Новачкам і не тільки: як знайти роботу в ІТ
Робота в IT завжди вважалася цікавою, престижною та прибутковою. Шукати роботу сьогодні досить складно, особливо для тих, хто це робить вперше або змінює сферу діяльності. Одним з ефективних способів пошуку кар’єрних можливостей є ярмарки вакансій, які дозволяють кандидатам самостійно обрати роботу мрії, а компаніям — збільшити кількість співбесід на відкриті позиції.
У КВЦ Парковий відбулася Конференція та ярмарок IT-вакансій від «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE. Випускники технічних ВНЗ, досвідчені спеціалісти й ті, хто розглядають можливість зміни сфери діяльності, познайомилися з кращими українськими та міжнародними IT-компаніями.
В рамках заходу працювало дві зони: виставкова зона зі стендами IT-компаній та зона конференції. Понад 800 відвідувачів мали можливість дізнатися про відкриті вакансії, пройти пробну співбесіду з HR-менеджерами, зануритися в нетворкінг та корисні знайомства з однодумцями. Відвідувачі, які хотіли підвищити свій рівень знань та мотивації, слухали виступи найкомпетентніших спікерів — топменеджерів і фаундерів IT-компаній.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/1abb0906-00e6-4660-a652-8d5e7f1fcb03.jpg)
— Боротьба за висококваліфікованих фахівців сьогодні стала більш напруженою. Для пошуку кандидатів компанії використовують різні можливості: сайти пошуку роботи, соціальні мережі, рекомендації колег та розвиток бренду роботодавця. Завдяки участі в конференції та ярмарку вакансій ІТ-компанії прокачують HR-бренд компанії, представляють себе перед аудиторією потенційних кандидатів та підвищують лояльність до компанії. Це дозволяє їм швидше і якісніше наймати нових співробітників та утримувати поточних, — коментує Владислав Савченко, Президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE
![](https://cdn.cases.media/image/wide/dcfe0d98-03ea-49be-bfa7-c30e7c85a921.jpg)
Любов Мочалова, CEO Європейської асоціації програмної інженерії, розповідає, що ярмарок в Києві — це вже других масштабний захід, який команда організувала після початку війни в Україні:
— Формат тимчасової платформи з пошуку роботи від Асоціації EASE — проєкт, який дозволяє дізнатися більше про культуру успішних співбесід, познайомитися з кращими компаніями та розширити можливості для пошуку роботи у сфері IT. Навіть у такий складний для країни час індустрія продовжує розвиватися та поповнює свої команди новими спеціалістами. Ми проводили цей формат до війни і плануємо продовжувати реалізовувати там, де це безпечно і затребувано.
![](https://cdn.cases.media/image/wide/4331d602-1359-4685-84ae-865cf6c86655.jpg)
Основними темами конференції стали ведення бізнесу в нових реаліях, робота з клієнтами та партнерами, підтримка команди. Також розібрали, як кар’єрні цілі та критерії вибору допомагають у пошуку роботи, як вивчити ринок і про що не забути на співбесіді. Своєю експертизою та кейсами поділилися фаундери й топменеджери IT-компаній:
- Руслан Юмагулов, VYMEX
- Андрій Чапков, CheckEye
- Ярослава Комаренко, AllSTARSIT
- Катерина Андрушко, Quarks
- Владислав Савченко, Європейська асоціація програмної інженерії
- Юлія Волошина, Powercode
- Олександр Тимошенко, Digital Data Consulting
- Анастасія Слободянюк, 1000Geeks
- Микола Бриленко, Powercode Academy
- Любов Мочалова, Європейська асоціація програмної інженерії
- Максим Прохоров, PM Partners, BoostaHubUA
- Віктор Яценко, KeepSolid
- Аліна Антипова, KeepSolid
- Юрій Топін, Phonet
![](https://cdn.cases.media/image/wide/f95c0bfd-bfd1-4534-9752-505bdaf213ca.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/6701c2ac-a0fd-4d4b-8580-49369ff626af.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/8989c74e-c106-448f-9ca0-568ff45e5b62.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/1830d202-6cdc-4130-9c49-27a5925a52a9.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/6a0cd391-14e5-4cce-97ad-238da38011e2.jpg)
![](https://cdn.cases.media/image/wide/d299be0c-d7d5-4158-b0f8-ca3fec369257.jpg)
Враховуючи, що багато спеціалістів сьогодні залишилися без роботи, пошук нових можливостей для працевлаштування зростає і шукачі готові їх використовувати. Також збільшується попит на навчання IT-професіям, адже багато людей планують пройти перекваліфікацію й цікавляться як працює IT-індустрія в цілому.