Зростання органічного трафіку для мережі медичних клінік зі 162,5 тис. до 2,5 млн відвідувань за рік роботи

Збільшення пошукового небрендового трафіку — основне завдання. Пріоритетні медичні напрями для роботи: гінекологія, кардіологія, педіатрія, хірургія, онкологія, швидка медична допомога, стаціонар зі списком послуг з лікування захворювань та топ процедур у розрізі кожного перерахованого напряму.

Багатопрофільна мережа медичних клінік, що надає послуги дорослим та дітям.

Наша задача

Основне завдання, поставлене перед Авеб, — збільшення пошукового небрендового трафіку.

У листопаді 2018 року ми розпочали роботу над проєктом.

Клієнтом додатково було надано список пріоритетних медичних напрямків для роботи: гінекологія, кардіологія, педіатрія, хірургія, онкологія, швидка медична допомога, стаціонар зі списком послуг з лікування захворювань та топ процедур у розрізі кожного перерахованого напряму.

У червні-серпні 2019 року в роботу було взято ще 5 нових напрямків клініки: страхування, стоматологія, вертебрологія, патронажна служба, діагностика.

Аналіз ніші та конкурентів

Роботи на проєкті ми розпочали з аналізу конкурентів за кожним медичним напрямком.

У пошуковій видачі стикнулися з конкуренцією різного типу:

 • Онлайн-сервіси пошуку лікаря та запису пацієнтів на прийом (наприклад, doc.ua, likarni.com, 103.ua);
 • Інформаційні сайти (наприклад, wikipedia.org, who.int);
 • Вузькопрофільні медичні центри;
 • Багатофункціональні клініки.

Змагатися за місце на першій сторінці видачі Гугла було непросто, й ми ризикували витратити бюджет без віддачі.

Оскільки в Інструкції для асесорів Гугла особливу увагу приділяють саме медичній тематиці, одним з ключових елементів просування було доопрацювання сайту для повної відповідності Інструкції.

Надання медичних послуг має локальну прив’язку. Ключові запити, пов’язані з наданням послуг з діагностики, консультування та безпосередньо лікування захворювань є переважно геозалежними. В інші регіони пацієнти рідко їдуть лікуватися, винятки становлять лише серйозні діагнози.

Крім цього, у списку ключових запитів медичної тематики є інформаційні запити, велика частка яких припадає на короткі високочастотні запити, пов’язані з пошуком даних про симптоми та причини виникнення захворювань. Користувач ще не готовий звертатися за послугами до клініки, а лише цікавиться хворобою — і такий трафік також треба збирати на сайті за допомогою правильно організованого контенту.

У підсумку, ми виокремили 3 типи трафіку, над залученням якого планували працювати:

 • Інформаційний (меланома, апендицит, аденокарцинома, пахова грижа тощо);
 • Комерційний (гінеколог Київ, коронарографія ціна, кардіолог Київ тощо);
 • П.І.Б. лікарів

Що аналізували на сайтах конкурентів

Переваги та недоліки топових сайтів з погляду звичайного користувача:

 • Чи відповідає контент цільової сторінки запиту користувача та як повно розкривається тематика сторінки;
 • Чи достатньо на сайті інформації для формування довіри користувача, аби здійснити запис на прийом (обговорення користувачів та їх достовірність, заслуги клініки/лікарів у галузі медицини);
 • Чи зручно записатися на прийом, переглянути карту проїзду.

Складений перелік недоліків ми використовували як список рекомендацій щодо поліпшення сайту, який просуваємо.

Також ми проаналізували, як саме можуть приходити користувачі сайту, які типи сторінок можуть бути точками входу.

Семантичне ядро

На старті робіт ми зібрали семантичне ядро ​​з 600 ключових запитів, поділених на 33 семантичні групи. Надалі щомісяця ми розширювали семантичне ядро. Сьогодні роботи ведуться за 2868 ключовими словами (118 семантичних груп).

Ми працюємо з такими типами посадкових сторінок:

 • Головна сторінка;
 • Інформаційні статті;
 • Сторінки послуг;
 • Сторінки пакетів послуг (Check-up);
 • Сторінки лікарів;
 • Сторінки окремих клінік медичної мережі.

За організаційною структурою мережа клінік включає окремі профільні медичні центри, наприклад, «Центр онкології», «Центр вертебрології», «Центр кардіології» та інші.

