Як не потрапити до рабства у XXI столітті?

Зараз багато українців шукають роботу за кордоном. Та інколи від HR приходять досить «солодкі» пропозиції. Можливість швидко заробити на квартиру або потрапити до рабства? Чи дійсно, хто не ризикує, той не п'є шампанського?

Моя історія 

Я знаходжуся в робочих групах для артистів, тому що раніше мала справу з цією сферою та й зараз на підтримці чат-бота модельної агенції. Саме тому стала цільовою аудиторією для цих «крипто-компаній».

Вже кілька місяців мені активно пише «скаут» та пропонує роботу онлайн моделлю/менеджером у крипто-компанії, що знаходиться чи то у Камбоджі, чи то у М'янмі чи Лоасі. 

Вирішила знайти більше інформації та зрозуміла, чому він не може чітко вказати місцезнаходження.

Компанія знаходиться на перетині цих трьох країн, у так званій зоні «золотого трикутника». Це місце, де не діють ніякі закони, а кримінальні клани відмивають гроші та ведуть нелегальну діяльність. Потрапивши туди на роботу, іноземець взагалі не має прав та можливостей їх відстоювати. Тому що там немає міграційних служб та консульств. Що відбувається після приїзду на таку роботу — можна лише здогадуватися.

Про компанію та діяльність

Це ціла мережа китайських компаній, які «розводять лохів» на гроші — пропонують вкласти кошти у криптовалюту на їх платформі... звичайно, без кнопки «вивід коштів».

Подібні схеми є і у країнах СНД, але тут китайці грають по-крупному. Цільова аудиторія в них — американці.

Власники «крипто-компаній» шукають:

1) менеджерів з продажу — дівчат та хлопців зі знанням англійської (closer)

2) моделей — дівчат привабливої зовнішності для зумколів (acquisition)

Задача моделі: прогріти ліда в особистому спілкуванні на коротких зумколах, а менеджери з продажу вже закривають їх на великі суми.

Дохід працівникам пропонують від $ 5 000/місяць, а також безкоштовне проживання в сучасному номері по одному та харчування за рахунок фірми.

*Матеріал взятий із джерел:

https://baigenews.kz/ https://tengrinews.kz/kazakhstan_news/

Що натомість отримують заробітчани?

Я знайшла кілька дівчат, які ледве вирвалися з подібного контракту. Вони жили у гуртожитку по 8-10 чоловік в кімнаті з різної статтю та національністю. Графік був ненормований, працювали без вихідних. Та й зарплатні їм вистачає лише на харчування.

Хоча було вже байдуже, хотілося скоріше повернутися додому. Але китайські роботодавці не спішили відпускали нових працівників, адже цикл — від знайомства моделі з лідом до угоди — складав близько року. Їм не вигідно було тримати дівчат меньше часу.

Одній дівчині пощастило — її відпустили через кілька місяців. АЛЕ без грошей, навіть на квиток не вистачало.

Інші ледве вибралися за допомогою родичів та поліції. Серед них була відома казахська модель та блогер.  

*Скріншот переписки Анель (блогер з Казахстану, що потрапила до китайської компанії)

Підсумую вищесказане:

  • Ми живемо у часи можливостей, але варто перевіряти всі пропозиції, які до нас надходять
  • Шукати достовірну інформацію про майбутнього роботодавця, його репутацію в мережі, відгуки
  • Поспілкуватися зі співробітниками компанії перед від'їздом
  • Якщо все ж вирішили їхати, треба мати кошти на зворотній квиток та план Б. Хоча краще не ризикувати, якщо фірма не пройшла валідацію та ви маєте сумніви.

Будьте обачними та бережіть себе 🖤

727
Спільнота
Відеотека
Про нас