Як влаштувати IT-дебати на рингу і залучити 700+ унікальних глядачів

Компанія Parimatch Tech провела в івент-холі PMHUB перший IT Ring — IT-поєдинок про технології на справжньому рингу. Ось як івент-команда організовувала захід, які особливості у нього були і яких результатів вдалося досягти.

Ідея

Формат IT-поєдинків в команді почали обговорювати ще минулого року. Причина — пересичення великою кількістю й одноманітністю онлайн-заходів, які з'явилися на тлі пандемії й локдауну. Організатори шукали рішення — як зробити івент, який буде одночасно залучати й віртуально, й безпосередньо на локації.

Ми бачимо, що на багатьох онлайн-заходах спікерам складніше відчувати аудиторію, а увагу навіть зацікавлених глядачів утримати все важче. Тому ми хотіли створити формат з контентом, який буде давати нову корисну інформацію, а разом з цим підтримувати інтерактивність і контакт з учасниками — щоб усі сторони отримали задоволення від процесу.

Надія Семененко, івент-продюсер в Parimatch Tech

Так була сформульована ідея IT Ring — два IT-експерти зустрічаються на рингу й у форматі дебатів обговорюють певну тему. При цьому кількість раундів, час і формат аргументів чітко регламентований, а глобальна драматургія заходу продумана таким чином, що стандартні дебати перетворюються на повноцінне інтелектуальне шоу. Перша серія була присвячена тестуванню і його майбутньому — три пари спікерів обговорювали, чи чекає галузь тотальна автоматизація і як зміниться роль QA-фахівців.

Підготовка

Головний акцент організатори зробили саме на контенті та людях. Важливо було підібрати таких спікерів, які глибоко розбираються в заданій темі й разом з цим відчувають себе комфортно у форматі дебатів. І головне — щоб у кожній парі спікери мали різні точки зору та аргументи до своєї думки.

У першу чергу ми поспілкувалися з QA-експертами з нашої компанії — дізналися, хто з галузі їм цікавий, за ким вони стежать — вже з цими ввідними звернулися до наших партнерів, разом з якими знайшли для них опонентів. Таким чином у нас сформувалися 3 пари. Вони попередньо зв'язалися один з одним та допрацювали актуальність і глибину питань, які потім піднімали на IT Ring.

Ксенія Друченко, PR-менеджер в Parimatch Tech

Також на івенті були ведучий та рефері. Перший відповідав за загальну динаміку заходу, а друга виступала модератором самих дебатів.

Коли проводиш такі словесні поєдинки, важливо, щоб все було суворо за регламентом, без зайвих відхилень і просідань. Тому ми залучили ведучого і диктора Кирила Нікітенка, голос якого ви могли чути на ТБ і радіо. Він задавав стиль івенту і представляв спікерів в кращих традиціях спортивних змагань. У ролі рефері виступала Елліна Азадова — експертка в області тестування, Senior QA, Team Lead в DataArt. Вона була повноцінним учасником дебатів: допомагала спікерам розкрити свої аргументи, а також обирала питання аудиторії й передавала їх експертам.

Надія Семененко

Особливості

IT Ring став одним з перших гібридних івентів для Parimatch Tech — компанія запрошувала глядачів на майданчик, в простір PMHUB, і разом з цим надавала доступ до трансляції. Організатори підкреслюють, що головною складністю стало об'єднати трансляцію з тим, що відбувається на локації в технічному плані.

Потрібно було зробити так, щоб техніка і персонал не заважали глядачам в залі, а офлайн-учасники не перебивали ефірний звук. Не побоюся сказати, що у нас це вийшло. Тепер ми знаємо, що можемо збільшувати кількість гостей на майданчику, при цьому залишати опцію онлайну, щоб не прив'язувати людей до конкретного місця і, звичайно ж, тим самим збільшувати охоплення.

Ксенія Друченко

Крім того, команда зробила окремий акцент на інтерактив. По-перше, всі учасники могли поставити питання спікерам, а по-друге — організатори робили зріз думок аудиторії до початку кожного раунду і відразу після.

Це додавало нам певну "інтригу" і ще більше втягувало гостей. Що цікаво — зріз показав, що після дебатів 15-20% учасників змінили свою думку. Це означає, що нам вдалося залучити глядачів і дати їм дійсно корисну інформацію.

Надія Семененко

Результати та плани на майбутнє

Всього до IT Ring приєдналося 710 унікальних учасників — 650 онлайн і 60 глядачів у залі. Цього року команда планує провести ще 2 «Ринги», серед можливих напрямків — DevOps і JS.

Ми отримали багато позитивних відгуків, при цьому не тільки від гостей, але також від спікерів. Наступного разу плануємо збільшити тривалість раундів — це було одним з головних побажань учасників. Крім того, плануємо додати ще більше інтерактиву — додаткові голосування і можливісті поставити своє питання.

Ксенія Друченко


3517