Глибокий аналіз поведінкових факторів аудиторії у TikTok

У цифровому ландшафті, що постійно розвивається, TikTok став потужним джерелом творчого самовираження та соціальної активності. Зважаючи на його стрімке зростання та різноманітну базу користувачів, розуміння поведінкових факторів, які формують взаємодію аудиторії на цій платформі, є надзвичайно важливим для брендів та маркетологів.

Ця стаття заглиблюється в тонкощі поведінки аудиторії TikTok, досліджуючи конкретні приклади, співпрацю з інфлюєнсерами та контент-стратегії, які захоплюють і резонують з глядачами. Від моди до стоматології - ми розбираємо, як унікальне середовище TikTok сприяє ефективному залученню та формує лояльність до бренду.

Розгляд психології аудиторії TikTok

TikTok швидко завоював увагу молоді в Україні, ставши найпопулярнішою соцмережею серед 18-24-річних, з аудиторією понад 5,5 мільйонів користувачів у цьому віковому сегменті. Ця платформа залучає користувачів своєю новизною та можливістю експериментувати з різними форматами, часто приводячи до створення декількох акаунтів одним користувачем або використання фейкових профілів.

Джерело: Start.io

Загальний аналіз показує, що TikTok швидко стає однією з найбільш швидкозростаючих соціальних мереж. Дослідження Reuters Institute, яке охоплювало 93,895 дорослих у 46 країнах, виявило, що 44% осіб віком від 18 до 24 років користуються TikTok з будь-якою метою, а 20% для отримання новин​​. Це демонструє широке використання платформи серед молоді для різноманітних цілей.

Цікаво, що дослідження також показало, що користувачі TikTok, Instagram та Snapchat частіше сприймають новини від знаменитостей та впливових блогерів, а не від журналістів та медіакомпаній. Наприклад, 55% користувачів TikTok отримують новини від "особистостей" на платформі, порівняно з 33%, які сприймають новини від основних ЗМІ та журналістів​​.

Аналіз даних поведінкових факторів

Для ефективного аналізу поведінкових факторів на TikTok, перш за все, потрібно глибоко зрозуміти цільову аудиторію: їх вік, стать, інтереси та поведінку на платформі. Важливо визначити, які типи контенту найбільше резонують з вашою аудиторією, адже TikTok відрізняється унікальними трендами та поведінковими особливостями.

Аналіз конкурентів на платформі може виявити цінні інсайти щодо того, що працює та не працює у вашій галузі. Вивчення їхніх стратегій та контенту може допомогти ідентифікувати можливості для унікального позиціонування вашого бренду.

Розробка чітких бізнес-цілей для вашої TikTok стратегії є критичною. Ці цілі повинні бути специфічними, вимірюваними, досяжними, релевантними та часово обмеженими, щоб забезпечити фокусоване та ефективне використання платформи.

Регулярне опублікування контенту, яке відповідає інтересам та поведінковим тенденціям аудиторії, є ключовим для підтримання залученості та зростання присутності на платформі. А використання аналітики TikTok допоможе відслідковувати успіх вашої стратегії та адаптувати підходи відповідно до змін у поведінці та інтересах аудиторії.

Стратегії для ефективної залученості аудиторії

Стратегії для ефективної залученості аудиторії на TikTok включають декілька ключових елементів:

 • Розуміння та використання можливостей TikTok: TikTok дозволяє брендам збільшити впізнаваність, побудувати залучені спільноти, продавати продукти та послуги, отримувати зворотний зв'язок від клієнтів та надавати обслуговування клієнтів. Важливо використовувати ці можливості для досягнення бізнес-цілей.
 • Використання впливового маркетингу: співпраця з впливовими особистостями на TikTok може мати значний вплив на успіх бізнесу. Не обов'язково шукати відомих інфлюєнсерів; ви можете знайти тих, хто спеціалізується у вашій ніші та має аудиторію, яка відповідає вашому бренду.
 • Створення органічного контенту: маючи бізнес-акаунт TikTok, ви можете створювати органічний контент, який демонструє ваші продукти або послуги, розповідає про день у вашому житті, або містить танцювальні виклики (ті самі вірусні танці). Це надає вам свободу висловлювати креативність і підключатися до трендів.
 • Реклама на TikTok: якщо у вас є бюджет для інвестицій, реклама на TikTok може бути ефективним способом досягнення ширшої аудиторії. Рекламні можливості на TikTok охоплювати різноманітні формати, які можуть бути адаптовані під ваші конкретні потреби.
 • Встановлення цілей, які відповідають бізнес-об'єктивам: визначення конкретних цілей, які відповідають вашим загальним бізнес-цілям, дозволить вам зосередитись на досягненні результатів. Цілі можуть включати досягнення нової аудиторії, покращення іміджу бренду, просування продукту чи розвиток відносин з клієнтами через залученість.
 • Регулярне опублікування контенту: створення календаря контенту та його дотримання є ключовим для успішної стратегії в соціальних мережах. Регулярність публікацій допомагає утримувати інтерес аудиторії та сприяє створенню постійної присутності бренду на платформі​​.
 • Відстеження прогресу: аналітика на TikTok не тільки дозволяє визначити ефективність вашої стратегії, але і є засобом для адаптації та вдосконалення підходів. Регулярне відстеження дозволяє оцінити, чи досягаються ваші цілі, і допомагає виявити, які типи публікацій найбільш ефективні для вашої аудиторії​​.

