для кожного вебінару ми розробили окремий лендинг та підібрали найефективніші інструменти: Google Performance Max, Facebook & Instagram і GDN», — розповідає Дмитро Мошаров, керуючий директор Media Direction OMD.

Агентство Talan Communications взяло на себе організацію та координування усього навчального проєкту. «Ми забезпечили локації в 10 містах для 34 навчальних груп, а саме займалися розробкою й виробництвом інформаційних і рекламних матеріалів, фото- й відеозйомкою, проведенням для випускників фінального івенту із подарунками на найбільшому інноваційному терміналі Нової пошти», — ділиться подробицями співпраці команда агентства. 


В результаті протягом 2023 року майже удвічі збільшився набір на кожен з навчальних сезонів — навчання у школі пройшли 1430 студентів із 10 міст України. Нам вдалось збільшити поінформованість підприємців про можливості навчання та зробити бізнес-освіту доступною для усіх охочих. Окрім того, минулого року активно розвивалась і сама Школа бізнесу Нова пошта. Зокрема, запустили новий офлайн-курс «PRO_Export: продавай глобально» для українських підприємців, які прагнуть вийти на міжнародні ринки, та навчання про сервіс для спільноти випускників школи. Також було запущено новий курс для волонтерів, підприємців та благодійних ініціатив, щоб благодійники вчились застосовувати у своїй діяльності бізнес-підходи, а підприємці — ставали більш ефективними волонтерами.

Наше завдання — бути максимально корисними для підприємців, щоб вони могли відразу після закінчення курсу втілити нові знання та вивести свою справу на новий рівень — масштабувати її, покращити свої продукти, збільшити кількість клієнтів, вийти на нові ринки. Тож і результати проєкту ми вимірюємо досягненням бізнес-цілей студентів — більш ніж половина підприємців після навчання збільшили свій прибуток до 50%. Є й ті, хто досягли зростання у 2-3 рази. Окрім того, понад 300 бізнесів розробили разом з нами експортні стратегії та почали освоювати міжнародні ринки», — говорить Лілія Загребельна, Директорка департаменту корпоративної бізнес-освіти у Новій пошті.

Додаткову інформацію про навчальний проєкт можна знайти на офіційному сайті Нової пошти.

966