Просування мобільних додатків. Робимо ставку на відеоінфографіку.

Незалежно від того, наскільки корисним, якісним чи красивим буде ваш додаток, без правильного просування він може залишитися непоміченим. Будь то сервісний додаток або захоплива гра, потрібно докласти чимало зусиль, щоб привернути увагу аудиторії. Ось чому необхідно продумати потужну стратегію просування й підібрати правильні інструменти. Один з дійсно дієвих способів – відеоінфографіка. Вона дозволяє аудиторії швидко зрозуміти "про що" ваш додаток та візуально оцінити його функціонал та естетику.

Шляхом комбінування різних анімацій створюється інформаційний відеоролик, що допомагає донести потрібну інформацію в захоплюючій формі та є спрямованим на підвищення інформованості аудиторії про додаток. Дослідження показують, що 90 відсотків інформації, яку ми запам'ятовуємо, ґрунтується на візуальній складовій. Інфографіка привертає більше уваги, ніж текстова чи аудіальна інформація, оскільки в ній поєднуються зображення, кольори, звук, рух та максимально чіткий і лаконічний виклад контенту.

“Інтернет користувачі проводять близько ⅓ своєї онлайн активності за переглядом відео.

64% стверджують, що швидше за все придбають продукт після перегляду відео про нього.

90% впевнені, що промо відео допомогло прийняти позитивне рішення при покупці.”

Промо відео – один з найуспішніших маркетингових інструментів. Це тенденція, яка працює не тільки на рекламних майданчиках і в соціальних мережах, але і в магазинах додатків. Недавнє дослідження показало, що майже 53 відсотки користувачів Android і 47 відсотків користувачів iOS знайшли останній додаток, який вони завантажили, через пошук в магазинах додатків. Тому залучення уваги аудиторії та просування вашого додатку всередині App Store або Google Play також має величезне значення.

Згідно з новим дослідженням, 84 відсотки професійних маркетологів або брали участь у створенні, або передали на аутсорсинг принаймні одне відео для просування свого бренду, товару або додатку. Компанії вкладають величезні кошти в створення відео. І не дарма.

Чому відеоінфографіка дає такі хороші результати?

1. Відео привертає більше уваги

Відео одразу ж надає великий обсяг інформації, передає суть і робить це швидко й максимально зрозуміло. Хороший промо ролик всього за кілька секунд приковує до себе увагу, показуючи ваш додаток у всій красі, його функціонал і сильні сторони.

2. Аудиторія любить все нове і цікаве

В останні дні відео стало найбільш популярним типом контенту. Сучасна аудиторія добре сприймає все візуальне. Тому робіть круте промо відео з використанням новітніх інструментів й готуйтеся радіти кількості завантажень.

3. Ваше 30-секундне промо відео поширюватимуть

Алгоритм соціальних мереж просуває відео формат. Використовуйте платформи соціальних мереж для популяризації вашого додатку за допомогою промо ролика. Якщо все зробите правильно – його будуть поширювати! Це може стати потужною стратегією, що матиме позитивний вплив на поведінку вашої аудиторії.

4. Легке введення користувачів в курс справи

Відео допомагає аудиторії визначити цінність вашого додатку і зрозуміти для чого він потрібен. Які переваги пропонує ваш продукт? Кому підійде? Чому? Яка від нього користь? Це моменти, на яких варто зосередитися при розробці рекламного відео. Якщо ваше відео відповідає на ці питання, ви допоможете своїй аудиторії відразу ознайомитися з функціями та зрозуміти переваги додатку. Така ясність і є те, що шукає нинішня публіка.

Все ще маєте сумніви щодо ефективності відео маркетингу? Згадайте мобільний додаток Pokemon Go від Niantic. За тиждень до офіційного запуску компанія використала 30-секундне промо відео, що завірусилося в соціальних мережах. Просування відбувалося автоматично за допомогою ретвітів, лайків і т.д. Цього було достатньо для популяризації гри. Додаток приніс орієнтовний дохід в розмірі 3,9-4,9 мільйона в перший день запуску, а в Apple оголосили, що Pokémon Go тоді стало додатком з найбільшою кількістю завантажень.

