Що таке React JS? Як почати вивчати Реакт? Навички для react developer

React JS — це відкритий JavaScript-фреймворк, а точніше, бібліотекою JavaScript, яка використовується для розробки інтерфейсів користувача. Він був створений компанією Facebook і швидко набув популярності серед розробників з усього світу. Реакт дозволяє ефективно створювати застосунки з високою продуктивністю і масштабованістю. Одним з ключових концепцій у React JS є компоненти. Вони представляють собою незалежні блоки коду, які відповідають за рендеринг певної частини користувацького інтерфейсу.

Frontend React для чого потрібен

React використовується для розробки користувацького інтерфейсу веб-додатків. Основною метою React Frontend є створення інтерактивних, динамічних та відзивчивих інтерфейсів для користувачів. React Front end дозволяє створювати багатофункціональні та інтерактивні застосунки зі швидким рендерингом і перехідом між сторінками. Також він має такі переваги:

 • використання віртуального DOM та ефективного алгоритму оновлення дозволяє робити мінімальні зміни в реальному DOM, що покращує продуктивність застосунків;
 • JS React базується на компонентній архітектурі, що дозволяє розбивати інтерфейс на незалежні компоненти. Це спрощує розробку, тестування та підтримку коду, оскільки компоненти можуть бути повторно використані та легко змінюються;
 • Реакт пропагує односторонній потік даних, що сприяє простоті та передбачуваності управління станом додатків, полегшує відлагодження та тестування застосунків;
 • спільнота розробників, що використовує Реакт велика та активна. Є безліч ресурсів, бібліотек та інструментів для розробки. Також існує багато сторонніх бібліотек, які підтримують React і допомагають розширити його функціональність;

React добре підходить для розробки проектів будь-якого масштабу. Він надає можливості для легкого розширення та перевикористання компонентів, інтеграції з іншими бібліотеками та фреймворками. Також підтримує серверний рендеринг, що дозволяє поліпшити швидкість завантаження сторінок та оптимізувати пошукову оптимізацію.

Загалом використання бібліотеки дає можливість React developers ефективно будувати потужні та швидкі інтерфейси, полегшує роботу з компонентами та станом додатків, і має широку підтримку спільноти розробників. Він відмінно підходить для командної розробки завдяки дотриманню UI та шаблона робочого процесу.

Що робить Front end developer React

Frontend React developers працюють з такими завданнями, як:

 1. Розробка користувацького інтерфейсу.
 2. Управління станом застосунка.
 3. Взаємодія з сервером та API.
 4. Тестування.
 5. Оптимізація продуктивності.
 6. Підтримка та рефакторинг.

React developer відповідає за розробку, впровадження та підтримку користувацького інтерфейсу на основі React. Вони працюють з компонентами, станом, взаємодіють з сервером та API, тестують та оптимізують додаток для забезпечення високої продуктивності та якості.

Для роботи з React розробникам потрібні глибокі знання JavaScript. Також необхідне знаннями для React є HTML і CSS. Вони необхідні для створення компонентів та візуального оформлення, стилізації компонентів, розміщення елементів на сторінці та застосування візуальних ефектів. Для успішної розробки необхідно бути знайомим з основними концепціями фреймворку та знати, що таке:

 • роутинг, (навігація між сторінками);
 • життєвий цикл компонента (події, які відбуваються при створенні, оновленні та знищенні компонента).

Знання цих концепцій допомагає створювати більш складні та масштабні проекти. Навички потрібно постійно вдосконалювати, вивчати інструменти та оновлення для того, щоб щоб залишатись актуальним та ефективним розробником.

Які інструменти використовують React Developers

Розробники використовують різноманітні інструменти для розробки, тестування, налагодження та оптимізації додатків на основі React. Обирають їх в бібліотеці в залежності від потреб проекту та власних уподобань, наприклад:

 • React Developer Tools. Це браузерне розширення, яке надає розробникам інструменти для інспектування, налагодження та профілювання React-додатків у веб-браузері. Воно дозволяє переглядати ієрархію компонентів, аналізувати їх стан та властивості, а також перевіряти швидкість оновлення компонентів;
 • Редактори коду, такі як Visual Studio Code, Sublime Text або Atom. Ці редактори мають розширення, плагіни та корисні функції, які полегшують роботу з React;
 • Create React App. Цей набір інструментів допомагає швидко налаштувати новий проект, забезпечує зручний шаблон проекту та автоматично налаштовує середовище розробки;
 • Бандлери модулів, такі як Webpack або Parcel для збірки та пакування всього React-коду та його залежностей в один або кілька файлів JavaScript. Це дозволяє ефективно керувати залежностями, зменшує розмір файлів та поліпшує завантаження застосунку;
 • Babel дозволяє використовувати нові функції та синтаксис JavaScript, які ще не підтримуються всіма браузерами;
 • для тестування React-додатків розробники використовують різні фреймворки тестування, такі як Jest, React Testing Library або Enzyme. Вони дозволяють писати тести для перевірки функціональності компонентів;
 • Git та SVN для керування кодом, роботи з репозиторіями та спільної розробки.

Інструменти підбираються для кожного проекту, під його завдання. Тож розробнику потрібно цікавитись доступними інструментами. Дізнаватися про новинки допоможуть актуальні React JS уроки на YouTube, вебінари досвідчених колег, просунутий курс Реакт.

Чи можна вивчити React online з нуля

React JS курс від Projector розроблено спеціально для початківців. За 3 місяці студенти проходять базовий курс по Реакту, опановують документацію та компоненти, практикуються у розробці застосунків з React. Уроки спрямовані на практичне вивчення та підвищення навичок застосування інструментів для розробки.

Online React JS курс дає глибокі базові знання та багато практики в розробці застосунків. Студенти:

 1. Дізнаються базові концепції.
 2. Навчаються розробляти й масштабувати додатки.
 3. Вивчають екосистему.
 4. Опановують тестування та оптимізацію застосунків.
 5. На практиці засвоюють патерни розробки.

Під час практичних занять студенти працюють з реальним продуктовим кейсом, який потім можуть використати для власного портфоліо.

Найпопулярніші запитання

Що таке React простими словами?

React — це бібліотека JavaScript для створення веб-інтерфейсів. Вона дозволяє розробникам будувати компоненти, які забезпечують відображення і взаємодію з даними на веб-сторінці. React спрощує процес створення складних інтерфейсів, забезпечує швидке оновлення і відображення змін без перезавантаження сторінки.

Для чого потрібен React?

Реакт потрібен для розробки сучасних інтерфейсів користувача в застосунках. Він дозволяє розбити інтерфейс на компоненти, ефективно керувати станом додатку, спрощує взаємодію з API та забезпечує швидкий та масштабований реактивний рендерінг.

Де використовується React?

У розробці веб-додатків і мобільних застосунків. Також широко застосовується для створення односторінкових додатків, соціальних мереж, електронної комерції.

В чому перевага Реакту?

Завдяки React розробники можуть писати модульний код, який можна використовувати вдруге, та забезпечувати зацікавленість користувачів у застосунку завдяки більш плавному та динамічному інтерфейсу. З Реактом легко працювати: його можна розширити за допомогою додаткових бібліотек і фреймворків, також він має активне співтовариство розробників, що забезпечує підтримку, ресурси та плагіни для збільшення функціональності.

4032