Новачкам і не тільки: як знайти роботу в ІТ

Робота в IT завжди вважалася цікавою, престижною та прибутковою. Шукати роботу сьогодні досить складно, особливо для тих, хто це робить вперше або змінює сферу діяльності. Одним з ефективних способів пошуку кар’єрних можливостей є ярмарки вакансій, які дозволяють кандидатам самостійно обрати роботу мрії, а компаніям — збільшити кількість співбесід на відкриті позиції.

У КВЦ Парковий відбулася Конференція та ярмарок IT-вакансій від «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE. Випускники технічних ВНЗ, досвідчені спеціалісти й ті, хто розглядають можливість зміни сфери діяльності, познайомилися з кращими українськими та міжнародними IT-компаніями.

В рамках заходу працювало дві зони: виставкова зона зі стендами IT-компаній та зона конференції. Понад 800 відвідувачів мали можливість дізнатися про відкриті вакансії, пройти пробну співбесіду з HR-менеджерами, зануритися в нетворкінг та корисні знайомства з однодумцями. Відвідувачі, які хотіли підвищити свій рівень знань та мотивації, слухали виступи найкомпетентніших спікерів — топменеджерів і фаундерів IT-компаній.

— Боротьба за висококваліфікованих фахівців сьогодні стала більш напруженою. Для пошуку кандидатів компанії використовують різні можливості: сайти пошуку роботи, соціальні мережі, рекомендації колег та розвиток бренду роботодавця. Завдяки участі в конференції та ярмарку вакансій ІТ-компанії прокачують HR-бренд компанії, представляють себе перед аудиторією потенційних кандидатів та підвищують лояльність до компанії. Це дозволяє їм швидше і якісніше наймати нових співробітників та утримувати поточних, — коментує Владислав Савченко, Президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE

Любов Мочалова, CEO Європейської асоціації програмної інженерії, розповідає, що ярмарок в Києві — це вже других масштабний захід, який команда організувала після початку війни в Україні:

— Формат тимчасової платформи з пошуку роботи від Асоціації EASE — проєкт, який дозволяє дізнатися більше про культуру успішних співбесід, познайомитися з кращими компаніями та розширити можливості для пошуку роботи у сфері IT. Навіть у такий складний для країни час індустрія продовжує розвиватися та поповнює свої команди новими спеціалістами. Ми проводили цей формат до війни і плануємо продовжувати реалізовувати там, де це безпечно і затребувано.

Основними темами конференції стали ведення бізнесу в нових реаліях, робота з клієнтами та партнерами, підтримка команди. Також розібрали, як кар’єрні цілі та критерії вибору допомагають у пошуку роботи, як вивчити ринок і про що не забути на співбесіді. Своєю експертизою та кейсами поділилися фаундери й топменеджери IT-компаній:

 • Руслан Юмагулов, VYMEX
 • Андрій Чапков, CheckEye
 • Ярослава Комаренко, AllSTARSIT
 • Катерина Андрушко, Quarks
 • Владислав Савченко, Європейська асоціація програмної інженерії
 • Юлія Волошина, Powercode
 • Олександр Тимошенко, Digital Data Consulting
 • Анастасія Слободянюк, 1000Geeks
 • Микола Бриленко, Powercode Academy
 • Любов Мочалова, Європейська асоціація програмної інженерії
 • Максим Прохоров, PM Partners, BoostaHubUA
 • Віктор Яценко, KeepSolid
 • Аліна Антипова, KeepSolid
 • Юрій Топін, Phonet

Враховуючи, що багато спеціалістів сьогодні залишилися без роботи, пошук нових можливостей для працевлаштування зростає і шукачі готові їх використовувати. Також збільшується попит на навчання IT-професіям, адже багато людей планують пройти перекваліфікацію й цікавляться як працює IT-індустрія в цілому.

399