Михайло Федоров вручив першу «Відзнаку миру» компанії Google

Google стала першою компанією, що отримала нагороду «Відзнаку миру», яку запровадив Президент України Володимир Зеленський. Її вручив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час зустрічі з Караном Бхатією в Давосі в межах Міжнародного економічного форуму.

«З 24 лютого почалася нова історія не тільки України, а й міжнародної спільноти. Світ змінюється, стара система більше не працює. Усі мають виразити чітку позицію, кого вони підтримують. Цією нагородою нам приємно підкреслити, що компанія Google — великий друг України. Буквально з перших днів війни ви почали допомагати нам на інформаційному фронті, безліччю ініціатив для бізнесу та найголовніше — гуманітарною підтримкою наших громадян», — зазначив Михайло Федоров під час зустрічі.

З початку повномасштабного вторгнення Google.org і співробітники Google зробили мільйонні пожертвування та надали гранти на суму $45 млн. Крім того, компанія однією з перших застосували санкції проти росії.

«Важливим кроком також було приєднання до санкцій. Призупинення реклами Google в Росії, співпраці з російськими рекламодавцями. А також відмова в нових реєстраціях у хмарних сервісах, GooglePay та функції монетизації для YouTube в Росії. Крім того, з перших днів Google блокував рекламу та намагався забезпечити висвітлення війни найбільш коректним чином. З початку війни YouTube видалив понад 9000 каналів і 70 000 відео, які спотворювали правду про російську агресію», — наголосив міністр.

Уже 26 лютого Google на невизначений термін призупинив монетизацію російських державних ЗМІ у всьому світі, зокрема RT та Sputnik, а потім 2 березня YouTube заблокував усі канали, пов'язані з усіма російськими державними ЗМІ у Європі. Також Google також розширила кіберзахист для облікових записів українців. Дуже важливим для наших державних ресурсів та ЗМІ став Project Shield — Україна вдячна за безоплатний необмежений захист від DDoS-атак.

Своєю чергою Каран Бхатія наголосив: «Війна в Україні та викликана нею гуманітарна криза є руйнівними. З початку війни ми прагнули допомогти чим могли. Ми виділили понад 45 мільйонів доларів на гуманітарну підтримку та працюємо над тим, щоб наші інструменти були максимально корисними — надаючи доступ до перевіреної інформації та допомагаючи в боротьбі з кібератаками. Для нас велика честь, що наша робота була відзначена цією спеціальною “Відзнакою миру” від Президента України Володимира Зеленського. Ми продовжуватимемо співпрацювати з українським урядом, щоб надавати більше підтримки, допоки в цьому є необхідність».

Прес-офіс Міністерства

922
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно