Микита Артемчук, Head of Product в Prom.ua: Ідеально, коли команда — це самоорганізована структурна одиниця, якій не потрібен повною мірою керівник
Короля робить свита, а керівника — його команда. Люди — все ще найважливіший ресурс, тому саме від рівня професійності, самоорганізованості та мотивації команди залежить успіх бізнесу та компанії.
Як створити команду мрії, які практики можна запозичити в міжнародних провідних продуктових компаніях та у чому з точки зору ефективності різниця між командою та відділом — про все це на своїй лекції розказав Head of Product в Prom.ua Микита Артемчук 18 вересня в креативному просторі UNDERHUB.
Микито, вітаємо! Ми знаємо, що ти є кандидатом філософських наук! Розкажи трохи більше про свою освіту і про те, чи вона допомагає тобі сьогодні у твоїй роботі.
За базовою освітою я політолог, навчався в Києво-Могилянській академії та університеті Шевченка. Політологія, хоч і не має ніякого прямого відношення до нинішньої роботи, допомагає зрозуміти будову складних структур (приміром — держави) і взаємозв'язків цих структур.
Кандидатом наук я став не з базової освіти, і цей шлях [ступінь з філософії] дав мені глибоке розуміння поточної бюрократичної системи і навчив писати тексти.
До речі, розкажи, як ти потрапив у Prom.ua.
Паралельно з навчанням на 4-му курсі я прийшов на позицію менеджера з контекстної реклами.
Ми знаємо, що в Prоm ти відповідаєш за розвиток системи управління контентом, зовнішніми інтеграціями так безпекою. Яка команда потрібна, щоб стільки питань охопити?
Спектр завдань моєї команди набагато більше — ви назвали тільки саме основне.
Технічно таку велику систему підтримує команда з 50 осіб. Над підтримкою і розвитком (не тільки технічним, але і концептуальним) працює команда розміром приблизно в 100 осіб. І це — не рахуючи операційні відділи на кшталт комерційного департаменту.
Твоя лекція розповідає про відмінності роботи команди від роботи відділу. А що, у компаніях можуть бути одночасно команди і відділи?
Можуть. Все залежить від внутрішньої організації роботи.
Як це працює з точки зору підшефності? Тобто, в тебе є голова команди і є голова відділу. Чи не може бути такого, що кожний бути говорити своє?
Ідеально, коли команда — це самоорганізована структурна одиниця, якій не потрібен повною мірою керівник.
Умовно, відділ і команда можуть бути, наприклад, в одному департаменті. А оскільки люди переважно люблять говорити своє — треба вміти домовлятися.
Дякуємо за інтерв'ю!
Для тих, хто не встиг ввідвідати лекцію Микити є можливість подивитись запис в розділі «Медіатека».