Павло Чабанов, керівник та власник ІТ-компаній Coupler та Gliesereum Ukraine: по-справжньому мотивує не недосяжна красива мрія, а конкретна та зрозуміла мета

Раз на тиждень в креативному просторі UNDERHUB ранок починається з мотивації: в дружній атмосфері говоримо про перемоги та досягнення, помилки та поразки, а найголовніше — натхнення не здаватися.

Ранок 19 листопада проведемо з Павлом Чабановим — керівником і власником ІТ-компаній Coupler та Gliesereum Ukraine (https://t.me/coupler_public).

Павло розповість, як не боятися самостійності, що потрібно для створення свого стартапу і як виростити з нього компанію, а також де брати ресурси та стимули, щоб рухатися вперед.

Павле, вітаємо! Перше питання в нас традиційне — розкажи трохи про себе.

Я — гік. Усе своє життя я вчився, всотував знання про технології, читав книжки, щоб дізнатися більше про світ. Спостерігав та експериментував.

Не можу назвати себе бізнесменом, бо бізнес у моєму уявленні — гра з багатьма невідомими. Це гуманітарна сфера, якою керує хаос. Я ж маю математичний склад розуму, тому все прораховую та сприймаю у цифрах.

Волію думати, що просто займаюся справою, яку знаю і люблю. Релевантна матеріальна винагорода є природним фідбеком на твої зусилля, вкладені у правильному напрямі.

Люблю спорт, перемоги та досягнення.

Ми знаємо, що ти в чималій кількості проєктів працюєш. Як ти все встигаєш?

Коли ти працюєш сам на себе, неможливо «встигнути» або «не встигнути» щось, бо ти сам вирішуєш що і коли робити. Твоє завдання — максимально наповнити час тим, що тебе розвиває, наповнює енергією та забезпечує матеріальний комфорт.

Завжди веду кілька проектів паралельно. Якщо щось завершую швидше, ніж планував, одразу починаю інше.

Розкажи трохи про проект Coupler.

Coupler — це інструмент для спрощення та розвитку бізнесу. Створений для компаній, що працюють у сфері послуг. Забезпечує прямий зв'язок клієнта та бізнесу, без посередників, через P2P платформу.

Включає Карту послуг, це маркетплейс. За кілька тижнів зробимо реліз у веб. Також до Coupler входить система онлайн-запису та автоматизації бізнесу. Корисна для цифрового управління замовленнями та обліку клієнтів.

Coupler починався як стартап майже рік тому. За цей час він став повноцінним IT-продуктом, ми зареєстрували компанію та отримали перших клієнтів.

Отже, на нашому креативному сніданку мова піде про мотивацію. Зрозуміло, що головне ти розкажеш на заході, але цікаво почати розмову тут, в інтерв’ю — власне, що таке мотивація взагалі?

Це енергія рухатися вперед. Вважаю, що по-справжньому мотивує не недосяжна красива мрія, а конкретна та зрозуміла мета. Вона може бути масштабною чи навіть глобальною. Тоді для реалізації потрібно розбити її на кілька цілей й обрати спосіб роботи з ними.

Мета має стати чітким завданням, яке ти знаєш як реалізувати. Мотивація потрібна, щоб не зійти з цього шляху.

Що може служити мотивацією?

Будь-що. Усе, що завгодно може стати тригером, який збудить у вас бажання рухатися вперед.

Але якщо ви не знаєте, як самостійно стимулювати появу такої енергії в собі, ви стаєте надто залежними від обставин. Починаєте сприймати мотивацію, як хаотичне і неконтрольоване явище.

Насправді нею можна і треба керувати. Для цього потрібно знати себе та володіти кількома практичними інструментами, про які я розкажу на нашому креативному сніданку.

Зазвичай люди читають лекції на теми, які в них «болять». Певно, ти присвятив багато часу дослідженню мотивації у власних командах. За яких обставин ти почав задаватись питанням знаходження вірної мотивації для колег?

Вперше почав задумуватись про це явище, коли у потрібний термін колеги не досягли результатів за визначеними попередньо критеріями. Завдання було прохідне, робоче. І моя команда мала впоратись із ним, як робила це багато разів до цього. Оцінивши ситуацію, я зрозумів, що причина зриву дедлайнів — не брак компетентності чи зовнішні обставини, а саме недостатній рівень мотивації.

На твою думку, наскільки довго людину може тримати за душу цікава робота за умови, якщо він отримує неринкову зарплатню?

Це залежить від суми факторів: проекту, у якому працює людина, і того, наскільки він важливий для неї, прив'язаності до колективу, в якому вона працює, психологічної стабільності.

Чим вищий рівень інтровертності, тим довше працівник може лишатися у фінансово дискомфортній ситуації.

Як ти розумієш, як підібрати правильні стимули для людини?

Спостерігаю за її поведінкою у робочому процесі та особистому полі. Можна створити штучну стресову ситуацію, щоб подивитися, як людина себе проявить, як буде діяти.

Таким стресом може бути навіть публічна похвала іншого працівника. Природна мисленнєва реакція колег при цьому: «Хочу бути на його місці». Далі можна спостерігати за наступними діями кожного — вивчати, хто як виражає себе та свою зацікавленість.

Клас! Дякуємо за інтерв'ю та з нетерпінням чекаємо зустрічі!  

3749