Отже, створюємо відеоінфографіку. Про що розповідати?

Робіть відеоролики "Про нас"

Насамперед можна створити коротку інфографіку із загальною інформацією про додаток. Добре, якщо в відео ви надасте інформацію, що допоможе глядачеві отримати відповіді на такі питання: Як ви можете мені допомогти? Чому я повинен вибрати вас? Чим ви відрізняєтесь від інших?

Діліться відгуками клієнтів або тематичними дослідженнями

Перш ніж зробити покупку, ви, ймовірно, дивитесь відгуки в інтернеті або радитесь із друзями. Так само поводяться і ваші потенційні клієнти. Тому розгляньте можливість створення коротких відеороликів з інфографікою, присвячених історіям успішного використання додатку, цікавим дослідженням у вашій сфері та відгукам від клієнтів.

Робіть демонстрацію додатку або "how-to" інструкції

Виготовлення інформаційних відеороликів з практичними рекомендаціями або демонстрацією варіантів використання додатку – ще один спосіб допомогти перевести складні концепції в більш-менш прийнятний формат для вашої аудиторії. Ви також можете одночасно демонструвати свої послуги, проєкти або продукти і це не буде схоже на комерційну презентацію.

Розповідайте про нові функції або продукти

Ще один спосіб використання відео з інфографікою – представити новий продукт/послугу або звернути увагу аудиторії на важливе оновлення. Це не лише пізнавально для вашої аудиторії, але й допомагає їм легко зрозуміти нові функції або можливості ваших продуктів/послуг.

Як зробити хороший інфографічний ролик, який захочеться поширити

Після того, як ви вирішили, що збираєтеся використовувати відеоінфографіку у своїй поточній маркетинговій стратегії, переконайтесь, що вона буде відповідати інтересам вашої цільової аудиторії. Це, в свою чергу, збільшить ймовірність того, що нею поділяться. Ось три речі, які ви можете зробити, щоб зробити вашу відео рекламу популярною.

Розкажіть історію й викличте емоції

Який останній фільм, книга або серіал справив на вас сильне враження? Той, що викликав емоції й знайшов відгук всередині вас. Всі люблять хороші історії. Чому? Тому що вони звертаються до основних людських емоцій: радості, любові, гніву, печалі, захоплення, страху. Створюючи відео з інфографікою, змусьте своїх глядачів щось відчути, спробуйте викликати у них емоційний відгук.

Виділіть відповідну проблему

Потрібно, щоб ваша аудиторія подивилася ваше відео і сказала: «Як я розумію! Це ж про мене!». Щоб «зачепити» аудиторію, ознайомтеся з психографією своїх потенційних клієнтів. Не обмежуйте себе звичайними демографічними даними, такими як вік, рід занять та рівень доходу. Дивіться глибше. Який їх звичайний день? Чого вони хочуть? Про що мріють? Як вони приймають рішення, купуючи товари або послуги? Як ви поліпшите їм життя своєю пропозицією? Зосередьте увагу на цих питаннях і ви зможете розробити продуманий і зрозумілий промо ролик.

Створюйте коротший відеоконтент

Маркетологи знають, що сучасній людині не вистачає терпіння. Тому вони починають адаптувати контент до обсягу уваги, що постійно скорочується. Фактично 56% усіх відео, опублікованих минулого року, триває менше ніж 2 хвилини. Більш того, користувачі очікують побачити відео різної довжини на різних платформах. Для того, щоб залучити аудиторію, потрібно знати про оптимальну довжину контенту для найпопулярніших майданчиків.

Instagram – чому 30 секунд?

В середньому відео в Instagram, що отримали найбільшу кількість коментарів, тривали близько 26 секунд. Робіть відео короткими, щоб вони відповідали очікуванням глядачів.

Twitter – 45 секунд

#VideoOfTheDay в середньому триває 43 секунди. Користувачі звикли до стислості, такої як твіт зі 140 символів. Ця особливість платформи також має застосовуватись і до відео. Люди більш ймовірно подивляться довге відео на YouTube, ніж в Twitter.

