Тетяна Бєлова: коли розумієш, до чого саме потрібно прийти, — починаєш розуміти, як до цього рухатися

13 червня відбудеться лекція піар-фахівця в АХА Страхування Тетяни Бєлової на тему «Публікації в ЗМІ як інструмент PR — від розробки матеріалу до масового поширення». Поговоримо про те, що ефективніше — публікації в соціальних мережах чи ЗМІ, ексклюзивний матеріал про бренд в одному медіа або масова розсилка прес-релізу в безлічі ЗМІ, а також про методи роботи з кризовими ситуаціями.

Тетяна Бєлова — PR-фахівець в АХА Страхування. В минулому — PR-менеджер в креативній агенції TABASCO.

З чого починалася ваша кар’єра? З чим довелося впоратися, щоб досягти нинішньої позиції?

Так вийшло, що піар я вибрала випадково, але по любові і надовго.

На третьому курсі, я повернулася з маркетингового AIESEC-стажування і зрозуміла, що економіка — не зовсім те, чим я хотіла б займатися. Побачила стажування на телеканалі ТВі у відділі маркетингу, подалася — і буквально в той же день мене запросили на співбесіду. Проблема була в тому, що на той момент саме піару в нашій країні не навчали. Тобто, я, як кошеня, борсалася у воді та вчилася на практиці. Ночами вивчала американські кейси, літературу — а потім просила якомога більше завдань.

А далі пішли агенції і проекти з абсолютно різних галузей. Я щиро вважаю, що в своєму кар’єрному шляху піар-фахівець обов’язково має попрацювати в агенціях. Там ти вчишся на практиці бути багатофункціональним та широкопрофільним спеціалістом. Хто знає, що саме тобі знадобиться в майбутньому і що припаде до душі?

Що вам найбільше подобається у вашій роботі?

Комунікації в будь-яких проявах. Розумієте, я не поділяю себе на «Таня-піарник» і «Таня-особистість». Це одна людина і, в деякому сенсі, клеймо.

Тобто, якщо ти обрав спеціалізацію комунікації, то так і будеш сповідувати це все життя. Наприклад, піарник випадково почув розмову про варіанти реалізації проекту. І його голова автоматично починає оцінювати потенційні ризики, передбачати реакцію суспільства, згадувати конкурентів… Це риса, від якої важко відгородитися — вона завжди з тобою.

Раніше ви працювали піар-менеджером в креативному бізнесі та представляли світові багато незвичайних проектів. А тепер працюєте в зовсім іншій сфері — страхуванні. Здається, що в підході до піару в креативной агенції і страхової компанії не може бути нічого спільного. Це так?

Забавно, але з моменту переходу в АХА Страхування всі знайомі тільки про це і питають.

Насправді, страховий ринок — ідеальний для піарника. В суспільстві є думка, що комунікація таких структур як банківська або страхова за самою своєю суттю має бути нудною, без шансів на будь-який креатив. В АХА Страхування все відрізняється від загальноприйнятих норм — вони відкриті, людяні, креативні та інноваційні. Тобто, ми розмовляємо мовою клієнта. Водночас, залишаючись формальними і впевненими — особливість ринку все ж таки має значення.

Розкажіть про свою роль в компанії: чим саме займаєтеся? Де починається і закінчується ваша зона відповідальності?

Я — піар-фахівець. А в цій професії суть завжди одна — комунікація та реагування. Від діджітал частини до партнерських комунікацій. Всі процеси необхідно побудувати так, щоб клієнти і партнери належним чином сприймали компанію. Насправді, в нас (відділі маркетингу АХА Страхування) зібрана надзвичайна команда професіоналів своєї справи, саме тому все працює як годинник.

Одна з моїх улюблених частин роботи — внутрішня комунікація. Я насолоджуюсь, коли співробітники пишаються своєю компанією і несуть в маси її філософію та цінності. Адже співробітники — кращі бренд-амбасадори ніж будь-який блогер чи лідер думок.

На вашу думку, які риси характеру допоможуть людині стати крутим піар-фахівцем?

Якщо говорити загалом, то найкраще комбо — це творчість, помножена на відповідальність. Надзвичайно важливо, щоб співробітник не боявся брати відповідальність за свої слова і проекти. За кожен шматок роботи повинен хтось відповідати: називати свої дедлайни, казати, чого йому не вистачає для роботи, вчасно просити про допомогу.

Розкажіть про проекти, якими пишаєтесь.

В мене немає конкретних улюбленців серед проектів або компаній. Швидше, мені імпонують виклики, з якими доводиться стикатися під час роботи — якщо мені кажуть «це неможливо!», я помру, але доведу зворотне.

Організувати прес-тур на фестиваль за 2 тижні, коли практично всі ЗМІ були розібрані ще місяць тому? Сказано — зроблено. Причому з мільйонним охопленням на виході.

Вийти з проектом «Бойова згущенка» з нульовим бюджетом на піар та медіа просування і отримати понад 5 мільйонів охоплення? Сказано — зроблено.

Організувати безплатні ТВ- і радіоефіри, коли всі говорили, що це нереально? Та будь-ласочка! І це тільки декілька прикладів.

Про що буде ваша лекція? Кому на неї буде цікаво сходити і який потрібен рівень розуміння предмета?

Це вступна лекція в піар. Ми розглянемо, навіщо компанії потрібен піар, як чітко сформулювати мету та які засоби для її досягнення обирати. Тому що коли розумієш, до чого потрібно прийти, — починаєш розуміти, як до цього рухатися.

Ще ми поговоримо про те, як уникнути кризових ситуацій, і що робити, якщо це все ж таки трапилося.

13 червня на лекції Тетяни Бєлової «Публікації в ЗМІ як інструмент PR — від розробки матеріалу до масового поширення» поговоримо про те, що ефективніше — публікації в соціальних мережах чи ЗМІ, ексклюзивний матеріал про бренд в одному медіа або масова розсилка прес-релізу в безлічі ЗМІ, а також про методи роботи з кризовими ситуаціями.

Долучайтесь! Буде цікаво.

·
1540
·
super 1
Головна