Костянтин Калюкін: в дитинстві в якийсь момент я усвідомив, що народжується багато кльових ідей, і моїх здібностей для їх реалізації почало не вистачати

Напередодні UNDERCONFERENCE #2: Marketing, Ad, PR увірвали кілька хвилин в деяких наших спікерів, аби поговорити про креатив, PR та інші важливі та нагальні теми. Зокрема — з Костянтином Калюкіним, креативним копірайтером UAMASTER.

Як взагалі вийшло, що ти став копірайтером? Коли ти зрозумів, що це — те, чим ти хотів би займатись?

Проста історія, яка багатьом знайома: в дитинстві в якийсь момент я усвідомив, що народжується багато кльових ідей, і моїх здібностей для їх реалізації почало не вистачати. Це і про малювання, і конструювання, і про написання музики, і про ще бозна що. Тоді я ще не знав, що можна так, щоб ти придумав, а хтось інший допоміг це втілити у життя. А як дізнався, так одразу взяв все, що вмію, за шкірку і приніс туди, де зараз працюю.

Костянтине, твоя посада називається доволі цікаво — креативний копірайтер. Видається, що копірайтер — сама собою позиція креативна. Чим креативний копірайтер відрізняється від решти?

Оце ви зіграли на наболілому. Справа в тому, що в решті рекламного світу дуже рідко поділяють на «креативних копірайтерів» і «власне копірайтерів», тому що, як ви й сказали, ця позиція передбачає креативність в різних формах. Ситуація на пострадянському ринку інша: робота «сто рублєй за тищу знаков» вибудувала розуміння копірайтера як людини, яка працює лише з текстом. Причому це може бути як технічна, так і творча робота, але все ще — лише про текст. Тому приставка «креативний» з’явилась для відмежування від письменників і розшифровується як: «працюю не з текстом як таким, а з ідеями та концепціями, формою вираження яких буває в тому числі й текст».

Але це питання часу, тому що термінологія рекламної індустрії в Україні все швидше уніфікується з розумінням індустрії у світі.

Якими роботами пишаєшся як копірайтер? І що цікавого зробив протягом останнього року?

Частіше радію, коли виходжу за межі функцій креативного копірайтера і коли нам вдається вдало використати новий підхід, методологію або момент творчої неадекватності в рекламних кампаніях. Це як насолоджуватися своїм новеньким набором інструментів з будівельного гіпермаркету. А щодо проектів з задоволеною посмішкою скажу, що радий бути частиною команди, яка працювала над проектом #Щосьпішлонетак  і скромно похвалюсь серією принтів «WE ARE DIGITAL ENABLERS», за яку ми отримали мою першу нагороду на фестивалі Ukrainian Design: The Very Best Of.

Як влаштована твоя робота з клієнтами?

Затишно і комфортно завдяки частим стратегічним сесіям по проектах, бо це дозволяє нам відчувати професійно-романтичну хімію і те, що ми дивимось на один й той самий магічний захід сонця.

Твоя доповідь буде стосуватись культурного контексту. Можеш бодай трохи розказати докладніше, про що йтиме мова, може, навести якийсь приклад?

Звісно. Я буду говорити про те, чому смокінг личить Джеймсу Бонду, а не рейверу на техно-вечірці, і про те, як відчути: тебе чекають на світському прийомі чи в нічному клубі Берліна.

Кого і про що на конференції сам хотів би послухати?

Чекаю крутої історії від Олега Любарця з кейсом MOYO. Впевнений, що це буде цікаво!

Дякуємо за цікаве інтерв’ю. Але знаєте що буде ще цікавішим? Доповідь Костянтина на UNDERCONFERENCE #2: Marketing, Ad, PRНе пропустіть!

Як не вдається потрапити туди наживо — купуйте стрім.

2213