Як в HoReCa автоматизують навчання працівників за допомогою IT? Кейс: Edem Resort Medical & Spa

Сьогодні поговоримо про кейс від Edem Resort Medical & SPA та як HoReCa переходить до автоматизації навчання співробітників за допомогою технологій.

Не секрет, що три роки тому половини необхідних сьогодні навичок навіть не було в списку.

Перекваліфікація та підвищення кваліфікації є головною тенденцією на ринку праці у 2022 за результатами L&D Global Sentiment Survey. Глобальне дослідження показує історично високі цифри у потребі перекваліфікації працівників, а саме 12,5%.

Для того, щоб швидко адаптуватись та встигати за тенденціями сьогодення роботодавцям потрібно впроваджувати культуру безперервного навчання у компаніях. Перше за все, це допоможе співробітникам завжди відповідати вимогам ринку праці. По-друге, компанія залишатиметься конкурентоспроможною у швидкоплинному світі.

Проте, навіть сьогодні знайдуться роботодавці, які побоюються автоматизації рутинних процесів. Часто це пов’язано із міфами про те, що машини замінять людей, і заберуть їх робочі місця. Для чого насправді потрібна автоматизація процесів та чи складає це конкуренцію людині?

Сьогодні поговоримо про кейс від Edem Resort Medical & SPA та як HoReCa переходить до автоматизації навчання співробітників за допомогою технологій.

Edem Resort Medical & SPA — п'ятизірковий комплекс та один з найкращих медичних курортів Європи, розташований біля міста Львова.

Перше, що потрібно зробити — це проаналізувати, які цілі ставить компанія та які процеси бізнес хоче автоматизувати. Тут найкраще відштовхуватися від кількості співробітників та складнощі процесів.

Навіщо і коли компанії потрібно автоматизувати або реорганізувати навчання співробітників?

По-перше, якщо підготовка та збір навчальних матеріалів для кожного нового співробітника займають багато часу.

По-друге, якщо у компанії працює понад 100 співробітників і є постійна потреба підвищувати їх кваліфікацію.

По-третє, якщо HR відділ не може відстежити у реальному часі, наскільки ефективно пройшов період адаптації та навчання нового працівника та чи готовий він до виконання нових обов’язків.

По-четверте, якщо співробітники компанії працюють у різних містах та країнах, а для компанії важливо, щоб всі отримали однаково якісне навчання та слідували одній корпоративній культурі.

По-п’яте, у співробітників недостатньо мотивації, щоб підвищувати свою кваліфікацію самостійно та здобувати нові навички.

“Враховуючи те, що ми розширюємо нашу команду на декількох проєктах по всій країні та за кордоном, для нас життєво важливо зберегти корпоративну культуру, процес адаптації, навчання та розвиток у всіх сферах. Нарешті, зробити його доступним для всіх і з результатами в реальному часі”, — Софія Нікуліна, HR в Edem Resort Medical & SPA.

Після того, як ви проаналізували та зрозуміли, що вам потрібно автоматизувати навчальні процеси у компанії — не намагайтесь винайти велосипед, шукайте готові рішення на ринку. 

Як має виглядати готове рішення для автоматизації навчання?

Протестувавши різні IT інструменти та платформи, Edem Resort Medical & Spa зрозуміли, що для навчання та адаптації співробітників найкраще підходять LMS (навчальні платформи).

“За декілька місяців ми спробували різні партнерські програми та навчальні платформи. Вивчали, налаштовували, тестували. У якийсь момент ми зрозуміли, що ідеальну підходять саме LMS(навчальні платформи)”, — Софія Нікуліна, HR в Edem Resort Medical & SPA.

Рекомендуємо одразу сформувати вимоги до LMS, щоб зекономити час на пошуки. Вони можуть виглядати так:

1. LMS є легкою у використанні для всіх поколінь та має інтуїтивний дизайн;

2. можна робити квізи та тестування для працівників, а програма сама перевірить та видасть результат; 


3. присутні функції персоналізації навчання. Важливо, щоб LMS підлаштовувала навчальний контент під темп та рівень кваліфікації окремого користувача;


4. має статистику для відстежування прогресу навчання та його ефективності;

5. на платформі є гейміфікація навчання. Видача сертифікатів, чи нагород та подача матеріалу у різних формах — мотивує працівників до навчання.

“Як для менеджера L&D, мені важливо включити гейміфікацію в процес навчання. AcademyOcean дозволяє це робити за допомогою різних способів подання інформації. Наприклад, відео, малюнки, текстове оформлення, а також підтримка процедур через файл *pdf, сертифікація. Також важлива статистика, щоб мати можливість відстежувати результати. Функція витягування звітів і статистики значно полегшує мою роботу”, — Софія Нікуліна, HR в Edem Resort Medical & SPA.

Потім ще витратили багато часу, щоб знайти LMS, яка реалізувала б цілі бізнесу. В результаті своє рішення зупинили на AcademyOcean LMS

Який ефект дає автоматизація бізнес-процесів?

Edem Resort Medical & Spa зменшили час на адаптацію та навчання нових працівників на 67%.

“Раніше, для адаптації нового співробітника ми витрачали кілька місяців. Коли ми почали використовувати AcademyOcean LMS і перенесли туди всі навчальні матеріали на адаптацію йде в 2 рази менше часу”, — Софія Нікуліна, HR в Edem Resort Medical & SPA.

  • Співробітники можуть навчатися з будь-яких гаджетів, дорогою на роботу, або вдома, коли є вільний час.
  • Навчання та адаптація стали інтерактивним, цілісними, а головне цікавими, де все потрібне знаходиться в одному місці.
  • Після кожного навчального курсу, співробітники проходять тестування, а працівники HR відділу можуть вивантажити результати та побачити прогрес та ефективність засвоєння матеріалу. Команда більше не витрачає години на підготовку матеріалів та перевірку тестів.
  • Контент адаптується під потреби та особливості кожного співробітника, що допомагає їм швидко адаптуватись на новому місці роботи та краще засвоювати навчальний матеріал.
  • Після підвищення кваліфікації працівники отримують сертифікати, що дає їм змогу використовувати набуті досягнення у майбутньому.
  • Також, це позитивно впливає на бренд компанії.

Перехід до технологічних рішень це не забаганки компанії, а необхідність, яку нам диктує сучасний світ. У світі, де працівники більше не прив’язані до однієї локації, а безперервне навчання — запорука успіху бізнесу, немає місця старим підходам та неефективним менеджерським рішенням.

709