Графічний дизайн: чому цей скіл – мастхев для кожного креативника

Дуже часто студентам креативних напрямків та молодим фахівцям-креативникам доводиться виконувати роль “людини-оркестру”, тобто володіти усіма креативними навичками, навіть якщо вони не передбачені в межах конкретної посади.

Наприклад, в маленьких командах, де нема окремого дизайнера чи контент-мейкера, SMM-менеджерам доводиться власноруч створювати креативи для соціальних мереж та діджитал-реклами. Піар-менеджерам часто доводиться робити графічні презентації як своїх власних проєктів, так і допомагати з цим керівництву, створюючи презентації для перемовин або важливих бізнес-зустрічей. А на керівних посадах доводиться затверджувати найрізноманітніші графічні матеріали від дизайнерів, оцінювати їх професійно та давати правки.

Отже, кожен креативник рано чи пізно стикається зі світом графіки. І якщо ви хочете досягти крутих професійних результатів, додати плюсик до резюме та підняти чек на свої послуги – до цієї зустрічі варто підготуватися! Тут на допомогу приходить графічний дизайн.

В цьому матеріалі ми розповімо, що таке графічний дизайн, нащо він креативникам та як розвинути цю навичку. А також поспілкуємося зі студенткою ННІЖ та графічною дизайнеркою на фрілансі, яка поділиться своїми власними інсайтами

Що таке графічний дизайн

Графічний дизайн – це мистецтво візуального спілкування, яке використовує різноманітні елементи, такі як кольори, форми, текстури, фотографії та шрифти, для створення естетично привабливих інформаційних матеріалів. Він є необхідним складником будь-якої успішної маркетингової стратегії, адже здатність привертати увагу та комунікувати за допомогою візуальних засобів має величезне значення у сучасному світі.

Графічні дизайнери займаються розробкою та створенням різноманітних графічних елементів, таких як логотипи, брендинг, рекламні матеріали, упаковка продуктів та багато іншого. Вони враховують психологію сприйняття кольорів, форм та композицій, щоб ефективно передати повідомлення цільовій аудиторії. Щобільше, графічні дизайнери займаються не лише створенням естетично привабливих образів, але й забезпечують їхню функціональність та відповідність вимогам замовника. Вони часто працюють у тісній взаємодії з клієнтами, розуміючи їхні потреби та вимоги, а також надаючи свої професійні поради для досягнення найкращих результатів.

Графічний дизайн – достатньо складна, але безмежно цікава навичка. Ба більше, як ми вже зазначили, для креативника вона необхідна, навіть якщо ви не плануєте заробляти на життя створенням логотипів та пакувань.

Створення гарних картинок для інстаграму та інших соціальних мереж, оформлення сториз, створення ефектних презентацій – графічний дизайн розвиває те саме “відчуття прекрасного”, роблячи всі продукти вашої праці привабливими, та, головне, ефективними.

Студентка ННІЖ та графічна дизайнерка на фрилансі: інтервʼю з Марією Пасічною


Аби проілюструвати важливість графічного дизайну, ми поспілкувалися з Марією, студенткою ННІЖ та графічною дизайнеркою. Вона розповіла, як графічний дизайн полегшує життя креативникам, чому ефективна візуальна комунікація важлива та як пов’язані піар і дизайн.

1. Маріє, розкажи, будь ласка, про свою діяльність.

Мене звати Марія, і в мені криються дві особистості: я студентка 3 курсу ННІЖ і вивчаю рекламу та зв‘язки з громадськістю, а в позауніверситетський час – графічна дизайнерка зі стажем роботи більше 2-х років.

В моєму портфоліо є безліч робіт для найрізноманітніших ніш. Починаючи від листівки для інстаграм-магазину термобілизни, завершуючи презентацією для девелопера Vlasne Misto, яка поїхала на фестиваль Cannes Lions (два рази). Графічний дизайн в моєму житті грає не останню роль. За допомогою нього я задовольняю відразу декілька своїх потреб: самореалізацію, можливість виплескувати мої творчі ідеї на макеті та потребу у фінансах.

2. Як графічний дизайн полегшує навчання на креативній спеціальності?

