Безкоштовні нейромережі для початку роботи в AI

Вартість нейронок на поточний момент здається не високою. От, наприклад chat gpt коштує лише 20 доларів (хоч скоро буде і 24). Начебто заплатити 900 грн за купу переваг не так і проблематично. Правда? Але коли ви створюєте контент за допомогою АІ постає необхідність працювати не з однією нейронкою, а найчастіше з 10, 15, 20 +. А це вже потребує від декількох тисяч грн. Проте працювати зі штучним інтелектом все одно хочеться. 

Або інший випадок. Ви просто хочете зануритись в АІ, але не знаєте з чого початі і не хочете витратити багато дорогоцінних гривнів. 

То що ж робити? Саме на ці питання і відповість стаття. В ній роздивимось, якими нейро сервісами можна виконувати ті чи інші задачі зі створення контенту не за всі гроші світу, або взагалі безплатно, хоч і з певними обмеженнями. 


Генерація фото

Почнемо з найпопулярнішого запиту – де можна безплатно генерувати фото?. Рекомендую три сервіси:

Gliff

Сервіс дозволяє побудувати так званий гліф – систему з різних блоків, шляхом яких можна генерувати будь-що. Нам же цікавий гліф з використанням Flux Pro 1.1. Ultra - потужної нейромоделі із сімейства Flux здатних генерувати фото в якості 2к та врахуванням правильних антропометричних особливостей людей та тварин. 

На день доступно 20 генерацій. На місяць 600. І це все безкоштовно!


Recraft 

Це теж комплексний сервіс і тут можна не тільки генерувати фото. Але в першу чергу саме про нього. 

На поточний момент Recraft дає 50 безкоштовних генерацій фото на день. Можливо це скоро зміниться, але поки все працює. Якість одна із топових на ринку, якщо говорити про фотореалізм. Нова модель Redpanda ще й має високу когерентність і здатна генерувати фото з текстом.

Pinokio

Більш не стандартним рішенням буде браузер pinokio. Він встановлюється на пк і далі ви можете завантажувати в нього опенсорсні нейромережі. Наприклад Fooocus чи славнозвісний Compfy UI. Швидкість генерації буде залежати від потужностей вашого ПК. Великий плюс – все абсолютно безкоштовно. Витрачаєте лише електроенергію. 

Окремо також можна говорити про роботу з Compfy UI. Але це явно не для початківців. 

Генерація тексту

Тут насправді все просто. Chat GPT та Claude мають в безкоштовному доступі свої останні версії хоч і з обмеженнями. Проте, якщо у вас не надто велика текстова робота, то купляти підписку не потрібно. 

Окремо ще рекомендую придивитись до сервісу Deepl. Швидкий переклад в реальному часі підкріплений штучний інтелект тут один з найкращих

Mistral

Якщо говорити про доступні в Україні опенсорсні текстові генеративні рішення в зручному інтерфейсі, то це Mistral. Так, він може програвати більш потужним рішенням, але прості задачі виконує на відмінно. 

Крім того, в ньому можна генерувати до 100 фото на день на основі простих моделей Flux. Це дуже доступне рішення. 

Cabina AI

Хоч і не безплатна нейронка, проте має суттєву перевагу. Cabina це сервіс в якому зібрано безліч нейронок і він створений в Україні. Так, ви заплатите гроші, але отримаєте доступ до купи всього. Дуже гарне рішення саме для початківця. 

Найцікавіше, що тут є супер мінімальний пакет за 5 доларів, що робить сервіс ще доступнішим. 

Створення нейрофотографії

Припустимо ви хочете створити фото із собою і щоб воно виглядало якісно? На сьогодні є декілька опцій, хоч і з "костилями". 

Heygen

Так, це сервіс створення цифрових аватарів. Проте на сьогодні в ньому можна абсолютно безкоштовно натренувати нейромережу на датасеті своїх фотографій і потім користуватись ними (потрібно буде робити скріншот з інтерфейсу, завантажити не дасть). Обираєте розділ Avatar, потім Photo Avatar і починаєте завантажувати фото. Створення моделі безкоштовне. Генерація фото - з обмеженнями на день. 

Krea AI

Тут також можна створити власну нейромодель безкоштовно. Але генерація вже буде коштувати грошей. Та і якість самих фото не така гарна. Тому у Heygen цікавіше рішення. З іншого боку ви зможете завантажити фото в більшій роздільній здатності. 

Сервіси діпфейків

Можна спробувати обхитрувати систему. Зробити фото когось іншого, а потім поставити поверх нього діпфейк. Для цього підійдуть два сервіси: deepswap та picsi ai. Останній мені подобається більше. Якість краща, налаштувань більше. На день 10 безкоштовних генерацій по 3 кредити. 

Ретуш фото

Ретуш, це зміна фото: видалення чи зміна об'єктів, додавання навколишнього середовища (так зване розширення фото), видалення фото та інше. Тут ситуація складніше і допоможе виключно Pinokio браузер. В нього доведеться встановити дві нейронки. 

Invoke 5.0

Ця нейронка міні Photoshop FireFly. Її можна потестувати на сайті в демо доступі 10 днів при реєстрації, або встановити через Pinokio. 

FaceFusion 3.0

Нейронка дозволяє суттєво ретушувати обличчя: змінювати емоції, положення та розмір очей, рота, брови. Також робити діпфейки та вносити інші корективи саме в обличчя. 

