Як збільшити трафік на вебресурс у 2 рази: успішний кейс від Elit-Web

Перед спеціалістами Elit-Web стояло завдання розробити та впровадити ефективну стратегію просування сайту медичного центру Mediland. Основна ціль робіт — відновити втрачені позиції ресурсу в пошуковій видачі та збільшити трафік. За пів року роботи спеціалістам вдалося вивести 7% ключових запитів в ТОП-3 Google та збільшити відвідуваність сайту у 2 рази.

Про компанію та мету проєкту

Клініка розпочала свою діяльність у 2000 році. Сьогодні це багатопрофільний медичний центр, який спеціалізується на застосуванні лазерних та ендоскопічних методів лікування, а також використовує сучасне медичне обладнання для лабораторних досліджень і діагностики. 

На базі Mediland проводять найскладніші операції, є відділення реанімації та палати інтенсивної терапії. Також функціонують поліклініка для дітей і дорослих та сучасний діагностичний центр, в якому надаються послуги з комп'ютерної томографії, ультразвукового та ендоскопічних досліджень, рентгенографії, а також лабораторної діагностики.

Мета проєкту: поліпшення позицій сайту в пошуковій видачі, приріст органічного трафіку на сайт.

Планування роботи та стратегія Elit-Web

Проєкт, який ми взяли на себе, був досить специфічним. Перед тим, як звернутися до нашої компанії, клієнт здійснив переїзд вебсайту свого медичного центру на іншу платформу. Внаслідок цього новий сайт зазнав значної втрати трафіку. На початку нашої роботи його відвідуваність становила лише 18 тисяч переходів на місяць з органічного пошуку, тоді як до переїзду трафік був утричі вищим. Перед нами постало завдання виправити ситуацію та вивести сайт на новий рівень відвідуваності та конверсії.

Ми сфокусували свої зусилля на кількох ключових напрямках:

  • виправлення технічних недоліків, які виникли після переїзду сайту;
  • внутрішня оптимізація;
  • розширення семантичного ядра;
  • поліпшення посилального профілю.

Та оскільки наш клієнт зі сфери медичних послуг, це вимагало від нашої команди максимальної уваги та професіоналізму. Розглянемо детально ключові етапи роботи.

Технічний аудит та виправлення недоліків

Усвідомлюючи, що зниження трафіку на сайт було пов'язане з погіршенням його видимості в пошукових системах і можливими технічними помилками, ми вирішили розпочати роботу над проєктом з ретельного аудиту вебресурсу. Наші фахівці ґрунтовно оцінили стан сайту, приділивши особливу увагу швидкості завантаження сторінок, мікророзмітці, якості роботи мобільної версії, зручності взаємодії з формами замовлення та іншим важливим параметрам. Найбільше проблем було пов'язано з некоректним налаштуванням внутрішньої перелінковки, сторінками, які не були проіндексовані або видавали помилку 404. Все це ми усунули під час роботи над проєктом.

Внутрішня оптимізація сайту

Також особливої уваги потребувало налаштування метатегів. Це важлива умова для коректного розуміння пошуковими системами тематики кожної сторінки. Щоб вони належним чином відображалися в результатах пошуку, ми налаштували автоматичну генерацію метатегів для різних типів сторінок на основі їх змісту. Крім того, ми ретельно опрацювали семантичне ядро і вручну заповнили метатеги для сторінок, для яких була визначена відповідна семантика.

Розширення структури та робота з семантикою

Ми провели ґрунтовний аналіз конкурентів та вподобань цільової аудиторії. Це дозволило сформувати чітке уявлення про необхідні зміни в структурі сайту та пріоритети оптимізації. Наступним кроком стало створення семантичного ядра — списку релевантних ключових слів, що відображають тематику ресурсу. Для кожного запиту ми оцінили рівень конкуренції та популярність серед користувачів.

Розподіливши ключі по сторінках згідно з результатами пошуку, ми розпочали процес вдосконалення контенту. Особливу увагу приділили видаленню застарілих чи некоректних матеріалів. Написання нового контенту здійснювалось з дотриманням високих вимог Google щодо експертності, авторитетності та надійності (E-A-T).

Зовнішнє просування

Було складено список анкорів та тематичних майданчиків для розміщення пресрелізів і статей із посиланнями на сайт клієнта. Паралельно ми публікували крауд-посилання на авторитетних ресурсах. Окрему увагу приділили управлінню репутацією клініки в мережі (SERM), налаштувавши моніторинг для своєчасної реакції на будь-які негативні відгуки.

Коментар експерта

Переїзд медичного центру на нову вебадресу ставив під загрозу його високі позиції у видимості пошукових систем. Однак замість того, щоб розпочинати просування з нуля, ми вирішили максимально використати накопичений ресурсом потенціал і підкреслити його переваги.
Ключову увагу ми приділили налаштуванню внутрішньої перелінковки сайту. І оптимізували систему посилань таким чином, щоб забезпечити зручну навігацію між розділами «Послуги» та «Запис до лікаря». Це дозволило значно покращити зв'язність контенту та полегшити пошук необхідних даних.

Александр Кантур, SEO Team Lead

Результати проєкту

На початку роботи над сайтом лише 2% ключових слів входили до трійки лідерів видачі. Однак уже за пів року завдяки ретельно спланованій оптимізації 7% семантичного ядра зайняли місця в ТОП-3 пошукової системи. В цілому нам вдалося значно підвищити позиції сайту в пошуковій видачі Google за цільовими запитами. Та досягти збільшення відвідуваності у 2 рази. При цьому приріст органічного трафіку відбувався стабільними темпами — в середньому на 21-25% щомісяця. Такі чудові результати стали наочним підтвердженням ефективності обраної стратегії просування. 

68