Унікальні NFT-писанки допоможуть відновити об'єкти культурної спадщини України

Комунікаційна агенція Postmen в рамках проєкту We believe створила серію великодніх NFT-писанок на блокчейні Ethereum та присвятила їх містам, які протистоять російській агресії. Колекція представлена на платформі OpenSea. Кошти з проданого крипто-арту буде спрямовано на благодійний рахунок МКІП для відновлення об'єктів культурної спадщини, які постраждали під час війни. Ініціатива реалізується за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики та Держмистецтв.

Ілюстрації зроблені у співпраці з українською майстринею Анастасією Шемедюк за автентичними візерунками та мотивами книги Віри Манько The Ukrainian Folk Pysanka. Кожна NFT-писанка присвячена одному з постраждалих міст або гуманітарним центрам країни (Львів) та має унікальний орнамент, притаманний відповідному регіону України.

«У цій війні українська культура та ідентичність є прямою ціллю. Під загрозою сьогодні - і матеріальна, і нематеріальна культурна спадщина України. Міністерством культури та інформаційної політики вже зафіксовано близько 200 епізодів воєнних злочинів рф проти культурної спадщини в Україні. І ці дані ще не остаточні. Пошкоджено 74 об’єкти культурної спадщини, найбільше зруйновано релігійних споруд. Маємо зруйновані комплекси музеїв і заповідників, будинки культури, театри, бібліотеки. Тому все що стосується розширення можливостей для відновлення культурної спадщини для нас надзвичайно важливо. Адже попереду нас чекає колосальна робота», — зазначила Катерина Чуєва, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Кількість та ціна арта залежить від рівня зруйнування міста. Наприклад, писанка Маріуполя буде представлена в одному екземплярі та буде найдорожчою, оскільки місто майже на 90% знищено.

Колекціонерам, які придбають українські NFT-писанки, пропонується поширювати їх зображення у період великодніх свят, щоби висловити підтримку Україні та познайомити якомога більше людей з українськими символами та традиціями.

«В Україні ми відчуваємо силу єдності як всередині країни, так і глобальних ком’юніті. Силу, яка живить, створює можливості для боротьби у виснажливій війні. Дико, що в 21 столітті ми зіштовхуємось з потребою відстоювати свою ідентичність. Тому наша ініціатива стає частиною збереження української культури через створення нових форм, нових цінностей, нових зв’язків. Roadmap цього проекту – зберегти споконвічне, щоб створити новітнє. Now For Tomorrow», — розповідає про ідею та місію проєкту Head of Design Postmen Ірина Павлова.

Всі кошти з продажу з урахуванням операційних витрат будуть перераховані у фонд Міністерства культури України для відновлення об'єктів культурної спадщини, які постраждали під час бомбардувань українських міст: церков, музеїв, театрів, колекцій мистецтва та інших об'єктів культурної спадщини України.

1207