Як зробити так, щоб про ваші проєкти говорили ЗМІ на прикладі платформи «Працюй»?

«Працюй!» — соціальний проєкт, що допомагає людям з інвалідністю швидко знаходити роботу, а роботодавцям — розвивати політику рівності та інклюзивності. 

Через повномасштабне вторгнення кількість людей з інвалідністю в Україні значно зростає. За деякими даними, за перший рік війни їхня кількість збільшилася на 300 тисяч. Але питання навчання та роботи для людей з інвалідністю досі залишається актуальним та не вирішеним.

Щоб вплинути на ситуацію з працевлаштуванням в Україні та посприяти інклюзивній відбудові України, Благодійний Фонд «Асоціація інклюзивної країни» створив онлайн-платформу «Працюй!». А linza agency допомогла з PR-складовою.

«Знайомство з linza agency розпочалося для нас ще задовго до тісної співпраці, коли в мережі з’явилися оригінальні та виконані на найвищому рівні ролики. Саме тоді з’явилася думка: «От би попрацювати з цією організацією…» Тож коли ми почали втілювати в життя проєкт «ПРАЦЮЙ!» і до нас звернулися представники агенції, не роздумували ні хвилини – одразу погодилися на співпрацю, хоча бюджет на рекламу був доволі обмежений. linza нас не підвела. За наявний бюджет було запропоновано максимально ефективний кейс послуг, частина робіт була зроблена на волонтерських засадах задля розвитку інклюзивного та безбар’єрного суспільства. І ми щиро вдячні агенції за таку співпрацю, тому що роботи були проведені чітко у визначені терміни, всі кроки по реалізації проходили етапи погодження, під час яких ми зустрічали лише розуміння та відкритість. Запропонована стратегія дала максимально неочікувані для нас результати!», — розповідає Юлія Ресенчук, президентка БО «Асоціація інклюзивної країни»

РЕЗУЛЬТАТ МЕДІАКАМПАНІЇ: 

30+ згадок в інтернет-виданнях (включно з The Village Ukraine, Свідомі, Детектор Медіа), понад 20 згадок на сторінках у соціальних мережах. Але як ми досягли таких результатів?

КРОК 1: знайти козир

На платформі «Працюй!» вже можна знайти вакансії від таких гігантів ринку: ПриватБанк, Ашан, Дарниця та Київстар. Це солідна база, відомі бізнеси, за якими слідкують провідні медіа. Тож ми використали цю інформацію, як козир. Виділили її у пресрелізі та листах до медіа.

КРОК 2: звернутись до кожного

Створили дві версії повідомлень на дві ключові цільові авдиторії: люди з інвалідністю та роботодавці.

«Важливою частиною нашої PR-кампанії є індивідуалізація повідомлень для кожної з ключових цільових авдиторій, задля отримання максимального охоплення. Для досягнення нашої цілі ми використовували різні комунікаційні канали, такі як ЗМІ, соціальні мережі, електронну розсилку, співпрацю з різними релевантними лідерами думок, які мають вплив на свою аудиторію», — розповідає Анна Совщак, PR-менеджерка linza agency.

КРОК 3: розсилання релізу

«Ключ до успішної реалізації медіакампанії також полягає в уважному виборі дати для розсилки пресрелізу та особливостей вашого меседжу. Звертайте увагу на актуальні події та теми, обирайте оптимальний час для вашої авдиторії, а також враховуйте точність і індивідуальний підхід — це важливі елементи взаємодії з читачами», — розповідає Ізабелла Аронсон, PR-директорка linza agency.

КРОК 4: відстежування успішності та внесення швидких корективів за потреби

«Під час реалізації інформаційних кампаній особливо важливо швидко відстежувати результат. Дуже активними в цьому проєкті були перші 3 дні після анонсу запуску платформи. Медіа писали новини та запрошували представників «Асоціації інклюзивної країни» долучитися до прямого ефіру. Та на згадках в медіа ми не зупинилися. Водночас працювали з лідерами думок і контактували з великими бізнесами, які потенційно могли би приєднатися до ініціативи. Важливо, аби комунікації були комплексними», — розповідає Наталя Засядько, продюсерка linza agency.

РЕЗУЛЬТАТИ КАМПАНІЇ:

Загальне охоплення медіакампанії 42 656+ людей.

Креативна команда:

Іра Шостак — CEO та директорка з маркетингу, linza agency;
Лесь Якимчук — Креативний лід, linza agency;
Наталя Засядько — Продюсерка, linza agency;
Олена Зенченко — Артдиректорка, linza agency;
Ізабелла Аронсон — Head of PR, linza agency;
Анна Совщак — PR-менеджерка, linza agency;
Михайло Комаров — Креативний копірайтер, linza agency
Аліна Смєлая — Motion Designer.

2072