Що ми знаємо про танцювальну культуру в Україні: дивіться нову серію документального серіалу СПАЛАХ

Сьогодні відбулася прем'єра нової серії документального серіалу про українську культуру СПАЛАХ. Цього разу темою стала нова українська танцювальна культура.

Ще два покоління тому бути артистом балету чи народного ансамблю було перспективно і престижно. На артиста чекали оплески публіки, можливість отримати квартиру від держави і подорожі за межі СРСР. Зараз можливість побудувати кар’єру в професії є у кожного, але у кліпах зірок чи телешоу беруть участь одиниці.

Розповідаємо історію нової української танцювальної культури. Від вуличних танців і шоу-програм у нічних клубах до телевізійних проєктів, що об'єднали всю країну, видовищних кліпів і стадіонних шоу зірок, неможливих без хореографії.

Про все це в серії розповідають відомі танцюристи та хореографи: Влад Яма, Катерина Кухар, Раду Поклітару, Мирослав Вантух, Анатолій Сачівко, Олександр Бобик, Дмитро Монатик, Андрій Стулез, Марина Кущова, Денис Стульніков, Олена Коляденко й продюсер Володимир Завадюк.

Катерина Кухар, цитата з серії:

«За радянських часів артисти балету виїжджали за кордон. Наприклад, до Японії, звідки привозили авто з лівим кермом, але тут вони їх продавали і купували квартиру. Привозили відеомагнітофони, техніку з Японії, якої тоді в нас ще не було. І, звичайно, артисти балету на той час вважалися небесними створіннями, і всі хотіли віддати своїх дітей до балету»

Влад Яма, цитата з серії:

«Як показали роки: як би класно ти не танцював, щоб добре заробляти на цій справі, варто їхати за кордон. У Києві за місяць ти можеш заробити приблизно 500 доларів, в Китаї — 2000 доларів. Підписуєш контракт, працюєш десь у парку розваг або на круїзному лайнері, їдеш на пів року. Щоб залишитися в Україні й непогано себе почувати, усі намагалися працювати з зірками. Але туди потрапили одиниці. Танцюристів в рази більше, ніж можуть найняти наші зірки»

Мирослав Вантух, цитата з серії:

«Журналісти всього світу пишуть: “Хто не знає ще, що таке Україна, підіть подивіться ансамбль Вірського, і вам все буде зрозуміло”»

Дмитро Монатік, цитата з серії:

«Коли Олександр Пономарьов вийшов на сцену, співав «З ранку до ночі» і з ним танцювали крутезні хлопці, я зрозумів, що брейк-данс близько, що його можна опанувати, що це не казкова тема»

Олександр Бобик, цитата з серії:

«Тоді була мода ходити в нічні клуби. Усі ці клуби, особливо у Києві, боролися за танцювальний контент. У кожному нічному клубі була велика сцена з обов’язковою шоу-програмою. Тобто ти міг прийти й потрапити на годинну або півгодинну програму з артистами, циркачами й танцюристами»

Раду Поклітару, цитата з серії:

«Порівнюючи танці кінця 80-х і сьогодні, можу сказати, що за цей час прогрес, якого досягла українська танцювальна культура, просто неймовірний. Це політ у космос. Але ми поки злетіли, пролетіли трошки стратосферу, а до зірок ще далеко… Головне щоб не було щілин у космічному апараті й кисень нормально надходив, щоб ми все-таки долетіли»

Довідка

«СПАЛАХ» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь від медіа СЛУХ. Кожна серія розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики і кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Для серіалу було знято понад 100 інтерв'ю, а його героями і героїнями стали Святослав Вакарчук, Дмитро Монатик, Юрій Бардаш, Роман Вінтонів (Майкл Щур), Ната Жижченко, «ДахаБраха», Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Іван Дорн, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, «Культура Звуку», «Планета кіно», Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER і багато інших представників української культури.

Автори серіалу зазначають, що українці не звикли помічати наших творців або їхні роботи, поки їх не визнає світова індустрія. Але популярність за кордоном не є знаком якості або культурної значущості. Тому документальний серіал з 10 епізодів має на меті створити єдину історію про самодостатньою і стильну українську культуру.

Документальний серіал «СПАЛАХ» створено за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Джерело: прес-реліз

842
CASES
Ukraine, Kyiv
Пробний період
Отримайте 7 днів доступу до всіх курсів безкоштовно

Отримайте доступ до всіх онлайн-курсів від Креативної Практики про дизайн, розробку та креативне підприємництво.

Отримати безкоштовно