З урахуванням цих стратегій, можна створити ефективний план залучення аудиторії на TikTok, який буде відповідати цілям вашого бізнесу та забезпечувати стале зростання присутності на платформі.

Аналіз успішних акаунтів на TikTok

Cher’17

Український бренд одягу Cher’17 у співпраці з INTERTOP реалізував унікальний проєкт, створивши 6-серійний омаж на культовий серіал "Секс і місто". Вони використали оригінальні діалоги з серіалу, а інфлюєнсерки були продубльовані акторками, відомими завдяки українському дубляжу серіалу.

Омаж – це форма вшанування або поваги, виражена через імітацію або натхнення від оригінального твору, особи або явища.

У цьому контексті, 6-серійний омаж на "Секс і місто" створений Cher’17 у співпраці з Intertop, являє собою творче переосмислення оригінального серіалу, використовуючи його діалоги та стиль для створення нового контенту. Цей підхід дозволяє встановити зв'язок з шанувальниками серіалу, одночасно демонструючи модні колекції в новому та привабливому контексті.

Також 3 жовтня було випущено перше відео під назвою “Привіт, осінь”, яке представляло лімітовану колекцію одягу та взуття на сезон осінь-зима 2023. У цьому відео була зображена романтична історія, розповідь якої розгорталася через три короткі ролики, які залучили увагу 227,9 тисяч глядачів. Ця серія відео спонукала частину аудиторії зацікавитися новою колекцією.

Ці стратегії використання TikTok є виграшною для ніші моди та ритейлу з кількох причин:

 • Висока залученість аудиторії: TikTok відомий своєю залученою аудиторією, особливо серед молоді, яка цікавиться модою та трендами.
 • Візуальна привабливість: мода та стиль ідеально підходять для візуально-орієнтованої платформи, як TikTok, де можна креативно показувати одяг і аксесуари.
 • Емоційний зв'язок: історії та сценарії створюють емоційний зв'язок з аудиторією, що підсилює бренд-лояльність.
 • Інтеграція з культурними тенденціями: зв'язок з популярними культурними явищами, як "Секс і місто", викликає резонанс серед аудиторії, яка цінує моду та поп-культуру.
 • Створення контенту, який легко поширюється: короткі, запам'ятовувані відео легко ділитися, збільшуючи охоплення бренду.

JYSK Україна

З розвитком TikTok та зростанням попиту на креативну рекламу почала набувати популярності спеціальність контент-креатора. Це людина або команда, які створюють актуальний креативний контент.

Бренди та компанії часто звертаються до креаторів для створення контенту на своїх соціальних сторінках. Особливу популярність в TikTok здобув акаунт Kreat for Jysk, що належить команді креаторів JYSK: Євгеній Навроцький, Максим Смаровоз, Влад Романщак та оператор Денис Лук’янов. Ці хлопці створюють унікальний контент, включаючи короткі скетчі, зняті прямо в магазинах JYSK. Вони працюють з абсурдними сценаріями, трендовими танцями, бекстейджами та комедійними відео.

Основна мета цього контенту - не прямий продаж товарів JYSK, а підвищення впізнаваності бренду. Це особливо важливо на платформі, як TikTok, де оригінальність та автентичність мають велике значення. Креативний контент може взаємодіяти з аудиторією на більш глибокому рівні, сприяючи більш тривалим та значимим зв'язкам з брендом.

Стоматологія IDEALE

У 2023 році київська стоматологія використала можливості TikTok, зібравши 876,1 тис. підписників і 17,7 млн вподобань. Їхня стратегія передбачає обмін інформативними, але розважальними відео, співпрацю з такими інфлюєнсерами, як Ірина Кудашова та Віка Бакалова, а також артистами, як Анна Трінчер та Skylerr. Контент варіюється від процедур імплантації зубів до трендових відео, передопераційних відгуків клієнтів і розважального контенту. Можна побачити, що навіть творці JYSK з'явилися на сцені. Крім того, стоматологія може похвалитися корпоративним блогером, який є одночасно стоматологом і співвласником клініки.

Така стратегія у TikTok є виграшною для ніші стоматології через кілька ключових факторів. По-перше, це дозволяє створити надійний та довгостроковий зв'язок з аудиторією, надаючи корисний контент та демонструючи професійність клініки. По-друге, залучення інфлюєнсерів та артистів додає більше автентичності та популярності. Трендові відео та відео від клієнтів дозволяють підтримувати актуальність та взаємодіяти з різними аудиторіями. Нарешті, наявність корпоративного блогера, який є стоматологом, підсилює довіру та експертність клініки серед глядачів. Це сприяє позитивному впливу на поведінкові фактори аудиторії і підвищенню її зацікавленості в стоматологічних послугах.

Завершуючи наш аналіз поведінкових факторів аудиторії на TikTok, ми бачимо, що ключ до успіху на цій платформі полягає у зрозумінні її унікальності та динамічної аудиторії. Важливо використовувати креативні та інноваційні підходи, адаптуватись до змінних трендів та потреб користувачів. Регулярне експериментування з новими ідеями і форматами дозволяє зберігати актуальність та залучати аудиторію. Успішне використання TikTok вимагає гнучкості, уважності до деталей та постійного аналізу реакцій аудиторії, щоб створити справді резонуючий і ефективний контент.

2370