Щорічний корпоративний проєкт нагородження: як SoftServe мотивує працівників

Щорічний корпоративний проєкт нагородження компанії SoftServe. Як він допомагає впоратися з викликами нового часу та як впливає на розвиток компанії?

Події останніх років змінили правила гри у корпоративному ІТ-світі — пандемія перевела роботу в онлайн-режим, війна в Україні кинула чимало викликів пов’язаних з безпекою та пришвидшила розвиток нових локацій за кордоном.

В таких умовах мотивація та заохочення працівників, підтримка корпоративної культури та підсилення відчуття причетності до компанії стають завданнями із зірочкою. Зеновій Павлюк, HR Marketing Director у SoftServe, розповідає про один із способів розв'язання цих задач — щорічний корпоративний проєкт нагородження, як він допомагає впоратися з викликами нового часу та як впливає на розвиток компанії.

SoftServe Awards — проєкт про людей і для людей

Вісім років тому в компанії стартував масштабний проєкт, який отримав назву SoftServe Awards. Його ціль — знаходити та нагороджувати людей, яких ми називаємо game changers. Це ті, хто не бояться робити більше і краще, хто прагнуть приносити винятковий результат для клієнтів, своїх команд та розвивати локальні спільноти.

 

За роки існування проєкт пережив різні формати: від офлайн івенту до віртуального світу. Щороку в його межах нагороджуємо понад 150 співробітників, серед номінацій є індивідуальні та групові. До організації проєкту причетні понад 30 людей, а в процес глосування може бути залучений кожен зі співробітників. Також працює окрема група експертів, яка після етапу голосування всією компанією робить остаточний вибір.

SoftServe Awards — один з небагатьох проєктів у компанії, який ми не скасували через війну в Україні, адже визнання вкладу наших колег є важливою частиною філософії компанії навіть у турбулентні часи. Корпоративна етика SoftServe ґрунтується на культурі «людиноцентричності». Компанія націлена на те, щоб сприяти розвитку співробітників та мотивувати їх до нових здобутків та перемог за будь-яких умов.

Раніше нагородження відбувалися в офлайн-форматі. З початком пандемії ми почали шукати технології, які б нас всіх об’єднали і дали відчуття присутності кожного. SoftServe, перш за все, — технологічна компанія. Тож ми шукали рішення, яке буде цікаве всім з точки зору інновацій і технологій. Так, у 2020 році ми стали першою компанією в Україні, яка зробила VR-церемонію наживо, що транслювалася для десяти тисяч працівників.

   

Втілити у життя VR-церемонію було важко. Аби бути в VR-просторі потрібно мати спеціальні пристрої, якими треба забезпечити тисячі наших працівників по всьому світу, аби вони змогли потрапити на подію й були задоволені рівнем її проведення. Також церемонія проходить наживо, тому потрібно врахувати безліч технічних нюансів, наприклад, як правильно виставити камеру, як відкоригувати якість зображення, швидкість включення, кастомізацію віртуального простору тощо. Врешті все вдалось, і всім було цікаво відвідати церемонію, тому що подібних прецедентів ще не було. Ефект присутності вразив і допоміг згуртувати людей.

З того часу ми і надалі залишаємось в онлайн форматі, постійно шукаючи нові доповнення, аби покращити користувацький досвід кожного.

 

Поширення корпоративної культури за допомогою ініціативи нагородження

SoftServe — глобальна й одна з найбільших українських ІТ-компаній. Зараз вона об'єднує понад 12 000 людей, що працюють у 15 країнах світу: від США та Латинської Америки до Сингапуру та ОАЕ. Заходячи в нові країни, нам дуже важливо розповідати про культуру компанії. Адже, працюючи на різних континентах та у різних часових поясах, ми все одно є однією командою.

Ця нагорода важлива. Адже вона дає працівникам усвідомлення, що їх внесок бачать та цінують як на рівні компанії, так і на рівні команд. Це подяка та підтримка, що дає сили рухатися далі та відкривати нові горизонти. Часто для переможців SoftServe Awards — це очікуване визнання. Адже ці люди знають про свою ефективність та цінність їхнього внеску, за що й отримують заслужену відзнаку.

