ClearCut — програма, що дозволяє відстежувати вирубки

Компанія Quantum, що трансформує бізнес клієнтів завдяки інноваційним технологіям, поділилася своїми наробками в сфері AgriTech (сільськогосподарських технологіях). Команда Data Science спеціалістів розробила екологічну програму та запустила веб-сайт ClearСut, який допомагає відстежувати та боротися з проблемою незаконної вирубки лісів.

Проект створювався спільно з SCGIS Ukraine - товариство природоохоронних ГІС (SCGIS), що допомагає природоохоронним організаціям використовувати геоінформаційні системи (ГІС), у Харківській області.

Місією товариства є надання знань та підтримка осіб, які використовують геоінформаційні системи (ГІС) та науку для збереження природних ресурсів та культурної спадщини. Всі ці цінності знайшли відображення у світогляді компанії Quantum.

Ми свідома компанія та розуміємо важливість причетності до нашого навколишнього середовища. Наші три провідні CSR програми (Corporate social responsibility — програми з корпоративної соціальної відповідальності) включають розвиток культури й суспільства, навчання та IT товариства, а також турботу про навколишнє середовище. Цей проект якраз утворився на межі всіх трьох напрямків. 

— Уляна Країнська, Sales and Marketing Director at Quantum

Про проблему

Захисники природи чималий час прагнуть підвищити обізнаність про вирубку лісів, зазвичай існуюча інформація неточна або навіть застаріла, що впливає на продуктивність роботи вчених та екологічних організацій.

Раніше екологи не мали можливості автоматично аналізувати інформацію про стан лісу, вони це робили у ручному режимі, порівнюючи знімки з супутників.

Також іноді заради більш точної інформації, доводилося виїжджати на земельні ділянки і робити заміри площі відомих вирубок. 

Про рішення

Quantum команда розробила онлайн платформу ClearСut, де завдяки методам комп'ютерного бачення та штучного інтелекту автоматично моніториться вирубка лісів. Збираючи дані з супутника (раз у 3 дні), програма порівнює стан лісів і звітує про зміни. Звіт про ділянки які змінили свій розмір, приходять на електронну пошту з геоданими і екологи мають можливість швидко відреагувати на них.

Користуватися програмою може будь хто. Для цього потрібно лише перейти за відкритим посиланням ClearСut, та визначити необхідний період, за який треба отримати дані про змінення у вирубці та вибрати необхідну область на карті. 

Програма висвітлює різними кольорами знайдені на мапі лісові вирубки за певний період:

  • Жовта — це зони із вирубками, площа яких не змінилась за визначений період.

  • Червоним кольором виділяються ті земельні ділянки, де зафіксовано збільшення площі вирубки.
  • Сіра область — це вирубки, по яких немає історичних даних зі супутника.

Для кожної ділянки є можливість отримати візуалізовану детальну інформацію про зміну площі вирубки.

А головне! Це open-source програма, де кожен може вільно використовувати дані та змінювати платформу під свої власні потреби.

Більш того, компанiя Quantum планує й надалі співпрацювати з екологами в цьому напрямку. Якщо у вас з’явилися питання або є пропозиції щодо розвитку Clearсut, надсилайте нам їх через Quantum contact us.

Більше інформації про проект ви можете переглянути на нашому сайті у розділі кейс-стаді та R&D блозі.

Памятаймо, що доля нашої планети у наших руках.

1133