Чи була первісна людина художником-аутистом?

Мистецтво первісності і ранньої давнини

Зародження мистецтва в первісну епоху – складне питання. Хтось вважає, що мистецтво стало плодом ментальної революції, що почалась 45 тис.років тому, а хтось вважає, що мистецтво це результат еволюції, яка починалась з появою першої людини 2 млн. років тому.

Первісне суспільство – період в історії людства до появи письменності, після чого стають можливими історичні дослідження. Первісне мистецтво первісного суспільства прийнято вважати часи пізнього палеоліту приблизно 35 тис років тому..саме до цього періоду відносять перші зразки наскального живопису та скульптури.

Також існує теорія, що первісні художники були аутистами.

Перші реалістичні малюнки були створені 33 тис років тому тільки завдяки складним умовам Льодовикового періоду. Архіолог Пенні Спікінс і експерт по аутизму Баррі Райт з Йоркського університету у результаті сумісних досліджень зробили висновок, що такі умови виживання призвели до створення особової комбінації генів. Саме ця комбінація генів відповідала за вміння виконувати задачі, що потребують великої концентрації уваги, створенню образів та уяви. Автори цього дослідження стверджують, що багато людей мають ознаки успадкованого аутизму, але більшість навіть не здогадуються, оскільки зуміли добре пристосуватись до вимог суспільства.

«Ми підозрюємо, що розвиток спадкового аутизму був еволюційною відповіддю на скрутні умови Льодовикового періоду. Без розвитку пов’язанних з аутизмом навичок у деяких представників роду, людина не змогла б вижити в тих умовах..», - говорить Пенні Спікінс, спеціаліст по мистецтву первісного періоду.

Мистецтво являється частиною культури суспільства, що в свою чергу показує на рівень розвитку цивілізації. З історичної точки зору мистецтво є не що інше, як результат історичного розвитку людства. Первісне мистецтво несе в собі міфологічну, релігіозну, символічну основу, але питання залишається відкритим про те, як в загалі з’явилося мистецтво.

Згідно до психологічних наук первісне мистецтво є пристосуванням людини до оточуючого світу.

Вивчаючи первісне мистецтво ми приходимо поняття та принципу як «історизм». Тобто підхід к вивченню мистецтва має бути як до явища, що розвивається у часі. Зміни в первісному суспільстві ми починаємо помічати зі змінами його культури, що проявляється в образотворчому мистецтві. Саме на первісні часи приходиться більша частина існування людства, але наші знання про цей період дуже малі і основна база будується на різноманітних теоріях.

Мистецтво первісності було синкретичним – злиття і нероздільність в мистецтві на основні форми, як образотворче, музичне, драматичне мистецтво. Художня творчість була пов’язана з життям суспільства, діяльністю та обрядами. Праця та магія однаково необхідні в житті.

Мистецтво первісності показує, що в найголовнішому ті люди були такі ж як і ми. Мистецтво відображає суть людини, відображає все найкраще, що в нас є – наші бажання, надії, істину в нас.

Після печер – провал. 15 тис. років пройшло і історія почалась знову в Стародавньому Єгипті – 3 тис. років до н.е.

2413