Facebook – 1 хвилина

Аудиторія Facebook найбільше цікавиться 1-хвилинними відеороликами. Користувачам подобається дивитися лаконічні відео, які вони можуть швидко оцінити й поділитися ними з друзями, перш ніж перейти до наступного фрагмента контенту.

YouTube – 2 хвилини

Тут ми бачимо найбільше залучення аудиторії в промо роликах тривалістю близько 2 хвилин. Користувачі звикли проводити багато часу на YouTube, тож для цієї платформи ідеально підходить створення довшого і докладнішого контенту.

Ви можете запитати себе, як відео, довжина якого становить лише хвилину або дві, може успішно просувати ваш продукт? Легко! Якщо воно буде чітким, лаконічним та динамічним. Глядачі, які подивилися перші 3 секунди відео, найімовірніше додивляться його до кінця, тому подбайте про те, щоб воно "зачепило" яскравими і цікавими першими кадрами.

Декілька промо роликів, які вам варто побачити

Ми можемо нескінченно говорити про відеоінфографіку, адже в Rubarb Digital ми маємо великий досвід створення відеороликів. Ось кілька прикладів нашого виробництва, якими ми б хотіли поділитися. Може ви побачите цікаву ідею для вашого майбутнього відео або зможете визначитися зі стилем і форматом, який вам найбільше підходить. У будь-якому випадку, впевнені, що ці приклади будуть вам корисні.

Відео з анімованою графікою розповідає про Джулі, її позитивний досвід використання додатка, механізм його роботи, сильні сторони та переваги. У процесі перегляду глядач приміряє цю історію на себе й до кінця ролика розуміє, що Witget – це простий та зручний веб-додаток, що здатний дійсно спростити його професійну діяльність і зробити її більш ефективною.

Цей короткий відеоролик з красивою сучасною анімацією, виконаний у фірмових кольорах компанії, є класичним представником промо ролика "Про нас". Він лаконічно і доступно розповідає про компанію, її послуги та переваги. Таке відео можна використовувати як для просування мобільного додатка від Guavapay, так і для реклами самої компанії на різноманітних майданчиках.

Презентаційний 2D ролик про мобільний додаток для оптового замовлення LED-освітлення. Піднявши важливі для глядача питання та його "біль", герой відео пропонує рішення – зручний і функціональний додаток для бізнесу, водночас розповідаючи про можливості та послуги, що з його допомогою стають доступними клієнтам компанії. Друга частина відео присвячена коротким наочним інструкціям про використання основних функцій додатку. Якісна анімація з яскравими акцентами дозволяє зосередити увагу глядача на найважливіших деталях.

Барвисте й стильне відео для просування додатка сервісу доставки. Відеоролик показує ситуацію, в якій сервіс Tezibu допомагає головній героїні, одночасно знайомлячи глядача з інтерфейсом програми та процесом оформлення замовлення. Закадровий голос докладно розповідає про послуги, які надає компанія та їх основні переваги. Відео використовуватиметься не тільки для просування сервісу в соціальних мережах, але і як ознайомлювальне відео в магазинах додатків.

І наостанок...

Повторимось, відео тепер є невід'ємною частиною майже всіх соціальних мереж. Це відкриває величезні перспективи для просування вашого додатка. Не втрачайте таку можливість! Відеоінфографіка може стати потужним рекламним інструментом, будь то ознайомлювальне, демонстраційне чи пояснювальне відео. Короткі інфографічні відеоролики, що легко запам'ятовуються, можуть використовуватися різними способами і стимулювати вашу аудиторію поширювати їх, тим самим швидко та ефективно просуваючи ваш продукт.

Наша команда завжди готова реалізувати ваші ідеї оперативно і, звичайно ж, якісно. Наші фахівці уважно вислухають ваші побажання, допоможуть визначити ваші цілі та порадять найкращі варіанти. Ми раді допомогти вам на всіх етапах – від написання сценарію до монтажу відеоролика.

Давайте розповімо про ваш додаток разом із RUBARB.

5699