Безумовно, графічний дизайн полегшує навчання, і це проявляється у всьому. Він сприяє розвитку креативного мислення, вдосконаленню творчих навичок та дозволяє виражати свої ідеї та концепції через мистецтво. Якщо ж говорити про практичну частину, студент, який користується навичками графічного дизайну, може покращити свої проєкти (наприклад він знатиме, як зробити анімацію, як краще подати текст, щоб він легше сприймався, як правильно зобразити ту чи іншу інфографіку тощо).

До того ж, якщо добре засвоїти професійні редактори, такі як Adobe Illustrator або Photoshop, робота у PowerPoint або Canva здається тобі дитячою справою. Домашні завдання виконуються набагато швидше.

3. Чому ефективна візуальна комунікація важлива?

Якщо перед тобою стоїть завдання створити дієву піар-стратегію, ти це, безумовно, зробиш. Але не менш важливо продемонструвати твої старання, підкріплюючи текст візуальною частиною. Шрифти, кольори та композиція творять дива – вони полегшують сприйняття інформації (конвертуючи складні тексти в ілюстрації, інфографіки тощо), підвищують ефективність сприйняття, і, найголовніше – за допомогою дизайну можна створити середовище, коли твій продукт хочуть купити!

Те саме стосується і ведення соціальних мереж, наприклад інстаграму. Якщо сторінка неякісно оформлена, вона викликає сумніви. Що мені пропонують? Я краще піду туди, де сторінка оформлена гарніше, де мене зустрічає читабельний шрифт, приємні кольори, які не ріжуть око, тощо.

4. Як графічний дизайн повʼязаний із піаром?

Графічний дизайн і піар є тісно взаємопов'язаними сферами, оскільки навички в піарі дозволяють створювати ефективні графічні матеріали, а навички в графічному дизайні допомагають реалізувати піар-стратегії через візуальний контент.

 Вміння в обох напрямках, безперечно, роблять працю більш ефективною та привабливою для майбутнього роботодавця. Хто не хоче мати в команді людину, яка не тільки розуміється на написанні пресрелізів та медіапланів, але й уміє зробити якісну та дієву картинку до них? Це, своєю чергою, збільшує вартість послуг, оскільки багатофункціональність високо цінується. 

Тож як навчитися графічному дизайну?

Освоєння нової навички займе певний час, але воно точно того варте! На щастя, створенню ефективних графічних матеріалів можна навчитися абсолютно безкоштовно. Головне – бажання та терпіння.

Засвойте базу

Існує три кити, на яких тримається весь графічний дизайн: композиція, шрифт і колір. Не нехтуйте теорією, адже вона дає вам міцне підґрунтя для подальшої роботи.

Не недооцінюйте онлайн-ресурси

Сьогодні в інтернеті можна знайти практично все, головне – мати бажання. Тож онлайн-ресурси можуть бути незамінним помічником при освоєнні навички графічного дизайну. Ви зможете знайти безліч онлайн-курсів, відеоуроків, блогів та форумів, де досвідчені дизайнери діляться своїми знаннями та порадами. Сервіси, такі як YouTube, або Coursera, мають великий вибір навчальних матеріалів, які ви можете вивчати у зручний для вас час.

Наприклад, ми можемо порекомендувати такі ютуб-канали, як Creative Practice або mdstudio.

Читайте книги

3 книги, які особисто для нас є гарним вкладенням в розвиток навичок графічного дизайну:

1. Перше місце посідає «Наука дизайну та форми» Йоганнеса Іттена. Це основа основ, базовий курс. Як працює світлотінь, матеріал, текстура, ритм – все це стисло пояснюється з безліччю ілюстрацій.

2. Друге місце - «Композиція, тотальний контроль» Наталії Синєпупової. Цікаво та з користю книга розкаже все про дизайн без «візуального» сміття.

3. Третє місце - «Графічні стилі» Стівена Геллера та Сеймура Кваста. Найкраще видання, щоб розвивати візуальну надивленість та надихатися. В ній структуровано інформацію про графічні стилі від вікторіанців до наших днів, як та чому вони з‘явилися та як відображають історичні епохи. 

Розвивайте надивленість

Необхідно навчатися бачити дизайн навколо себе. Аналізуйте рекламу, логотипи, упаковку товарів та інші графічні елементи, щоб розуміти, які прийоми ефективні, а які не дуже.

