Ключові технологічні тренди 2020 року, які змінюють те, як ми працюємо і живемо

Технології стрімко міняються. Для декого з людей це вже стало чимось настільки звичним, що вони більше не пробують за всім цим слідкувати, а просто сприймають зміни як належне.

Але відслідковування технологічних трендів – це не тільки про цікавість. Розуміння в яку сторону все рухається, дає можливість краще підготуватися до майбутнього, вносячи зміни в свої плани вже зараз. Причому, це стосується як бізнесу, який таким чином може забезпечити собі конкурентну перевагу, так і просто нас як громадян. Наприклад, подібні речі можна враховувати при виборі майбутньої професії.

Одним словом, розуміти вектор руху технологій – завжди корисно. І далі я поділюся з вами шістьма глобальними технологічними трендами, які на мою думку, вже зараз суттєво впливають на економіку і наше з вами життя, а в найближчому майбутньому їхній вплив стане ще відчутнішим.

Штучний інтелект стає звичною реальністю

Стартапи і програмні продукти, які використовують нейромережі та інші технології на базі штучного інтелекту, присутні вже практично в будь-якій ніші. Особливо перспективними є когнітивні технології, які використовують для вирішення тих чи інших завдань комп’ютерний зір, синтез та розпізнавання мови, синхронний переклад та інші подібні.

Самопілотовані автомобілі, розпізнавання облич і світ без мовних кордонів – це лише частина тих можливостей, які відкриваються завдяки їх застосуванню на практиці. Поступово, від рутинних речей AI-алгоритми будуть залучатися до вирішення все складніших завдань, наприклад, впроваджуватися для прийняття управлінських рішень.

“Розумних” речей і автоматизації - ще більше

Колонки, з якими можна спілкуватися голосом, “розумні” чайники і світильники – таких речей стає щораз більше у побуті, і люди вже встигли оцінити їх зручність. Але справжній прорив масове використання IoT-пристроїв обіцяє в промисловості. Потенційний ефект від масової інтеграції кіберфізичних систем у виробництво вже встигли назвати Четвертою промисловою революцією.

Основна фішка інтернету речей в його автономності, що дозволяє автоматизувати процеси на такому рівні, що заводи, які працюють з мінімальним втручанням людини, сприймаються вже на як фантастика, а як близька реальність. Країни, які стануть лідерами в цьому напрямі, отримають дуже відчутну економічну вигоду.

Інтернет, який доступний повсюдно

Тотальна мобілізація і перенесення обчислювальних можливостей в хмари (віддалені сервери), роблять доступ до інтернету ще більш необхідним. І чим більш поширеним він стає, тим позитивніше це впливає на економіку. Достатньо згадати який серйозний поштовх до росту отримала сфера електронної комерції, з поширенням 3G/4G.

В цьому контексті варто згадати ініціативу уряду, яка вилилася в підписання Зеленським указу про поліпшення доступу до 4G, який має на меті максимальне поширення доступу до швидкісного мобільного інтернету по всій території країни.

Цифрова трансформація на марші

Досвід співпраці Lvivity з корпоративними клієнтами із різних куточків світу, дає мені можливість впевнено стверджувати, що найближчі декілька років для переважної кількості підприємств пройдуть під знаком цифрової трансформації. Інновації технології у вмілих руках, можуть стати потужним інструментом конкурентної боротьби і захоплення ринку.

Тут вже не стоїть питання чи використовувати цифрові технології для оптимізації процесів у компанії (і взаємодії з клієнтами). Питання в тому, коли стартувати процес. І враховуючи затрати часу яких потребує цифрова трансформація в більшості випадків, затягувати з цим точно не варто.

Довіра і приватність – виходять на перший план

Все більша кількість інтернет-користувачів починають розуміти, що ті послуги, якими вони користуються нібито безкоштовно, насправді такими не є. І платою є їхні персональні дані, які використовуються корпораціями не тільки для реклами, але й для інших цілей. Більше того – завжди існує ризик, що доступ до них можуть отримати зловмисники.

Один тільки Facebook за останній рік зіткнувся з цілою плеядою скандалів, повязаних саме з порушеннями приватності і маніпулюванням користувачами. Все це не тільки широко висвітлювалося в пресі, але й врешті-решт привернуло увагу регуляторів, і змусило самих технологічних гігантів приймати відповідні міри.

В 2020 і наступних роках люди все більше будуть довіряти саме тим компаніям, чия виручка і капіталізація не залежать від продажу даних користувачів бізнесу. Нові спроби законодавчого регулювання (привіт GDPR) теж неминучі.

Доповнена реальність (AR) – The Next Big Thing

Після того як Apple і Google дали можливість використовувати технології доповненої реальності практично кожному власнику сучасного смартфона, варто очікувати новий виток популярності в цьому напрямі. Навчання, шопінг, навігація, ігрова індустрія – число сфер потенційного застосування AR-технологій продовжує зростати.

Фактично, саме в напрямку технологій доповненої реальності варто очікувати появи якихось дійсно популярних стартапів, які потенційно зможуть охопити широку аудиторію і забезпечити серйозні економічні дивіденди. На відміну від VR (віртуальна реальність), потенційним користувачам не потрібен окремий пристрій, бо все необхідне вже є у них в кишені – звичний смартфон.

Отже, якщо спробувати узагальнити все описане, висновок можна зробити простий – процеси будуть ставати все більш автоматизованими, технології все більш доступними, захист приватної інформації поступово стає одним з пріоритетів, а цифрова трансформація для бізнесу є явною необхідністю.

Компаніям і людям важливо навчитися швидко адаптуватися до світу, що змінюється, щоб отримати як комерційну вигоду так і просто підвищити якість життя. Інновації і прогрес потрібно розглядати в контексті можливостей, а не ризиків.

1898