Щоб встановити - пошукайте її на домашній сторонці браузера. 

Background Removal

Окремо рекомендую ще цю нейронку. Дуже швидко і без заморочок видаляє фон. 

Апскейл фото

Апскейл - те, що додає деталей, переосмислює або просто відновлює якість поганих фото. 

Topaz Gigapixel

Якщо вам пощастило знайти Topaz Gigapixel на просторах інтернету – супер. У вас є найкраще безкоштовне рішення на ринку. В першу чергу він відновлює погані фото і заточений на такі задачі. Проте, якщо гратись із силою креативу він здатен переосмислювати фото на рівні топових платних апскейлерів рівня Magnific Ai. Дуже рекомендую "уважно" придивитись до нього. 

Recraft

Інший спосіб використати Recraft. В безкоштовній версії працює відновлюючий апскейлер до 4к роздільної здатності

Tile Upscaler

І ще один безкоштовний варіант. Тут правда більше налаштувань і можна додатково трошечки переосмислити фотографію. Проте працює не стабільно і часто вилітає. 

Leonardo

Ця нейронка апскейлу пропонує ще багато різного функціоналу. Але нам потрібен саме апскейлер. В безкоштовній версії ви можете робити до 5 апскейлів на день. Апскейли тут заточені на переосмислення фото та додавання різних деталей. 5 на день, 150 на місяць. Дуже не погане рішення. 

Відео анімація

З відео буде не просто, бо це найдорожча за собівартістю категорія і розробники просто так не хочуть втрачати гроші. Варіантів є декілька:

Варіант перший

Користуватись безкоштовними генераціями, які надають Kling (10 генерацій на місяць), та Minimax кожного дня (3 генерації на день). Хоч щось ви заанімуєте. А далі створюйте нові акаунти і сподівайтесь, що вас не забанять за мультиакаунтінг. 

Варіант другий Luma AI

Luma народна нейронка, бо в безкоштовному доступі на поточний момент дає 20 генерацій на місяць хоч і з вотермарком. Створіть в ній 5 акаунтів і отримаєте 100 генерацій на місяць. З цим вже можна жити. Бан за мультиакаунти майже не зустрічав. Тож користуйтесь). 

Lip Sync

Lip Sync це коли ви берете аватарку з обличчям і вона рухає губами в так словам, які промовляє. Таке собі оживлення картинки. 

Hedra

Є лідером в цьому сегменті і надає 5 безкоштовних анімацій на день. 

Якість Hedra нижче ніж в платних пакетах і часто видає багато морфінгу. Проте згладити його можна через нейронку LivePortrait. Ще й ватермарку приберете. 

LivePortrait можна використовувати і без Hedra. Обираєте картинку, яку потрібно анімувати, записуєте відео із собою (обовʼязково квадратна форма) і далі нейронка заанімує оригінальне фото, шляхом перенесення емоцій та міміки з вашого відео. 


Апскейл відео

Апскейл відео дозволяє збільшити FPS з 24 чи 30 кадрів до 60 і більше, а також покращити деталізацію картинки. 

Topaz Video AI

Безперечний лідер. Якщо зможете знайти його на просторах інтернету і ваш пк буде потужним – отримаєте найякісніший апскейл серед всіх АІ. Рекомендую заморочитись цим питанням 

CapCut

Якщо ж з Topaz Video AI не вийшло – користуйтесь CapCut. FPS він не збільшить, але якість відео з HD до 2к витягне. 

Створення музики

Suno AI

Тут рішення дуже просте. Одразу йдіть на сайт Suno AI та користуйтесь безкоштовними генераціями. Дають по 5 генерацій в день (1 генерація дає 2 варіанти пісні). Буде використовуватись не найновіша версія АІ, але її достатньо для гарної якості проєктів. 

Як альтернативу спробуйте loudly 

Тут теж на день є декілька безкоштовних генерацій. Але без співу, виключно музика і до 30 секунд на трек. 


Створення звуку

Elevenlabs 

Дає безкоштовні кредити на місяць. Проте функціонал сильно урізаний і не має опції з клонуванням голосу. А це найцікавіше. Тому йдемо у сервіс styletts2. Він робить не таку якісну озвучку, але клонує голос і цого достатньо для маленьких проєктів.

Adobe Podcast

Дозволить покращити якість звуку, додати басів, прибрати ехо, вібрації та інший шум. Все це безкоштовно і в 1 клік. 

Монтаж

Ну і останні дві софтини

  • Capcut, як дуже інтуїтивне, безкоштовне, якісне і швидке рішення для монтажу
  • Savvycut – АІ який виріже з вашого відеозапису паузи та мовчання за декілька секунд, чим збереже вам декілька годин. 

Сподіваюсь інформація була вам корисною. 

За цим посиланням знаходиться база всіх нейромереж, які я протестував особисто та рекомендую до розгляду. 


Тут і безкоштовні і платні сервіси. Все систематизовано по конкретним напрямкам. База абсолютно безкоштовна і не потребує реєстрації. Користуйтесь та ставайте успішними!

Давайте разом розвивати АІ в Україні!


Також не забудьте підписатись на мій телеграм та youtube канали. Там багато ціваго матеріалу по штучному інтелекту.

2
1313
Події
Спільнота
Відеотека
Про нас