Ніна Левчук: «Україна надихає та об’єднує навколо себе весь світ. Разом переможемо!»

Як ініціатива United for Ukraine з невеличкого інформаційного ресурсу перетворилася на потужну міжнародну волонтерську організацію, що об’єднала понад 500 партнерів та створила ефективну екосистему, яка допомагає українцям інтегруватися за кордоном.

Для мільйонів українців життя поділилося на «до» та «після» 24 лютого. Коли країна прокинулася о 4 ранку від вибухів російських ракет, усі ми пережили шок та розгубленість. Перед багатьма постали нагальні запитання: що робити далі? як рятувати родину? як підтримати армію? як допомогти друзям та сусідам? Українці вкотре продемонстрували, що вміють гуртуватися перед лицем загрози. Ми спроможні не тільки допомагати одне одному, а й надихати інших. Навколо України об’єднався весь світ. Наша ініціатива із символічною назвою United for Ukraine — один з прикладів такого єднання.

З перших днів United for Ukraine стала тією платформою, де кожен, хто виїхав з України, може отримати повноцінну допомогу: знайти тимчасове житло та прихисток, дістати необхідну інформацію щодо соціального захисту, поспілкуватися з психологами та юристами. Перша версія сайту з’явилася вже 25 лютого і містила набір корисних посилань для тих, хто рятується від війни. Досить швидко ініціатива перетворилася на структуровану волонтерську організацію, заснованою на технологічних рішеннях, адже таким чином ми могли надавати допомогу ефективніше та більшій кількості людей. Ми залучили міжнародних партнерів (наразі їх уже понад 500) і об’єднали лідерів великих технологічних компаній, юристів, представників корпоративного бізнесу й неурядових організацій. Синергія та бажання різних людей об’єднатися задля допомоги тим, хто були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон (а це вже понад 6,2 млн українців), дозволили організувати системну підтримку за різними напрямами.

На платформі https://www.unitedforukraine.org/ є відповідні форми для кожного, хто потребує допомоги. Ось яку підтримку можна отримати через United for Ukraine:

1. Тимчасове житло. У партнерстві з Airbnb.org ми допомагаємо знайти тимчасове безкоштовне житло на строк до 30 днів. Для цього за підтримки PHINEO та Google був створений контакт-центр, у якому наразі працюють 12 переселенок з України. Тільки за перший місяць роботи через цей контакт-центр допомогу отримали 750 родин, а це більше 2,5 тисяч людей у 25 країнах.

Якщо є потреба у житлі, варто просто заповнити форму на United for Ukraine: вказати контактну інформацію, бажану мову спілкування та засіб зв’язку, зазначити, кому, де і коли потрібне житло, — і трохи почекати. Житло обов’язково знайдеться, адже компанія Airbnb.org виділила кредит на оренду житла для вимушених переселенців з України. Глобальною ціллю компанії є допомога 100 000 людям, що вимушено виїхали з України через війну.

2. Психологічну допомогу. Для цього ми залучили партнерів VOS, Mindly та Krisenchat.

VOS надає необмежену психологічну підтримку людям, постраждалим від війни. Експерти доступні 24/7, щоб вислухати, поговорити та дати корисну пораду українською або російською мовами.

Mindly — платформа, яка надає психологічну підтримку онлайн і відшкодовує витрати на психотерапію для українців, які постраждали від війни і наразі не можуть дозволити собі оплачувати терапію.

Krisenchat пропонує безкоштовно віртуальні психологічні консультації через чат у режимі реального часу, цілодобово, без реєстрації та повністю конфіденційно. Допомогу надають професіонали українською, російською та англійською мовами.

3. Юридичну консультацію. Юридичні питання українських тимчасових переселенців та переміщених бізнесів у 34 країнах розв’язують юристи із 50+ великих та бутикових юридичних фірм, які співпрацюють з нами pro bono. Ви оформлюєте запит, фахові юристи-волонтери надають вам консультацію. Це стосується й особистих питань, і питань роботи та підтримки бізнесу та стартапів. Запитів дуже багато (за 2 місяці — понад 3700 індивідуальних звернень), тому просимо з розумінням ставитися до того, що на опрацювання одного запиту та відповідь потрібно понад 24 години.

4. Необхідну інформацію. У партнерстві з International Rescue Committee допомагаємо у кризових ситуація та випадках, коли необхідна невідкладна допомога переселенцям. Багато відповідей на найпоширеніші запитання щодо імміграції, пошуку житла, фінансової підтримки, охорони здоров’я, працевлаштування, навчання дітей та соціальної підтримки тощо можна знайти на нашому сайті та у двох кол-центрах у Берліні та Франкфурті.

Нам дуже важливо надавати реальну допомогу реальним людям. Тому найкращою винагородою для нас є слова вдячності від тих, кому ми вже допомогли. Немає нічого наснажливішого, ніж увечері відкрити черговий e-mail і прочитати таке:

«Важко підібрати слова вдячності. Все те, що ви робите, не можна ані купити, ані продати, ані наобіцяти щось навзаєм. Не знаю, яких титанічних зусиль вартувало це організаторам усіх рівнів, бо це космічний обсяг роботи. Ви допомагаєте практично і фізично. А головне — це безодня співчуття, емпатії, співпереживання і розуміння, якими ви оточили нас. Дякуємо. Ми не забудемо!»

Це лише декілька прикладів з кількох десятків проєктів та ініціатив. Ми з’єднуємо, комунікуємо та працюємо 24/7. Діємо тут і зараз.

Основний виклик — це час, якого завжди мало, і величезна кількість звернень. Тому ми створили пул надійних компаній-партнерів, які є лідерами у своїх індустріях і звикли працювати максимально швидко й ефективно.

І ми чудово розуміємо, що ще більше роботи на нас чекає попереду, коли настане час відбудовувати нашу Батьківщину після перемоги. Ми надихаємося безпрецедентною силою духу українців і присягаємо не зупинятися!

193