Робота ведеться з кожним окремим напрямом, що дозволило конкурувати у пошуковій видачі у всіх основних нішах медицини.

Контент

E-A-T та YMYL

Переконливий контент, що формує довіру користувача, — найважливіша складова медичного сайту.

«Простирадло» загальновідомого тексту, оптимізованого під ключові запити, не мотивує користувачів записуватися на прийом до лікаря, тому ми розробили структуру сторінок, що продають. Під час підготовки контенту ми постійно запитували себе: «Чи довірить користувач своє здоров’я, час і гроші клініці, вивчивши інформацію на сторінці»?

Під час написання контенту враховувалися критерії оцінки E-A-T (експертність, авторитетність та надійність) та YMYL з Інструкції для асесорів Гугла.

З метою відповідності критерію експертності, наші копірайтери готували контент спільно з профільними лікарями клініки з відповідною медичною компетенцією. Інформація була підготовлена ​​у професійному стилі, чітко викладена. Статті одночасно писали кілька авторів. Нові матеріали на сайті публікуються щомісяця — стабільно та без перерв.

Усі матеріали на сайті наші оптимізатори регулярно переглядають, аналізують та оновлюють.

Опрацювання сторінок на основі інструкції для асесорів Гугла + юзабіліті

Побудову структури сторінки ми заснували на Інструкції для асесорів Гугла, у якій вказані особливі вимоги для тематики YMYL.

Інші виправлення:

 • Наші фахівці розмістили інформативні заголовки H1, що відповідають одному з основних ВЧ-запитів на сторінці.
 • Оскільки багато пацієнтів відчувають страх перед походом до клініки, ми поставили завдання підготувати вичерпний контент, що розвіє переживання — інформацію, викладену зрозумілими для потенційного пацієнта формулюваннями: як проходитиме курс лікування, процедура чи консультація. Що більше подробиць та відповідей на потенційні запитання користувачів буде представлено на сторінці – то краще.
 • Як правило, для лікування захворювань існує кілька методик, тому ми описували їх усі, виводячи на сторінках блок зі схожими послугами.
 • Додатково, наші менеджери додали унікальні інфографіки, що допомагають повідомити важливу інформацію в доступній формі.
 • Оскільки перевагу надають «живим» фотографіям, а не універсальним картинкам, наші фахівці додавали на сайт тільки якісні реальні фото лікарів, обслуговуючого медичного персоналу, обладнання, інтер’єру процедурних приміщень і палат.
 • Ми рекомендуємо не писати про переваги клініки у форматі «ми найкращі на ринку» — достатньо розмістити конкретні факти, ґрунтуючись на яких користувач зробить висновок, що клініка краща на ринку.
 • Наші менеджери розмістили на сторінках таблички з приблизними цінами та часом проведення процедур: користувач має точно розуміти, що входить до заявленої суми та в якому діапазоні — вартість додаткових процедур, що можуть знадобитися.
 • Ми також надали необхідний пакет документів для проходження процедур.
 • Додатково на сторінках сайту ми додали інформацію про автора статті, тим самим підтверджуючи медичну компетентність викладеного матеріалу. При цьому для кожного доктора клініки створено власну сторінку з вичерпною інформацією про здобуту освіту, досвід роботи, заслуги, нагороди, а також розділ з відгуками.
 • Наші фахівці розмістили помітні кнопки запису на прийом до клініки з мінімальною кількістю полів для зручності заповнення користувачами.
 • Ми додали список літератури, використаної для підготовки контенту, та зовнішні посилання на авторитетні ресурси.
 • На сторінках інформаційних матеріалів наші співробітники додали актуальну дату оновлення контенту.
 • Крім того, ми приділили увагу сторінці «Про клініку», додавши інформацію про вік компанії, керівництво та команду (з фото, іменами та прізвищами), успіхи, досягнення, нагороди, а також вказали посилання на згадки компанії у зовнішніх джерелах.
 • Сьогодні наші фахівці працюють над реалізацією функціоналу розміщення відгуків та питань на сторінках послуг та оформленням сторінки з ліцензіями та сертифікатами.

Програмні редагування

На старті робіт наші фахівці виконали технічний аудит сайту та усунули програмні помилки:

 • Наші оптимізатори визначили та усунули повні та часткові дублі сторінок сайту, що не мали користі для пошукових роботів;
 • Менеджери нашої компанії закрили від індексації технічні сторінки сайту, а також сторінки без та з дубльованим контентом;
 • Ми внесли правки та зняли санкції, прийняті Гуглом вручну, «Спам у розмітці структурованих даних»;
 • Наші фахівці оптимізували виведення контенту на сторінках, а також розмістили оптимізовані метатеги для кожної з них.

