Чим займається арт-директор та навіщо йому Principle: 5 питань до Владислава Бурми, джуніор арт-директора в Aimbulance

25 січня в креативному просторі UNDERHUB джуніор арт-директор в Aimbulance Владислав Бурма проведе воркшоп «Основи анімації в Principle».

Владислав розповість про принципи створення анімації в Principle, тонкощі створення плавної анімації (easing, ключі анімації), імпорт зі Sketch і Figma, а також функції та використання драйверів.

Напередодні воркшопу ми трохи поговорили з Владиславом про його життя, кар'єрні обов'язки та інструменти, які він використовує в роботі.

Владислав, вітаємо! Ми знаємо, що твій суботній воркшоп розрахований на людей, які тільки починають опановувати Principle. Розкажи, а чому саме Principle? 

За допомогою Principle можна створити анімацію і вивантажити її в зручному форматі: gif або відео. До того ж, це можна зробити на альфа-каналі. Дуже економить час — особливо, коли потрібно показати якусь драфтовую версію. 

Плюси Principle ще й в простому інтерфейсі, який можна вивчити за кілька годин та сумісності з Figma (ви можете імпортувати файли з Figma відразу в Principle — і вже там анімувати їх).

А ти користуєшся ще якимись програмами для створення анімації? 

Так, ще користуюся Adobe After Effects і Photoshop. Але сідаю за них вкрай рідко — тільки коли є на це час. 

У After набагато більше можливостей і різних ефектів — але і працювати в ньому набагато довше. А Photoshop взагалі дуже рідкісний випадок — за нього я сідаю тільки коли хочу зробити якусь анімацію в мокап.

Зрозуміло, що анімація інтерфейсу може зробити сайт привабливим. А як саме це допомагає бізнесу клієнта?

Коли ми підготували дизайн, починається стадія розробки в продакшені. І от тоді, коли потрібно на пальцах пояснити як сайт буде працювати в майбутньому, — ми показуємо готову анімацію. Як буде працювати той чи інший елемент, якими будуть завантаження та переходи. Це дуже прискорює час і сильно зменшує кількість правок. 

Вже на самому сайті анімація допомагає користувачеві зрозуміти що тут відбувається. І взагалі дає йому зворотний зв'язок, що щось все таки відбувається. Тому йому легше досягти мети, задля якої він і зайшов сюди. 

Крім того, за допомогою анімації можна передавати ідею — і тим самим формувати у користувача знання про бренд.

В різних сферах, і, якщо чесно, навіть в різних агенціях, перелік обов'язків арт-директора різниться. А чим займається арт-директор в Aimbulance?

Арт-директор в Aimbulance — це людина, що придумує дизайн, виходячи з ідеї і стратегії. Ідея та стратегія стоять на одному рівні і однаково важливі. 

Але особисто для мене арт-директор — це той, хто в першу чергу придумує хорошу ідею, а вже потім загортає її в хороший дизайн.

В нас є традиційне питання, яке ми зазвичай залишаємо наостанок. Отже, на що людина має завжди знаходити час?

У людини завжди має бути час на вільний час. 

Крім того з чим ти працюєш і що вивчаєш по роботі, необхідно мати можливість відпочивати і розширювати загальний кругозір. Зайнятися, наприклад, каліграфією, вивчити основи електроніки або просто позаліпати в Netflix. Все, що завгодно.

Клас! Дякуємо за чудове інтерв'ю і з нетерпінням чекаємо твого воркшопу!

Для читачів CASES діє спеціальна пропозиція: знижка 35% на квитки з промокодом cases.friends.

1768