Фінансові та екологічні переваги хмарної трансформації за допомогою DevOps

Перехід до хмарних технологій — це більше, ніж просто технологічний вибір, це важлива трансформація, що формує спосіб роботи організацій.

Цілі та бізнес-результати вашої організації відіграють ключову роль у формуванні вашого підходу до фінансових питань. Хмарні технології можуть підвищити гнучкість вашої структури витрат на ІТ.

Сьогодні ми поділимося ідеями, які допоможуть вам сформувати переконливе бізнес-обґрунтування для переходу на хмарні технології.

Фінансові аспекти хмарної трансформації

Існує кілька вирішальних факторів, які визначають успіх міграції в хмару:

Моделі ціноутворення у хмарі та перехід від капітальних (CAPEX) до операційних (OPEX) витрат

Капітальні та операційні витрати мають низку відмінностей у різних аспектах, включаючи їхнє відображення в податковій, фінансовій та операційній звітності. Давайте розглянемо ці відмінності.

Приклади капітальних витрат (CapEx) у хмарі можуть включати

 1. Закупівлі інфраструктури: Закупівля фізичних серверів, мережевого обладнання або пристроїв зберігання даних для розгортання хмари.
 2. Ліцензії на програмне забезпечення: Авансові витрати на придбання ліцензій на програмне забезпечення або підписки на довгострокові угоди.
 3. Індивідуальна розробка: Інвестиції в розробку спеціальних додатків або рішень, адаптованих до конкретних потреб бізнесу.
 4. Будівництво центру обробки даних: Якщо організація будує власний центр обробки даних для розміщення хмарної інфраструктури, витрати на будівництво вважатимуться капітальними інвестиціями.
 5. Витрати на міграцію: Початкові витрати, пов'язані з міграцією існуючих систем і даних у хмару.
 6. Модернізація обладнання: Витрати, пов'язані з модернізацією або розширенням апаратних компонентів хмарної інфраструктури.

Важливо зазначити, що хмарні сервіси часто працюють за моделлю операційних витрат (OpEx), що забезпечує більш гнучку структуру витрат, коли витрати виникають у міру використання послуг, а не вимагають значних початкових капіталовкладень. Різниця між капітальними та операційними витратами має вирішальне значення для оптимізації фінансових стратегій організацій при впровадженні хмарних технологій.

Приклади операційних витрат (OpEx) у хмарі включають

 1. Плата за підписку: Регулярні платежі за поточні підписки на хмарні сервіси, такі як додатки "Програмне забезпечення як послуга" (SaaS).
 2. Витрати на основі використання: Плата на основі фактичного використання ресурсів, таких як обчислювальна потужність, сховище та передача даних.
 3. Плата за керовані послуги: Платежі за хмарні сервіси, які виконують певні завдання, зменшуючи потребу у внутрішньому управлінні.
 4. Витрати на передачу даних: Витрати, пов'язані з передачею даних між різними регіонами або за межі мережі хмарного провайдера.
 5. Підтримка та обслуговування: Плата за послуги підтримки та поточне обслуговування хмарної інфраструктури.
 6. Витрати на масштабування: Додаткові витрати, що виникають при збільшенні або зменшенні ресурсів залежно від попиту.
 7. Навчання та сертифікація: Витрати, пов'язані з навчанням співробітників хмарним технологіям та отриманням сертифікатів.
 8. Послуги безпеки: Платежі за хмарні сервіси безпеки для захисту даних і додатків.
 9. Послуги резервного копіювання та відновлення: Витрати на хмарні рішення для резервного копіювання та відновлення даних.
 10. Консалтингові послуги: Плата за зовнішні консалтингові послуги для оптимізації використання хмари та її архітектури.

Операційні витрати в хмарі передбачають модель оплати за фактом використання, що надає організаціям гнучкість і можливість узгоджувати витрати з фактичним використанням.

CAPEX передбачає значні початкові інвестиції в довгострокові активи, в той час як OPEX покриває щоденні операційні витрати з більшою гнучкістю і більш короткостроковим фокусом.

На відміну від традиційної моделі капітальних витрат (CAPEX), хмара працює на основі операційних витрат (OPEX). Цей зсув забезпечує більш гнучку структуру витрат, узгоджуючи витрати з фактичним використанням і дозволяючи динамічно масштабуватися.

Зменшення площі датацентру та підвищення продуктивності

Перехід до хмари зменшує потребу у великих локальних центрах обробки даних. Це заощаджує витрати та робить операції більш ефективними, а також дозволяє швидко адаптувати ресурси, узгоджуючи ІТ-потреби з фактичним попитом, підвищуючи продуктивність.

