Give a Job for UA: допомога українцям у працевлаштуванні для відновлення економіки України

Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило безпрецедентну масову міграцію за останні десятиліття в історії Європи. Згідно з даними ООН, з початку війни з України виїхало 8,793 мільйона людей. Передовсім – це жінки та діти. Вони не залишають думки, що після завершення війни повернуться додому. Але до цього часу – потребують соціальних виплат або стабільного заробітку в країні, яка їх прихистила.

У квітні ідея допомоги українським біженцям і вимушеним переселенцям з працевлаштуванням знайшла своє втілення. Запрацювала платформа Give a Job for UA – “Дайте роботу Українцям”. Проєкт направлений закликати роботодавців світу пропонувати та надавати роботу громадянам України і заохочує створювати для українців нові робочі місця. Ініціаторами проєкту стали Глобальний договір ООН в Україні, платформи пошуку роботи Jooble й Happy Monday та бренд Parimatch.

Вже у перші тижні існування платформи вакансію закривали впродовж години: попит значно переважав пропозицію. 

Передісторія проєкту

Ініціативу Give a Job for UA започаткували чотири партнери. Вони усвідомлювали проблеми ринку праці, спричинені війною. Вимушені переселенці ймовірно втратили роботу, а біженці попри певні матеріальні виплати шукають можливості заробити кошти для подальшого перебування в Європі. Розуміли виклики – і знайшли рішення.

Компанія Jooble з перших тижнів війни працювала над створенням проєкту, завдяки якому українці з-за кордону могли б швидко знаходити роботу в сумлінних роботодавців. Одночасно Happy Monday надавали кар'єрні консультації й ділилися експертизою про специфіку працевлаштування в інших країнах.

Представництво Глобального договору ООН в Україні зацікавилося пілотом проєкту “Дайте роботу Українцям” і презентувало ініціативу міжнародним організаціям. Зокрема, запропонувала компаніям-членам Глобального договору ООН виділити вакансії для працевлаштування українських біженців. Своєю чергою бренд Parimatch надав інституційну підтримку й долучався до розвитку ініціативи на різних етапах.

Як це працює

Parimatch і Глобальний договір ООН в Україні домовляються з компаніями по всьому світу про те, що ті відкривають нові вакансії для українців або підтверджують, що готові брати громадян України на наявні позиції. Це одна з ключових відмінностей платформи в ніші: не збирати наявні вакансії в єдиному місці, а в ході переговорів з партнерами створювати для українських громадян нові унікальні можливості.

Акумульовані вакансії та можливості розміщуються на трьох майданчиках платформи:

  • Спеціальний розділ на сайті-пошуковику вакансії Jooble
  • Сайт кар’єрного порталу Happy Monday з фільтром пошуку “Give a Job for UA”
  • Окремий телеграм-канал.

Українським переселенцям достатньо скористатися найзручнішим вищепереліченим ресурсом і відгукнутися на пропозиції по роботі. Крім того, у спецрозділах сайтів Jooble та Happy Monday доступні поради щодо оформлення резюме, проходження співбесід, укладання договору з роботодавцем.

Наразі більшість вакансій платформи передбачають тимчасову зайнятість або сезонну роботу. Очікується, що після звільнення України люди хочуть повернутися додому. Частина кар'єрних можливостей пов'язана також з віддаленою роботою – ця опція дозволяє спеціалістам залишатися в Україні та разом з тим відновлювати економіку країни.

Результати і спостереження

За 6 місяців ініціатива здобула увагу серед роботодавців із 17 країн. Станом на кінець жовтня українці можуть вибирати з-поміж 46 000 кар'єрних можливостей в різних країнах світу.

Найбільше можливостей для працевлаштування наразі українцям пропонують роботодавці з Польщі та Німеччини. Від Глобального Договору ООН найбільш активними країнами щодо відкриття вакансій виявилися Грузія, Іспанія та Італія.

Щодо рівня позицій, то на ринку праці Європи українців готові брати на різні посади і напрямки роботи. Все залежить від навичок і досвіду кандидата. Люди з мінімальним знанням іноземних мов легко можуть знайти достойно оплачувану роботу пакувальником, різноробочим, домогосподаркою, збиральником ягід/фруктів/овочів, водієм чи офіціантом. Найпопулярнішою в цій категорії виявилася робота в супермаркеті.

Люди з середнім і вище рівнем англійської точно будуть затребувані в якості менеджера з продажів, кількість таких вакансій постійно зростає. У разі наявності сильних hard skills (перекладачі, технічні спеціалісти, маркетологи) кандидати матимуть широкий вибір віддаленої роботи.

Цифри відвідуваності платформи показують: попит на пошук українцями роботи за кордоном чималий навіть на 8-ий місяць повномасштабного вторгнення. За останні три місяці розділ на сайті Jooble зібрав 50 000 відвідувань. Телеграм-каналом сьогодні користуються понад 27 600 біженців з України; усі публікації каналу за добу сумарно отримують більше як 50 000 переглядів.

Чим ініціатива корисна Україні

Під час війни у командах соціально відповідального бізнесу постійно є відчуття, що можна приносити більше користі країні. Підтримка української армії в цьому контексті – обов'язок. Тому топ-менеджмент Parimatch поставив собі питання, як ще можна допомогти Україні. Так у компанії з'явився додатковий вектор діяльності – сприяти відновленню української економіки. Чим більше українців матимуть джерела доходу з-за кордону, тим частіше вкладатимуть їх в Україну, нехай і частково. Чим сильнішою буде економіка країни, тим скоріше держава зможе наблизити перемогу і прискорить своє повоєнне відновлення.

·
114
Головна