Як збільшити показники трафіку на сайт з органічного пошуку на 127%: досвід Elit-Web

Перед агенцією Elit-Web постала задача покращити видимість інтернет-магазину Skay.ua в пошуковій видачі. Основна наша ціль — збільшення органічного пошуку на сайт. Нам вдалось збільшити показники трафіку на 127% та вивести в ТОП-3 5% ключових запитів. 

Про компанію та мету проєкту

Онлайн-магазин Skay.ua пропонує широке розмаїття товарів від потужних ноутбуків і найсучасніших смартфонів до товарів для дому та гаджетів для спорту. Їхній асортимент налічує понад 10 000 позицій від таких відомих брендів, як Apple, Lenovo, ASUS, ACER, Samsung та багатьох інших. Завдяки налагодженій системі постачання більшість товарів завжди є в наявності на складі, що гарантує швидку доставку замовлень до клієнтів.

Мета проєкту — залучити клієнтів на сайт з органічного пошуку, використовуючи можливості СЕО-просування.

Планування роботи та стратегія Elit-Web

Після ретельного аналізу сайту виявилося, що за останні три місяці відвідуваність ресурсу знизилася, а його видимість в пошукових системах була недостатньою. Перед нашою командою постало амбітне завдання не лише виправити ситуацію, а й залучити 100 тисяч відвідувачів на місяць з органічного пошуку. Крім того, ми мали на меті підвищити конверсію сайту.

Для розв'язання поставлених задач наші фахівці ретельно спланували роботу за кількома ключовими напрямками:

  • Оптимізація технічних показників сайту та покращення юзабіліті для комфортного користувацького досвіду.
  • Ґрунтовна робота з семантичним ядром для відповідності контенту актуальним запитам користувачів.
  • Внутрішня оптимізація структури та наповнення сайту для підвищення його релевантності.
  • Вдосконалення посилального профілю для зміцнення авторитетності ресурсу.

Розглянемо детальніше основні етапи роботи.

Аналіз тематичної ніші

Перш ніж розпочати просування нового проєкту, ми провели ґрунтовний аудит. Його результати показали, що основний потік трафіку на сайт (63%) забезпечує органічний пошук, ще 10% відвідувачів переходять за реферальними посиланнями, а 23% користувачів знаходять інтернет-магазин за брендовим запитом. Разом з тим, сайт недоотримує потенційний трафік з пошукових систем у порівнянні з конкурентами. Причинами цього є певні технічні проблеми, низька видимість сторінок у видачі пошуку та інші чинники.

Оновлення структури сайту та внутрішня оптимізація

Аналізуючи семантичне ядро ресурсу та двох найбільших конкурентів, наші фахівці виявили, що проєкт значно поступається за кількістю унікальних і загальних пошукових фраз. Тому було вирішено зібрати оновлене семантичне ядро та розподілити ключові слова за пріоритетами залежно від їх релевантності та потенціалу.

Наступним кроком стало групування ключових фраз за відповідними посадковими сторінками та внесення необхідних змін у структуру сайту. Крім того, ми приділили особливу увагу налаштуванню метатегів, підготувавши шаблони для заголовків Title, описів Description та заголовків H1 для різних типів сторінок, а також уникали дублювання метатегів.

Усунення технічних проблем

Всі технічні правки на сайт вносили інші спеціалісти. Але через те, що технічний стан напряму впливає на результати просування, ми склали список рекомендацій по усуненні проблем, які перешкоджали успішному СЕО. А саме:

  • збільшення швидкості завантаження сторінок на мобільних пристроях;
  • налаштування сторінок пагінації;
  • виправлення помилок на сторінках фільтрів;
  • налаштування 301 редиректів та інше.

Також було розроблено детальний план заходів, спрямованих на поліпшення комерційних факторів та юзабіліті.

Робота з посилальним профілем

Ми помітили нерівномірну динаміку зростання посилальної маси сайту, що могло негативно вплинути на його ранжування в пошукових системах. Тому нам потрібно було забезпечити плавне і регулярне нарощування кількості посилань.

Для реалізації цього завдання був підготовлений перелік якісних донорських доменів, а також список анкорів для посилань. Крім того, ми розробили детальний план закупівлі посилальних ресурсів на кожен місяць. У своїй роботі наші фахівці намагалися використовувати короткі анкорні фрази з відповідними ключовими словами, релевантними тим сторінкам, на які ведуть ці посилання. Під час створення текстового наповнення ми приділяли особливу увагу коректності навколопосилального контенту, його відповідності тематиці самого донорського сайту та сторінки з розміщеним посиланням. Такий виважений підхід допоміг нам отримати поступовий приріст посилальної маси, що позитивно вплинуло на ранжування інтернет-ресурсу в результатах пошукових запитів.

Коментар експерта

Просування інтернет-магазину Skay.ua було складним, але водночас захопливим викликом для нашої команди. Ми зіткнулися з високим рівнем конкуренції в цій ніші, а сам сайт мав розгалужену та широку структуру. Проте нам вдалося налагодити тісну партнерську співпрацю з клієнтом. Ми діяли як єдина злагоджена команда, що, безумовно, позитивно вплинуло на ефективність роботи та допомогло отримати високі показники.
Для забезпечення стабільної позитивної динаміки за всіма ключовими показниками вебресурсу, ми ретельно проаналізували та оптимізували структуру сайту, внесли необхідні зміни до наповнення сторінок, зосередившись на підвищенні їхньої видимості в пошукових системах. Комплексні заходи дозволили досягти відмінних результатів: стрімкого зростання трафіку, покращення позицій у видачі пошуку та нарощування якісної посилальної маси.

Клюєв Ерік, Head of SEO

Результати проєкту

Працюючи над просуванням інтернет-магазину Skay.ua, наша команда досягла вражаючих результатів. Завдяки ретельно спланованим та професійно реалізованим заходам нам вдалося значно підвищити ефективність онлайн-ресурсу за ключовими показниками.

Одним із найбільших досягнень стало зростання органічного трафіку на 127%. Це свідчить про успішну роботу з оптимізації сайту під пошукові системи та релевантність його контенту запитам користувачів. Крім того, ми змогли вивести 5% ключових пошукових фраз до ТОП-3 видачі Google, забезпечивши інтернет-магазину максимальну видимість за пріоритетними комерційними запитами.

За даними Google Analytics 4, загальна кількість унікальних відвідувачів сайту зросла в 1,56 раза в порівнянні з початковими показниками.

Це демонструє ефективність нашої роботи з усіх напрямків SEO-просування — від технічної оптимізації до покращення юзабіліті та формування якісного посилального профілю.

58