Полегшіть свій шлях у дизайні: поради із професійних книг

Графічний дизайн – надзвичайно широка та цікава сфера діяльності. Ви можете робити сайти, верстати книги, розробляти постери, рекламні банери, упаковку для морозива чи побутової техніки... Та чим би ви не займалися, усюди діють певні правила поєднання кольорів, форм, ієрархія об'єктів та необхідність донести повідомлення чи ідею до глядача. 

У видавництві ArtHuss виходить серія книг про графічний дизайн. І кожна з них розповідає про певний аспект цієї діяльності. Ми обрали кілька корисних порад із кожної книги і розповімо про них детальніше. Щоб ви змогли обрати саме те видання, яке допоможе покращити навички, розвинути майстерність та створювати красиві та ефективні дизайни.


Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова

Ця книга для тих, хто лише починає свій шлях у дизайні. Вона знайомить із історією розвитку цього явища, контекстом шкіл дизайну, технічними стандартами, що існують зараз та різними підходами у дослідженні тем та роботи над ними. Універсальна книга для початку, немов ліхтар, що освітлює невідомі області темряви. Ось кілька порад з книги:

 • Досліджуйте навколишній світ, помічайте ідеї, що оточують вас

“Якщо ви створите собі власні ресурси для натхнення, то зможете швидко черпати з них ідеї за потреби. Дизайнери нерідко ведуть альбоми прикладів, у яких збирають фото, листівки, етикетки, візітівки й інші друковані зразки дизайну. Ці колекції стають їм у пригоді як сховища ідей...”

 • Відволікайтеся, якщо ви у глухому куті і не можете придумати рішення

“Буває корисно відволіктися на щось інше або поговорити з різними людьми про проект і проблему, щоб отримати інші точки зору. Блокування може виникнути просто через тиск, якого дизайнер зазнає під час пошуку правильного рішення”.

«Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова», Ґевін Емброуз, Найджел Оно-Біллсон


Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження

У другій книзі серіх автори зосереджуються на процесі пошуку успішних креативних рішень. Як розуміти аудиторію та її потреби, наскільки впливає соціальний контекст на тих, хто сприймає ваш дизайн. Дослідження — це інструмент, за допомогою якого можна глибоко вивчити предмет, і вже на основі здобутого знання обирати серед можливих варіантів і ухвалювати вдалі та обґрунтовані рішення. Тож книга розповість, як використати зібрані дані та презентувати їх.

 • Тримайте руку на пульсі життя міста, для якого ви створюєте дизайн. Адже варто знати соціальний і культурний контекст аудиторії, аби враховувати сенси та повідомлення для різних груп людей

“Населення може докорінно оновитися лише за кілька років, тим паче що імміграція й подорожі стають дедалі поширеним явищем. Перебування в будь-якому центрі міста можна вважати культурним досвідом, адже тут постійно змішуються різні культурні ідентичності, витворюючи щось нове”.

 • Дивіться на те, що було зроблене до вас

“Коли компанія виявляє потребу в новому продукті або прагне підвищити попит на вже наявний, вона починає дослідження ринку, щоб вивчити й проаналізувати поширення товарів і їхній шлях від виробника до споживача. У процесі з’ясовується, що робить продукт бажаним, а також вивчається ситуація на ринку загалом і становище брендів-конкурентів”.

«Основи. Графічний дизайн 02: Дизайнерське дослідження», Ґевін Емброуз, Ніл Леонард


Основи. Графічний дизайн 03: Генерування ідей

Ідеї — основа гарного дизайну. Генерування, добір і розвиток цих ідей — фундаментальні навички графічного дизайнера-практика. Тож ця книга допомагає почати фонтанувати ідеями та пропозиціями. Автори описують стратегії та методи початку роботи. Техніки вигадування візуальних повідомлень, зумовлені аудиторією, матеріалами, клієнтами чи конкурентами. Як працювати у студії чи середовищі, як розвивати вже існуючі ідеї та донести їх до аудиторії та замовників. Чимало митців та дизайнерів відчувають брак ідей та натхнення. Тож не дивно, що саме ця книга виявилася найбільш актуальною із серії та її тираж вже скінчився. Проте ось декілька корисних цитат із цього видання:

 • Використовуйте різні підходи, аби визначити той, що буде найкориснішим із погляду вимог брифу

Наприклад: “Вільна асоціація — підхід, за якого беруть один елемент чи якусь зачіпку з брифу й розглядають усі можливі асоціації, що вони викликають. Асоціації не мусять бути пов’язані з проектом загалом — лише з тим елементом, на якому ви зосереджуєтеся. Це може бути зображення, колір, слово чи цінність бренду”. Або застосовуйте мапування думок, латеральне чи дивергентне мислення, словесні асоціації…

 • Коли працюєте з клієнтом, думайте і про їх конкурентів

“Щоб визначити потреби клієнта, може знадобитися дослідження його суперників чи конкурентів, — воно скоригує напрям вашої роботи чи навіть окреслить потенційні перепони. Порівнюючи клієнта з його суперниками, ви можете конкретизувати своє бачення клієнта й проблеми дизайну”.

«Основи. Графічний дизайн 03: Генерування ідей», Ґевін Емброуз, Ніл Леонард


Основи. Графічний дизайн 04: Нові основи

Авторки цієї книги пояснюють ключові концепції візуальної мови, необхідні для будь-якої дизайнерської роботи, від розробки лого чи фірмового бланку — і до складного вебсайту. Точки, лінії, масштаби, текстури, кольори, ієрархія, шари… Книга проілюстрована безліччю робіт дизайнерів, які надихнуть читачів та поповнять вашу візуальну бібліотеку. Це видання — для кожного, хто хоче структурувати свої знання та отримати надійний фундамент для подальшої творчості.

 • Про баланс:

“У дизайні баланс працює як каталізатор форми — він закріплює й активує елементи в просторі. Ви коли-небудь ловили себе на тому, що зачепилися поглядом за незрозумілий дизайн? Дисонанс зазвичай виникає, коли пропорції й розташування елементів відносно одне одного та негативного простору не збалансовано — надто багато, надто тісно, надто рівно, надто криво...”

 • Про масштаб:

“Масштаб може залежати від контексту. На звичайному аркуші паперу текст або зображення можна розмістити так, щоб вони ніби проривалися за його межі, створюючи надзвичайний ефект масштабності. А окремий елемент малого розміру може увиразнити велику поверхню, надаючи значущості простору, що його оточує”.

 • Про модульність:

“Модульність — це особливий вид обмеження. Модуль незмінний елемент, складова більшої системи або структури… Структура цієї книжки спирається на друкарську сітку, базовий модуль якої — квадрат. Беручи квадрат за основу, ми можемо накладати зображення одне на одне, поєднувати їх різними способами, забезпечуючи одноманітність оформлення”.

 • Про патерн:

“Зміна колірного контрасту елементів чи зміна загального масштабу патерна трансформує його візуальний вплив. Зміна кольорів може бути однаковою по всіх поверхні — або ж у порядку градієнта чи поступово... Можна створити відчуття глибини й руху”.

«Основи. Графічний дизайн 04: Нові основи», Еллен Лаптон, Дженніфер Коул Філліпс

У книгах є поради від практиків, інтерв’ю з професіоналами, приклади застосування дизайнів у різних контекстах та на різних поверхнях. Кожна з книг відкриє для вас необхідні знання з графічного дизайну, надихне на власну творчість.


 • Замовляйте книги із серії «Основи. Графічний дизайн» на сайті видавництва ArtHuss. 

 • Отримайте знижку 15% на ці та інші книги за промокодом: cases

·
4351
·
super 1
Головна