Чому маркетологи віддають перевагу Instagram для відео маркетингу?

Суперечки та дослідження тривають досі: що краще для просування відео — Instagram чи TikTok? На сцену виходить нове дослідження від Zoomd, яке проливає світло на це питання, дозволяючи маркетологам зробити інформований вибір, базуючись на найновіших трендах та перевагах користувачів.

Дослідження, яке включало опитування серед провідних маркетологів з різних куточків світу, показує явний нахил у бік Instagram у контексті залучення користувачів через відеоконтент. З'ясуємо, чому Instagram продовжує домінувати в цій арені, попри зростання популярності TikTok.

Статистику, яку ми отримали

Останнє дослідження від Zoomd, що вивчає преференції маркетологів у сфері відеозалучення користувачів, надає значущі дані, які допомагають зрозуміти поточні тренди у виборі між Instagram і TikTok.

Згідно з глобальним аналізом, яким ділиться Marketing Dive, велика більшість маркетологів — 79% — виявили велику лояльність до Instagram, віддаючи йому не менше 75% свого бюджету на залучення користувачів. Натомість TikTok отримав значно меншу частку — до 25% бюджетів.

Цікаво, що попри цю диспропорцію у бюджетах, більше ніж половина респондентів, а саме 53%, стверджує, що продовжують активно користуватися обома платформами для маркетингових кампаній. Це підкреслює, що попри перевагу Instagram, TikTok все ще залишається важливим гравцем у цьому просторі.

Ці дані були зібрані ще до того, як законодавці США схвалили законопроєкт, який міг би змусити TikTok відокремитися від китайського власника ByteDance або стикнутися з забороною в країні — подія, що вже викликала численні судові оскарження. Враховуючи ці обставини, стабільність і перевіреність Instagram як платформи можуть грати ключову роль у рішеннях маркетологів, вибираючи напрямок своїх інвестицій у залучення користувачів.

А тепер зануримося глибше

Неозоре майбутнє TikTok на американському ринку може бути однією з причин, чому мобільні маркетологи все частіше обирають Instagram як свій основний канал для залучення користувачів через відео. Ця ситуація, зокрема, підсилюється політичними та економічними невизначенностями, пов'язаними з платформою TikTok.

Опитування Zoomd, що відбулося перед голосуванням Конгресу США щодо потенційної заборони TikTok, свідчить, що Instagram та його материнська компанія Meta можуть бути простіше сприйняті маркетологами як стабільніші та більш дружні до рекламодавців платформи.

Омрі Аргаман, операційний директор Zoomd, висловлюється про цю перевагу Instagram: "Перевага Instagram відображає досягнення ключових показників ефективності (KPI) залучення користувачів, які маркетологи можуть реалізувати за допомогою рекламних рішень Meta". Таке сприйняття підкреслює значення інтегрованих рекламних інструментів, які Meta пропонує своїм користувачам.

Крім того, дослідження підкреслює широке використання штучного інтелекту (ШІ) у кампаніях залучення користувачів. Близько 50% мобільних маркетологів використовували ці технології для оптимізації своїх кампаній, де 40% з них застосували ШІ для оптимізації понад 60% своїх рекламних оголошень.

У відповідь на зростальну популярність контенту, створеного користувачами, та значення інфлюєнсерів, 56% опитаних використовували ці канали для залучення нових користувачів у 2023 році, а 44% планують збільшити свої інвестиції у креаторів контенту в поточному році. Це відображає загальну тенденцію до більш органічного та автентичного залучення аудиторії.

На тлі нових приватних налаштувань відстеження в додатках на платформах iOS та Android, лише 13% маркетологів змогли активно використовувати персональні дані для кампаній залучення користувачів, що свідчить про зростальні складнощі з ретаргетингом та утриманням аудиторії. Водночас більшість маркетологів планує збільшити свої бюджети на кампанії залучення користувачів у 2024 році, зміцнюючи свої позиції на конкурентному ринку.

Корисні поради маркетологам: як використовувати останні дані на свою користь

Враховуйте політичний ландшафт: З урахуванням потенційних змін у доступності платформ, таких як TikTok, важливо слідкувати за політичними та законодавчими розвитками, які можуть вплинути на ваші маркетингові стратегії. Це дозволить вам швидко адаптуватися до нових умов та зберегти ефективність кампаній.

Експлуатуйте можливості ШІ: Використовуйте ШІ для аналізу даних та персоналізації вашої реклами, забезпечуючи високу релевантність та ефективність залучення.

Будуйте партнерства з інфлюєнсерами: Вибирайте інфлюєнсерів, які резонують з вашим брендом та мають автентичний вплив на своїх послідовників, для підвищення довіри та впізнаваності вашого продукту.

Адаптуйтеся до змін у конфіденційності: Розробляйте стратегії, які враховують ці зміни, використовуючи перевірені дані та збираючи інформацію безпосередньо від користувачів, щоб уникнути порушень правил.

Плануйте бюджети обережно: Оцінюючи позитивний настрій щодо збільшення інвестицій у залучення користувачів, необхідно зважено підходити до розподілу бюджетів. Визначте, які канали та стратегії принесли найкращий ROI, і скоригуйте ваші інвестиції відповідно.

Спонукайте до створення контенту користувачами: Цей тип контенту може значно збільшити довіру до вашого бренду. Заохочуйте вашу аудиторію до створення та ділення власним контентом, що може також оптимізувати витрати на контент-маркетинг.


Як показує недавнє дослідження Zoomd, маркетинг постійно змінюється, а зростання нових платформ та технологій вносить свої корективи у стратегії залучення користувачів. Чи то Instagram, чи TikTok, важливо розуміти, які канали найкраще резонують з вашою цільовою аудиторією та як ефективно використовувати наявні інструменти для досягнення маркетингових цілей.

Звертайте увагу на зовнішні фактори, такі як законодавчі зміни та технологічні інновації, які можуть впливати на доступність платформ і ефективність вашого маркетингу. Будьте готові адаптувати свої стратегії відповідно до цих змін.

Одне залишається незмінним: знання — це сила. Регулярне оновлення інформації, відстеження новин і трендів дозволять вам бути на крок попереду конкурентів і ефективно використовувати кожну можливість для залучення та утримання клієнтів. Тож не зупиняйтесь на досягнутому та постійно шукайте нові способи для вдосконалення вашої маркетингової стратегії.

1256