Хмара та DevOps працюють разом, щоб покращити роботу бізнесу. Поєднання практик DevOps з хмарними технологіями робить процеси більш ефективними, прискорює виведення продуктів на ринок та заохочує до співпраці між командами розробників та операційних спеціалістів. Така командна робота відповідно сприяє прискоренню зростання показників бізнесу, особливо для стартапів, надаючи масштабовані ресурси в хмарі.

Таке поєднання також скорочує операційні витрати завдяки автоматизації, що має вирішальне значення для бізнес-лідерів, орієнтованих на цифрову трансформацію. Це заохочує до інновацій, економить гроші, мотивує працівників і відповідає потребі в ефективних процесах для надання першокласних товарів і послуг. Загалом, поєднання DevOps і хмарних технологій прискорює важливі технологічні зміни, які впливають на бізнес-цілі.

Переваги міграції в хмару для сталого розвитку

Першим кроком на шляху до скорочення викидів парникових газів (ПГ) є розуміння масштабу вуглецевого сліду ІТ-інфраструктури. Центри обробки даних, які роблять значний внесок у викиди вуглецю, є важливою сферою для вдосконалення. За даними Всесвітнього економічного форуму, центри обробки даних мають більший вуглецевий слід, ніж авіаційна промисловість, на них припадає 2,5% всіх викидів вуглекислого газу, спричинених діяльністю людини. Для деяких організацій внесок ІТ у загальний вуглецевий слід коливається в межах 5-10%, з потенційним максимумом у 45%.

Опитування Gartner, Inc. показало, що 87% бізнес-лідерів планують збільшити свої інвестиції у сталий розвиток протягом наступних двох років.

Хмарні провайдери інвестують у зелені технології у великих масштабах, зменшуючи вуглецевий слід організацій. Цей зсув відповідає екологічним цілям і дозволяє організаціям оптимізувати вуглецеву ефективність, зосередившись на операційних витратах.

Наприклад, Microsoft, ключовий гравець у цій галузі, робить значні кроки для вимірювання та підвищення стійкості своєї хмари Azure Cloud. Прихильність компанії до вирішення екологічних проблем була підкреслена на COP26, глобальній конференції з питань клімату, що відбулася в листопаді 2021 року.

Компанія представила Microsoft Cloud for Sustainability — платформу на базі Azure, призначену для консолідації розрізнених джерел даних. Ця платформа дає змогу організаціям отримати уявлення про вдосконалення своїх підходів до сталого розвитку. Microsoft надає дані про показники ефективності використання енергії (PUE) та води (WUE) у своїх датацентрах. PUE вимірює ефективність споживання енергії в центрах обробки даних, тоді як WUE оцінює ефективність використання води.

AWS, як найбільший корпоративний покупець відновлюваної енергії, демонструє сильну прихильність до сталого розвитку. У 2022 році вся електроенергія, спожита в 19 регіонах AWS, була на 100% вироблена з відновлюваних джерел.

Дослідження 451 Research свідчить, що перенесення локальних робочих навантажень в AWS може зменшити вуглецевий слід від робочих навантажень щонайменше на 80%. Цей показник може сягнути вражаючих 96%, коли AWS досягне своєї мети — 100% відновлюваної енергії до 2025 року.

Тематичні дослідження таких компаній, як IBM, Accenture, Deloitte, ATOS та Illumina, показують, як сталий розвиток мотивує міграцію в хмару. Зокрема, компанія Illumina скоротила викиди вуглекислого газу на 89% і знизила витрати на зберігання даних за допомогою AWS.

Розуміння потенціалу скорочення вуглецевого сліду вимагає точних інструментів. Хоча існують загальні калькулятори, AWS пропонує спеціалізований інструмент під назвою AWS Migration Evaluator (ME). Цей інструмент використовує дані про використання ІТ-ресурсів у реальному часі, щоб забезпечити прогнозовану економію витрат і викидів вуглецю.

Висновок

Перехід до хмарних технологій — це кардинальна зміна, яка виходить за рамки технологій і докорінно змінює спосіб роботи організацій. Врахування цілей та фінансової стратегії вашої організації має вирішальне значення для проходження цього трансформаційного шляху. Хмара привносить гнучкість у структуру ваших ІТ-витрат, забезпечуючи динамічне масштабування на основі фактичного використання.

Перенесення локальних робочих навантажень у хмару не лише зменшує вуглецевий слід, але й сприяє значній економії коштів.

Щоб дізнатися, як ваша компанія може отримати вигоду від міграції в хмару, включаючи потенційну економію витрат, проконсультуйтеся з нашими інженерами-експертами. Заплануйте дзвінок вже сьогодні, щоб отримати індивідуальну консультацію та рекомендації щодо ефективної навігації на шляху до цифрової трансформації. 

926