Ізоляція чи комунікація: що робити з SMM на карантині

Спеціалісти МокСо agency, Юлія Ніконенко та Валерія Боть,  підготували інструкцію: що робити із SMM у кризовий період. Спойлер: ні в якому разі не зупиняти! Адже саме соцмережі можуть стати генератором любові та вдячності від ваших клієнтів.

MokCo agency спеціалізується на розробці та впровадженні комунікаційних стратегій у digital. Клієнти агенції — національні та міжнародні бренди, наприклад METRO Cash&Carry, Галичина, Ощадбанк, Нова Пошта, Ahmad Tea та інші.

Карантин — золотий час для укріплення емоційного зв’язку з аудиторією та пошуку нових форматів. Деякі бренди ставлять SMM на холд, проте більшість все ж таки продовжує генерувати ідеї навіть у кризу.

Чому забивати на SMM — погана ідея? Подивіться хоча б, наскільки збільшився ваш екранний час — і пазл складеться. Онлайн-трафік збільшується в геометричній прогресії. Та це не тільки кількісні зміни. Тепер користувачі не просто гортають стрічку — вони вишукують у ній те, що врятує від чотирьох стін. Сьогодні ефективність контенту вимірюється не продажами, а іншою безцінною валютою — лояльністю клієнтів. Навіть якщо бренд не був помітним в SMM, то саме зараз він може розпочати свій шлях до love mark.

Що ж робити з SMM у квітні?

Адаптуйтеся

Чекніть свій SMM на актуальність. Він має відповідати запитам аудиторії. Продуктові пости та лончі слід відтермінувати або придумати для них релевантний формат. Оскільки все більше людей пізнають розкіш онлайн-шопінгу, можливість AR-примірки тут буде безцінною. Якщо ви косметичний бренд, говоріть про домашній догляд і турботу про себе, влаштовуйте челенджі, виховуйте у вашої аудиторії нові звички. Врешті-решт створіть фанову гру, яка допоможе відволіктися.

Визначте новий вектор комунікації

Окресліть роль вашого бренду в загальному контексті. Ким ви будете для вашого підписника: влаштуєте онлайн-тусу, будете стрімити концерти, генерувати корисний контент чи навчати. Ми опинилися в ситуації, коли самі собі салон, ресторан, кінотеатр та йога-студія. Тому бренди масово перетягують в digital усе, що можна. Так, ЕБШ проводить тренування на YouTube, Ballantine’s влаштовує тусовки з діджеями, а L’Oreal вчить фарбувати волосся. Подумайте, що можете запропонувати вашій аудиторії ви. 

Будьте соціально відповідальними

Завдяки своїм ресурсам WOG забезпечує пальним медпрацівників, а Нова Пошта закуповує обладнання для лікарень Полтави. Проте можна бути корисним і без бюджетних потужностей. Навіть дрібниця, як-от прохання залишатися вдома, є важливою. McDonald's нагадує про це зміною логотипу, а Netflix розвісив білборди зі спойлерами до своїх серіалів. Вибирайте будь-який формат, що допоможе бренду висловити свою позицію стосовно пандемії.

Не бійтеся говорити про свої досягнення та підтримку ініціатив. Зараз — це зовсім не моветон, а можливість створити класні колаборації та проєкти з іншими брендами. 

Не нагнітайте

Жодної паніки в SMM. Не публікуйте неперевірені новини та непідтверджені дані. Для інформування є офіційні сторінки ВООЗ та Міністерства охорони здоров’я України.Натомість намагайтеся шукати позитивні інсайти та створювати контент, який буде корисним та оптимістичним водночас. Очевидно, що вам швидше подякують за добірку серіалів, ніж за статистику захворювань чи фейкові новини.

Про що писати? Теми постів не повинні вибиватися з комунікації та цінностей бренду, проте мають допомагати аудиторії пристосуватися до умов. Наприклад, «Сухе повітря вдома: чи впливає шкіру» ,«Майстер-класи для дітей онлайн», «Рецепт піци для всієї сім’ї», «Як зробити ідеальний мейк удома», «5 онлайн-рейвів для вечора п’ятниці» тощо.

Залишайтеся собою

Карантин — не привід «перевзуватися». Так, наша лексика поповнилася медичними термінами, але не слід всюди ними сипати. Експерти з охорони здоров’я вже й без вас активізувалися в інтернетах. Тому вибирайте теми, які будуть близькі вам і вашій аудиторії. І не забувайте про TOV бренду: не слід стерилізувати його та уникати звичних для вашої аудиторії жартів. 

Придумайте, чим зайняти аудиторію

Якщо раніше в підписників не було часу на всі ці планка-марафони та вебінари, то зараз кожен шукає, як убити час або провести його з користю. Ви вже виграли, якщо підписник витратить на вас хоча б 30 хвилин. Якими форматами можна оживити ваш SMM:

  • рекомендації серіалів, книжок, курсів, фільмів, подкастів;
  • челенджі з прокачування нових скілів чи звичок;
  • адвент-календарі із завданнями на кожен день;
  • відеоконтент на YouTube: тренування, майстер-класи, освітні матеріали;
  • ігри;
  • флешмоби та марафони;
  • онлайн-трансляції з командою, експертами бренду;
  • формат «запитання–відповідь»;
  • інтерактивні stories.

Пам’ятайте про причинно-наслідкові зв’язки

Перевірте свої креативи на можливість негативних конотацій. Не треба закликати підписників йти на пікніки (максимум на балконі), зустрічатися з друзями, з’являтися в публічних місцях. Завдання вашого контенту — навпаки залишити аудиторію вдома, зробити цей час цікавим і похвалити їх за відповідальність. Після контакту з вами підписник має почуватися трішки героєм, а не гостро переживати обмеження.

У фотоконтенті уникайте зображень скупчення людей, громадських місць, тактильних контактів. Будуйте свою комунікацію навколо безпеки, піклування про здоров’я та відповідальності. 


·
2435
·
super 1
Головна