Інна Макотерська: Хороша стратегія — це реалізована стратегія

Кожна компанія розбудовує певну стратегію розвитку. Однак по-справжньому хороша стратегія — та, яка втілена в життя. Але для цього лідер компанії має створити всі умови. 

І ось тут починається найцікавіше: в цій справі успіх залежить від багатьох взаємопов'язаних між собою елементів. Коли синхронізація елементів відсутня або порушена — бізнесу важко функціонувати та розвиватися. Якщо лідери компанії не можуть впоратись самостійно — на допомогу приходять експерти з наведення порядку.

7 червня відбудеться лекція Інни Макотерської «Основи успішної комунікації та перемовин» про методи комунікації в XXI сторіччі та способи досягнення своїх цілей з їх допомогою.

Ми зустрілися з Інною та попросили її розказати більше про себе, свою кар'єру, а також майбутню лекцію.

Інна Макотерська — співзасновниця консалтингу inna+julia, автор і куратор курсів Project та Account Management. В минулому — операційний директор та молодший партнер маркетингової агенції Aimbulance.

З чого починалася ваша кар'єра?

За першою освітою я лінгвіст з англійської та німецької мов. Наступну освіту отримала з проектного менеджменту. Починала як перекладач німецьких технічних текстів, а згодом, напевно, основною зміною вектору моєї діяльності було те, що я потрапила на канал MTV Україна, який тільки тоді зароджувався і починав розвиватися.

Як MTV Україна вплинула на ваше подальше життя?

Під час роботи з командою MTV Україна відбулось перше формування мого розуміння медіабізнесу, комунікацій в компанії як екосистеми вцілому. MTV Україна запускали експерти міжнародного проекту MTV Networks. Спочатку я була помічником генерального директора телеканалу, після працювала маркетинг і піар-менеджером. Це дало змогу запускати різні маркетингові проекти, розвинути навики проектного менеджменту та навчитись самостійно розпізнавати можливості.

В попередніх інтерв'ю ви казали, що важливу роль в вашому житті відіграла агенція Aimbulance. А яку саме? Чим ця агенція була для вас?

Це був той варіант, коли ти довго працюєш у компанії з самого початку її зародження та проходиш весь шлях формування та розвитку пліч-о-пліч з чудовою командою. Я завершила цей шлях лише в минулому році, пройшла різні фази росту компанії, перетворення, зміни, розбудову культури, організаційної структури, процесів. З 20 людей ми перетворились на 70. Компанія й досі росте та розвивається. Я залишала компанію з приємним відчуттям того, що багато чого в ній зробила.

Тепер ви працюєте в консалтингу inna+julia. Розкажіть про свою роль в компанії: чим саме займаєтесь? Де починається і закінчується ваша зона відповідальності? 

Я співвласник компанії, тому моя роль досить широка — я працюю з усім циклом клієнтського досвіду — від формування пропозиції до фінального звіту та подальшого підтримування відносин з клієнтом. Це завжди циклічна схема. Ми працюємо за моделлю юридичних компаній, тобто проект кожного клієнта веду особисто я або моя партнерка Юлія. Тим самим ми максимально занурюємось у бізнес клієнтів та виступаємо його абсолютними партнерами. Я беру участь у первинних брифінгах із клієнтом, готую проектне рішення для бізнесу, реалізую проект з командою клієнта, буквально стаю частиною команди на певний період (протягом проекту я проводжу багато часу в офісі клієнта з командою та максимально інтегруюсь, аби краще зрозуміти культуру компанії та вміти з нею взаємодіяти), презентую фінальні результати, отримую відгуки від клієнтів та, часто, починаю роботу над новим проектом з тим самим клієнтом через деякий час. 

З чим довелося впоратись, щоб досягти нинішньої позиції? 

Тут все просто: багато працювати, постійно вчитись, свідомо змінюватись та бути гнучкими. Дисципліна — нова свобода. Чуда не буває.

Що вам найбільше подобається у вашій роботі?

Я люблю системність, методичність, порядок та структурованість. Для мене організаційний дизайн — це ідеальна комбінація, адже він — про систему всієї компанії, її сердцевину, про те, як розбудувати таку нейросітку, яка би могла працювати ефективно і допомагати компанії досягати її стратегічних цілей. Накладіть на це живих людей з різними характерами, навичками, цінностями та циклами розвитку, яким треба навчитись взаємодіяти — шалена комбінація, що може бути складніше і драйвовіше? Це завжди цікавий челендж, і це завжди не просто. Особливість цієї роботи також у тому, що вона безкінечна. Як тільки ти відпрацював одну модель, яка стала ефективною, змінюється ринок, змінюються вимоги до продукту, змінюються люди, і треба знову щось корегувати. Тому це циклічна і дуже цікава робота. 

Якими проектами ви пишаєтесь? 

Насправді, я пишаюсь всіма проектами. Найбільше подобаються, звичайно, великі складні комплексні трансформаційні проекти.

Коли ти заходиш в компанію, вона розуміє, що для досягнення своєї стратегії потрібна трансформація в організаційному дизайні, що включає в себе зміну організаційної структури, процесів, засобів вимірювання прогресу, а також культурною складової. Такі проекти завжди довгі, вони тривають мінімум півроку, вимагають великого включення і нашого, і, звичайно, зі сторони клієнта, власника бізнесу, основних топ-менеджерів і взагалі всіх людей, які є в компанії. Результати таких проектів показують великі зміни, за ними приємно спостерігати, тому що в такому форматі компанія для тебе як пластилін.

Інколи ми, звісно, заходимо в не такі великі проекти. Варто сказати, що не всім компаніям потрібна повна трансформація: інколи достатньо часткової зміни вектору організаційної культури, коригування процесу та ролей.

Або, наприклад, налагодження системи проектного менеджменту, якщо основа діяльності компанії — проектна.

Одними з найбільших для мене проектів з трансформації були проекти Aimbulance та Mediahead, де ми повністю змінили організаційну структуру, організаційний дизайн.

Спільно з колегою Юлією Захарченко ви розробили власну філософію організації бізнес-культури «Physics of Business Order». Кому вона може допомогти і чим відрізняється від інших? 

Ми звемо себе експертами з наведення порядку, вчимо комунікувати та організовувати роботу команд для втілення стратегічних планів компаній та їх місій.

Ми популяризуємо власну науку Physics of Business Order. Її задача — допомогти менеджерам ефективно розбудовувати роботу команд. Так, щоб кожен учасник команди професійно розвивався та допомагав компанії досягти поставлених цілей. 

7 червня на лекції Інни поговоримо про принципи чіткої комунікації, основи успішних переговорів, медіацію та вирішення конфліктів. Долучайтесь! Буде цікаво.

·
1931
·
super 6
Головна