Мистецький арсенал презентує музичний альбом – поп-апґрейд української поезії

«Фокстроти» — експериментальний side-project Літературної Лабораторії Мистецького арсеналу в межах проєкту про український футуризм ФУТУРОМАРЕННЯ. Кураторка — Оксана Щур.

Альбом «Фокстроти» складається із 10 треків та анімації, які відтепер у вільному доступі на Youtube-каналі Мистецького арсеналу. Тут використано тексти та фонограми записів Миколи Бажана, Михайля Семенка, Гео Шкурупія, Павла Тичини, Олекси Влизька, Філіппо Томмазо Марінетті, Володимира Сосюри, Раїси Троянкер, Наталі Ужвій, Леоніда Первомайського, Сергія Жадана та ін.

«Ми іноді дивовижно не помічаємо, наскільки поезія, яку прийнято називати класичною, хрестоматійною, насправді є сучасною й живою. У нас були великі поети, вони писали пластичні й музичні тексти, які хочеться співати й декламувати. Чим ми, власне, й займаємось», — коментує Сергій Жадан, учасник проєкту.

«Як би мала звучати українська популярна музика, якби до створення її долучилися поети, що жили 100 років тому? Чи надихнули б Тичину сучасні дискотечні груви? Що було б, якби Серж Генсбур народився не в Парижі, а в Харкові, де колись жив його батько, і якби він записував еротик-поп на вірші Раїси Троянкер? А як би звучав реггей Лі Скретч Перрі на текст Володимира Сосюри? Наші «Фокстроти» — спроба відповісти на всі ці питання», — розповідає Юрій Гуржи, учасник проєкту.

У композиціях альбому «Фокстроти» використано, зокрема, записи голосів українських поетів, які також можна почути в програмі «Поезія на Радіо Культура» – партнера проєкту. А також звуки друкарських машинок та інших предметів, що належали мешканцям Будинку «Слово», із фондів Харківського літературного музею. Дякуємо Радіо Культура та Харківській літературній резиденції «Слово» за співпрацю під час роботи над проєктом.

«Якщо раніше зі старих поетів сміялися ("Я єсть народ, якого правди сила, Цю жінку я любив, вона просила"), то тепер їхні найкращі вірші стають острівцями ностальгії в океані іронії. “Пробитися в радіоефір смерті” можна, влаштувавши дискотеку з ними разом. «Фокстроти» — це диско для широкого кола небайдужих, для нас із вами, для студентів, діячів культури, вчителів та школярів», — коментує Оксана Щур, кураторка проєкту.

746
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно