Дизайн-брутфорс

Коротко, дизайн-брутфорс — це нагенерувати всі можливі макети всіх варіацій.

Під час роботи над плакатами про ремонт у метро постала задача: як можна зробити так, щоб у метро самостійно могли робити плакати, коли їм потрібно бо ремонт може бути у будь-який день, але при цьому проконтролювати, щоб початковий дизайн плакату лишався без змін (не стискали чи змінювали шрифти та відступи тощо)?

Першою думкою було передати PDF, який можна редагувати у тому ж Adobe Acrobat. Але для цього у метро має бути цей софт та і редагує він криво, то ж цей варіант теж не ок.

Тож виникла ідея — у році всього 366 можливих днів, тож більше макетів не потрібно. Чому б не зробити їх всі одразу, а метро хай бере будь-який коли це їх буде потрібно. Такий собі дизайн-брутфорс (brute-force) — перебір всіх комбінацій підряд і створення всіх макетів підряд.

Створюємо табличку зі всіма днями року → CSV → Data Merge в InDesign → 366 готових макетів на виході. У кінці їх ще краще перейменувати по різних датах.

Потім до одного плакату додалося кілька варіацій з різним текстом: для кількох ескалаторів, для одного ескалатора та про продовження роботи. Для цього створюється новий шаблон і проганяється через ту саму табличку зі всіма датами. 1098 макетів.

У відео про змінні як раз цей приклад

Такий самий хід був корисним для плакатів про футбол, яких було 6 варіацій з різним часом проведення матчів. 2196 макетів.

Так само у проєкті з паркувальними табличками можна зробити 3 типи макетів по 1000 штук кожного для будь-яких номерів майданчиків. 3000 макетів.

🤔 Навіщо?

Один раз зробив та відпочиваєш. Інакше потрібно по запиту готувати макети. І це може бути зовсім не складно і швидко, але кожен раз потрібно витрачати трохи часу, щоб згадати, як там все було, і зробити хоч і нехитрі, але дії (відкрити, змінити, зберегти, відправити).

~~~

Статті перенесені з блогу та телеграм каналу «Здоровий глузд», в якому я публікую різне цікаве.

1
1377