З метою збільшення CTR сторінок та природного трафіку, оптимізатори проєкту постійно ведуть роботи з покращення сніпету: експерименти ми проводимо з додаванням Emoji та спецсимволів у Title, Description та «хлібні крихти».

Поліпшення швидкості завантаження

Ми покращили швидкість завантаження сторінок сайту з «червоної» зони до «зеленої», виходячи з показників PageSpeed.

Зовнішня оптимізація

Передісторія

На проєкті мала місце неприродна динаміка кількості доменів, що посилаються: за всю історію спостерігалося три періоди неприродного зростання та падіння кількості доменів-донорів:

За рік до старту наших робіт кількість зовнішніх доменів-донорів було збільшено, в середньому, на 60 майданчиків:

Ми прийняли сайт в роботу з 9 381 зовнішніми беклінками з 998 унікальних доменів. Серед списку донорів також наявними були спамні та майданчики низької якості.

Анкор-лист проєкту не було оптимізовано до ключових запитів. У списку анкорів виявили: безанкорні посилання, посилання з брендовими назвами компанії та посилання з входженнями інформаційних запитів в анкорах.

Що було зроблено

Наші оптимізатори провели детальний аналіз існуючої маси посилань на проєкті, відправивши 245 доменів на відхилення за допомогою сервісу Disavow.

У медичній ніші ефективним для проєкту є «крауд-маркетинг»: завдяки ретельному підбору тематичних гілок на форумах ми отримали природні переходи на сайт за реферальними посиланнями.

Крім того, наші фахівці провели роботи із закупівлі посилань та розміщення пресрелізів на трастових ресурсах з новинами. З метою підвищення репутації медичної мережі, ми підготували пресрелізи про досягнення клініки в галузі медицини та її заслуги.

Загальний графік динаміки зростання кількості доменів, що посилаються на проєкт за останній рік:

Робота із сервісом «Гугл. Мій бізнес»

Ми провели роботи з реєстрації та оптимізації карток «Гугл. Мій бізнес» для кожної клініки медичної мережі з розбивкою за напрямом діяльності.

Сьогодні нами ведуться роботи із 24 картками філій.

Наш щомісячний комплекс робіт з кожною карткою включає:

 • Публікації тематичних постів;
 • Підготовку та розміщення відповідей на поставлені користувачами питання;
 • Підготовку та розміщення відповідей на розміщені користувачами відгуки;
 • Додавання інформації про нові послуги у відповідному розділі.

Роботи виконуються разом з фахівцями клініки.

Підсумки

Безкоштовний пошуковий трафік на старті робіт становив 162 652 відвідувань у листопаді 2018 року, а цей показник у листопаді 2019 року досяг значення 2 494 653 відвідувань.

Порівняння показників безкоштовного пошукового трафіку за листопад 2018 та 2019 року:

Загальний графік зростання відвідуваності проєкту за весь період робіт з листопада 2018 року до листопада 2019 року:

З 2868 ключових слів, які ми сьогодні активно просуваємо, 1740 запитів нами виведено у топ 10 Гугла. Нижче наведено кілька прикладів динаміки позицій за групами запитів:

За даними сервісу serpstat.com, загальна видимість проєкту у пошуковій видачі Гугла за останній рік зросла від показника 27.67 (дані за 18.12.2018 р.) до показника 434.94 (дані за 06.12.2019 р.).

Загальний графік зростання видимості проєкту у пошуковій видачі Гугла за останній рік:

За даними сервісу serpstat.com, загальна кількість ключових фраз, за якими домен ранжується у топ 100 Гугла, за останній рік зросла від показника 51 618 (дані за 18.12.2018 р.) до показника 1 122 949 (дані за 06.12.2019 р.).

Загальний графік зростання кількості ключових фраз, за якими домен ранжується у топ 100 Гугла за останній рік:

Висновок

У роботі над проєктом наші спеціалісти зробили основний упор на грамотний контент і оптимізацію кожної сторінки, що просувається.

Постійне розширення структури сайту сприяло щомісячному приросту безкоштовного пошукового трафіку на проєкті в обсязі, що перевищує прогнозовані показники.


Кейс опублікований компанією Авеб

3132