Скандал з новим AI від Figma та коли професія дизайнера стане непотрібною

На Figma Config 2024 було представлено багато цікавих новинок, серед яких і новий АІ, що спричинив великий резонанс та обговорення у спільноті дизайнерів. Те, які можливості показав АІ від Figma на конференції викликав переживання у багатьох дизайнерів, нібито це знаменувало кінець професії дизайнера інтерфейсів, бо кожен може просто задати свій промт у АІ та отримати готовий результат. Давайте більш детально поглибимось у це питання та з’ясуємо чи насправді все так критично. 

Що за АІ від Figma?

Figma продовжили інтегрувати штучний інтелект у свій продукт та додали його у головне дизайн середовище більшості веб дизайнерів та дизайнерів інтерфейсів, Дійсно, те що було показано на конференції виглядало дуже круто. Генеративні можливості АІ мають великий потенціал та зараз ми вже побачили хороший результат генерації готових макетів дизайну як вебсторінок, так і сторінок мобільних застосунків за допомогою нової функції Make Designs.

Крім того, Figma додали ще багато інших функцій з застосуванням штучного інтелекту, такі як перейменування шарів в залежності від їх наповнення, генерація картинок та текстів, вирізання фону, автоматичне створення прототипів і так далі.

На фоні цих змін дизайнери почали побоюватись того, що розвиток штучного інтелекту в цьому напрямку рано чи пізно забере у них роботу, бо навіть людина з мінімальними навичками дизайну зможе згенерувати для себе потрібні макети та не звертатись до дизайнера. Такі побоювання зрозумілі, раніше конвеєра забрали роботу у працівників заводів, зараз ми бачимо розвиток самокас у магазинах та на заправках, що зменшує потребу у людській силі.

Скандал з АІ від Figma

Отже, що там за скандал. Andy Allen у своєму твіттер опублікував пост про те, що нова функція Make Designs з використанням штучного інтелекту повністю копіює дизайн існуючих застосунків. Під час тесту цієї функції він намагався згенерувати дизайн застосунку погоди та отримав результат, що майже повністю повторював застосунок погоди на iPhone. Після цього він згенерував дизайн застосунку ще 3 рази та кожний раз отримував той самий застосунок погоди від Apple. Спільнота звинуватила Figma у тому, що вони навчали свій штучний інтелект на файлах користувачів та існуючих застосунках, що викликало обурення серед користувачів Figma та побоювання щодо їх конфіденційності (особливо за проєкти під NDA). 


Через можливість порушення авторських прав Figma тимчасово вимкнули цю функцію на “допрацювання”. Технічний керівник та співзасновник Figma Dylan Field пізніше у своєму твіттер спростував звинувачення спільноти щодо навчання їх AI на файлах користувачів, та запевнив, що це не так і що проблема полягала у низькій варіативності штучного інтелекту. Він повністю визнав помилку та взяв всю відповідальність на себе, пізніше він зазначив, що функцію Make Designs буде увімкнуто одразу після виправлення всіх помилок.

Звісно зараз рано кидати всі палки в сторону Figma, бо всі ці інструменти знаходяться у beta тесті, але це ще один показник того, що AI сьогодення все ще не ідеальний та лише розвивається.

Так буде кінець чи ні

То може не все так погано? Згадаємо який резонанс викликав запуск ChatGPT у листопаді 2022, вже тоді всі пророчили знищення багатьох професій. Наприклад, професії копірайтера, але по цей день така професія існує, бо ChatGPT все ще не ідеальний, тому для створення “людських текстів” звертаються саме до людей.

А ви знали, що ChatGPT почали розробляти ще у далекому 2015 році? Тобто 7 років знадобилось для того, щоб випустити у реліз перші версії ChatGPT, це говорить про те, що розвиток AI хоч і стрімкий, але не критичний, у всіх нас є можливість поступово адаптуватись до змін.

Навіть до Make Designs від Figma вже були інструменти для створення макетів дизайнів та готових працюючих інтерфейсів, проте чи багато хто ними користувався? Поки AI, у тому вигляді, якому ми бачимо його сьогодні, не здатен замінити людину.

Заглиблюючись у психологію людей, багатьом легше буде доручити цю задачу людині, ніж самостійно розбиратись у цьому та витрачати час (згадаємо як деякі клієнти висловлюють свої побажання з дизайну, ви дійсно впевнені що AI їх зрозуміє?🙃). Саме тому ми маємо не боятись AI, а брати ці інструменти у свій арсенал, бо вони можуть пришвидшити та полегшити нашу роботу.

Хто все ж таки постраждає від AI?

Постраждає той, хто буде сторонитись прогресу та ігнорувати нові можливості. У світі, де технології розвиваються дуже стрімко, не можна лишатись осторонь, бо ти залишишся за бортом. Отже, на мою думку, поки ми будемо розвиватись у ногу з AI, то AI буде допомагати нам, а не заважати, тому досить боятись технологій, нумо їх вчити та використовувати! 

Дякую за увагу❤️

Сподіваюсь ця стаття була цікавою для вас, буду радий вашій підтримці та зауваженням, це перша моя стаття і думаю мені є над чим попрацювати) 

Якщо вам сподобається, я буду намагатись іноді висвітлювати якісь цікавинки зі світу технологій та з життя 😊

Слідкуйте за мною в Instagram, можливо колись я почну його вести 🙃

420
Спільнота
Відеотека
Про нас