Міжнародна музична спільнота підтримує українських авторів та популяризує їхню творчість у всьому світі

Рада директорів світової авторської спільноти CISAC створила благодійний фонд Creators for Ukraine для збору коштів на підтримку творців та біженців, які опинилися у скрутному фінансовому положенні через військову агресію росії. Наприкінці березня за ініціативи товариства музичних авторів Artisjus було створено проєкт Songs For Ukraine в межах ініціативи #CreatorsforUkraine.

Фотографія: Aliane Schwartzhaupt на Unsplash

Музичні товариства з усього світу відправили фінансову допомогу у благодійний фонд Creators for Ukraine. Серед них — американське товариство композиторів, авторів і видавців ASCAP, британська організація PRS for Music, найбільша ОКУ Канади SOCAN, чеська організація OSA, латвійська ОКУ AKKA/LAA, італійське товариство авторів і видавців SIAE, ірландська організація IMRO, товариство європейських авторів та композиторів SESAC, європейська авторська асоціація GESAC, міжнародна рада музичних творців CIAM, португальська організація SPA, міжнародна організація About Writers & Directors Worldwide та інші партнери ГО «УААСП».

Зібрані кошти направляються до волонтерських організацій, які опікуються українськими біженцями за кордоном, на гуманітарну допомогу, яка надається Україні, іншу допомогу постраждалим, а також перераховуються на рахунок ГО «УААСП» для виплати авторам. Кошти з першого траншу у розмірі 2,7 млн. грн. було розподілено між 228 правовласниками, так в першу чергу допомогу отримали: люди похилого віку, жінки, особи, що перебувають в зоні активних бойових дій та захисники в ТрО.

Глобальне співтовариство CISAC у партнерстві з 228 авторськими товариствами у всьому світі підтримали проєкт Songs For Ukraine. Головна його мета – популяризувати творчість українських виконавців через цифрові платформи, ефірне мовлення та інші сервіси, а також збільшити потік роялті до творчої спільноти України. Людей закликають ділитися своїми улюбленими українськими культурними відкриттями в соцмережах, використовуючи хештег #SongsForUkraine.

«Songs For Ukraine – це проста, але блискуча схема допомогти українським творцям, щоб їхні твори звучали по всьому світу. Я хотів би, щоб платформи та мовники приєдналися до кампанії та зробили все можливе, щоб підтримати її», – наголосив президент CISAC Бьорн Ульвеус.

Artisjus створили веб-сайт, який пропонує плейлисти з популярною українською музикою в різних жанрах, з яких мовники можуть вибрати треки. До них увійшли композиції таких відомих музикантів: «Скрябін», «ТНМК», Kalush, The Hardkiss, «Тартак», «Антитіла», «Друга Ріка», Latexfauna, Kazka, Go_A, Onuka, «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Один в каное», Тіна Кароль, Олександр Пономарьов, Сергій Бабкін, Alyosha та інших.

Джерело: Sostav.ua 

931
CASES
Ukraine, Kyiv