Try subsription

Головне про зручність вебсайтів

December 4, 2020, 6:04 PM
·
1416
·
1
·
goodsuper 27

Зручність схожа на магію чи телепатію. Без слів та пояснень, вона дивовижним чином робить річ комфортною у користуванні, привабливою, бажаною.

Як споживачі, ми розуміємо відмінність зручного продукту від незручного інтуїтивно. Достатньо сісти в крісло, і одразу відчуваєш, комфортне воно чи ні. Так само і з взуттям — кілька кроків у чоботах чи туфлях, і одразу стає зрозуміло, чи заберете ви їх з крамниці. Ну а користувачам вебсайтів чи мобільних застосунків достатньо секунд взаємодії з інтерфейсом, щоб скласти про нього позитивне чи негативне враження.

Але коли перед нами постає задача створити, скажімо, новий інтерфейс, очевидність зникає. Що робить річ зручною?

Можливо, простота та зрозумілість? Безумовно, ці якості важливі. Але чимало речей, які є простими і зрозумілими, не сприймаються нами, як зручні. Наприклад, алюмінієві та керамічні чашки однаково прості. Але керамічними користуватись приємніше. Відтак нам хочеться, щоб річ була не лише простою, але й відчувалась приємною. Тобто, була комфортною у використанні.

При цьому якщо навіть чашку приємно тримати і приємно з неї пити, але вона має бридкий зовнішній вигляд, ми не захочемо нею постійно користуватись. Так, ви найімовірніше не придбаєте взуття, в якому вам комфортно ходити, але яке вам не пасує.

Виходить, що зручність — це насправді не одна якість, а сукупність якостей. В контексті інтерфейсів і вебсайтів, ключовими з них є:

  • Ефективність роботи
  • Простота та зрозумілість (інтуїтивність)
  • Комфортність використання
  • Візуальна привабливість
  • Турбота творців сайту про користувачів

Щоб забезпечити всі ці якості, доводиться докладати неабияких зусиль. В першому матеріалі завершального циклу про зручність сайтів ми розглянемо ці складові зручності докладніше і з’ясуємо, як ми можемо їх досягати.

This article not available in free version

To access it, select the comfortable option:
Access to course «Webdesign basics»
CASES + Creative Practice
550 ₴/month
Next article
Композиційні засоби зручності для вебсайтів
1649
Readers online

Cart

Your cart is empty

This window will show ready to checkout items.

If the item you need does not appear, please try to add it to the cart one more time.

Home