Введіть у звичку при перегляді інстаграму звертати особливу увагу на графічні компоненти: як оформлюють сторіз, каруселі, картинки й головне – рекламу. Відмічайте, що вам сподобалося, а що ні. Яке рішення було ефективним, а чого, можливо, бракувало. Також рекомендуємо створити окрему добірку в збережених, куди ви будете додавати все, що вам сподобалося, і переглядати її час від часу. Вчіться в інших і таким чином покращуйте власні роботи.

Пройдіть безкоштовні курси

Існує безліч безкоштовних курсів з графічного дизайну, які відкривають двері у світ креативності та професійного розвитку. Ці курси надають можливість опанувати навички роботи з програмами, розвинути власний стиль та здобути практичний досвід. Вони створені для тих, хто мріє про кар'єру в галузі дизайну або просто бажає розширити свої знання у цій сфері:

Курс “Графічний дизайн - Візуальний та графічний дизайн” від Alison. Цей курс глибше вивчає конкретні елементи дизайну, такі як лінії, форма та текстура, а також принципи дизайну, такі як композиція, баланс, контраст та ієрархія.

2. Курс “Графічний дизайн 101: Огляд галузі” від Skillshare. Дизайнер і арт-директор Мейсон Гентрі представляє цей курс у формі критики та оглядів логотипів, упаковки, плакатів, обкладинок книг, анімованої графіки, веб-сайтів, річних звітів, екологічної графіки та редакційного дизайну. За допомогою своїх рецензій Мейсон розповідає про те, чому певний дизайн працює чи не працює.

3. Курс “Основи графічного дизайну: основні принципи візуального дизайну” від Skillshare. Дизайнери Еллен Лаптон і Дженніфер Коул Філліпс представляють цей початковий курс, який розповідає про п'ять основних принципів дизайну. Ідеально підходить для початківців, які хочуть побудувати міцну основу графічного дизайну, цей курс навчить вас, як застосовувати принципи графічного дизайну в реальних проєктах, таких як створення логотипів, маркетингових матеріалів та інших дизайнерських проєктів. 

Оберіть найзручніший для вас софт

Кожен обирає власний софт, залежно від потреб:

Почнемо з популярного сервісу Canva, який особливо має попит серед студентів. За допомогою нього можна створювати презентації. Додаток простий і досить зручний у використанні. Можна використовувати готові шаблони й редагувати їх на свій смак. Далі – Figma. Вона трішки складніше ніж Canva, але тут набагато більше функцій. Figma оптимальна для розробки візуального контенту для соціальних мереж. Зручна тим, що один макет можна поширити та редагувати разом.

Наступні інструменти належать до категорії професійних. Їх переважно використовують при роботі з поліграфією. Почнемо з Adobe Illustrator. За допомогою нього можна створювати листівки, банери, флаєри тощо. Далі ці макети можна передати в типографію на друк. Adobe Photoshop теж важливий, за допомогою нього можна накладати ефекти, створювати мокапи (візуалізацію майбутніх листівок тощо), а також редагувати зображення (наприклад за допомогою штучного інтелекту добудувати простір, якого не вистачає тощо). І останній в нашому списку - Adobe InDesign. Він підходить для верстки багатосторінкової поліграфії (журналів, буклетів тощо), яку також можна передати для типографії на друк.

Практикуйтеся й експериментуйте

Найкращий спосіб вивчити графічний дизайн - це практикуватися. Спробуйте створювати власні проєкти, використовуючи отримані знання і навички. Регулярна практика допоможе вам покращити свої вміння і розвинути власний стиль.

Спробуйте різні програми для дизайну, експериментуйте зі шрифтами та кольорами, та не бійтеся робити помилки – вони можуть стати важливими уроками на вашому шляху в освоєнні графічного дизайну.

Запам'ятайте, що навчання графічного дизайну - це постійний процес, і завжди є щось нове для вивчення і вдосконалення. Тож не переставайте навчатися й експериментувати! 

Висновок

Графічний дизайн – це нелегка, але важлива навичка для будь-якого креативника. Вона допоможе створювати більш довершені продукти, претендувати на кращі посади та просто розширює креативний кругозір.

Вчіться нового, практикуйтеся, звертайте увагу на дизайн навколо себе та памʼятайте – в креативі немає межі досконалості, тож будь-яка нова навичка вам тільки на користь.

Цей матеріал є частиною проєкту UA Creatives, створеного студентами Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Більше за посиланням: http://labs.journ.knu.ua/creatives.&quot

Авторки матеріалу – Чубата Дарʼя та Пасічна Марія

746
Community
Videos
About Us