Ми постійно ставимо собі питання: як зробити так, щоб усім працівникам було комфортно працювати у наших локаціях? Так, SoftServe Awards — проєкт, що обʼєднує колег з усього світу, є чудовим способом відчути себе важливою частиною компанії. Таким чином ми розповідаємо про наші здобутки, знайомимо людей одне з одним та розповідаємо «що таке SoftServe». Проєкт допомагає нам демонструвати, що ми найвище цінуємо саме наших людей.

Важливо розуміти, що проєкт цінний не лише з точки зору визнання досягнень, адже не всі хочуть отримати нагороду, і це абсолютно нормально. SoftServe Awards несе в собі кілька цінностей:

  • це чудова можливість для працівників виразити вдячність колегам, з якими вони працюють щодня. Адже номінують переможців саме колеги, які теж беруть участь в проєкті та відчувають свій вплив на результат;
  • на етапі голосування працівники можуть підтримувати колег — брати участь в проєкті, робити свій вклад у визначення переможців. Кожна думка і голос однаково цінні;
  • після того, як хтось із номінантів отримує нагороду, колеги мають змогу відправити персональне привітання — це додаткове визнання, яке також демонструє, що SoftServe Awards — це не просто нагорода від компанії, це й подяка від людей, що працюють пліч-о-пліч. 

Еволюція проєкту в період постійних змін

Я долучився до проєкту у 2020 році, коли весь світ охопила пандемія. Тоді ми думали над тим, як змотивувати людей. Ми ставили собі багато запитань, щоб розуміти кого і за що ми хочемо відзначати. Ми більше не хотіли говорити категоріями «най»: «найкращий Software Engineer» чи «найкращий PM». Всі ми найкращі у своїй сфері, а ось відзначати людей за рівень зміни, які вони приносять — це про додаткову мотивацію і розуміння цінності впливу твоєї роботи на розвиток компанії.

За останні три роки компанія значно розширила пул спеціалістів. Тож трансформація проєкту з competency-based в impact-based, дозволила слідувати нашим зобов’язанням і філософії без щорічних масштабних змін системи нагород. Ми створюємо можливість отримати нагороду, скажімо, не за чистоту коду чи якість технічного завдання, а за внесок, який робиться завдяки цьому коду. Завдяки такому підходу кожен і кожна можуть бути номіновані, адже всі ми вносимо свою частину в стратегію, живемо культурою компанії, і робимо наші команди сильнішими.

Цьогоріч серед переможців відзначено багато проєктів, що пов'язані з вирішенням викликів війни. 

Так до прикладу з 24 лютого 2022 року велика кількість співробітників з відносно безпечних територій об'єднались у команду, що невпинно працювали над релокацією, підтримкою та забезпеченням усім необхідним колег зі східних та центральних регіонів. Інша команда в рекордні терміни (2 дні) розробила інструмент для збору інформації про співробітників, що допомогла тисячам нашим колег просигналізувати про проблеми та отримати допомогу як з переміщенням в безпечніші місця, так і фінансову підтримку. До слова, цим інструментом ми користуємось і досі. Ці нагороди ще раз показують те, що попри умови в яких ми перебуваємо, цінним залишається вплив зусиль кожного на майбутнє компанії.

Аби підсумувати покажу основні кількісні показники, що підсвічують усе вище зазначене:

  • кількість поданих заявок для участі щорічно зростає на 15%;
  • загальна кількість голосів у 2022 році склала рекордну суму — 13 714;
  • кількість залучених у проєкт людей складає 42% від загальної кількості людей у компанії, а враховуючи розміри компанії це понад 3800 співробітників.

Також ми помітили цікаву кореляцію, яку складно відобразити цифрами, але більшість людей, що отримали нагороду отримують нові можливості в межах компанії протягом наступного року роботи: для когось це підвищення, а для когось — зміна проєкту чи напряму роботи.

Ці показники якнайкраще демонструють ефективність філософії «людиноцентричності», в яку ми всі віримо у компанії. Адже кожного року дедалі більше людей беруть участь у проєкті в різних ролях, надихаються досягненнями інших та підтримують один одного.  

2755