Штучний інтелект у створенні контенту: сервіси, які варто протестувати

Подейкують, штучний інтелект от-от відбере роботу працівників креативних індустрій. Тож не зайвим буде придивитись до такої амбітної технології і зрозуміти, що воно таке. В цій статті я розкажу, як контентник може автоматизувати власну роботу з безкоштовними сервісами на базі ШІ, та поділюсь своїм досвідом використання різних інструментів. 

Що таке Штучний Інтелект

Штучний інтелект — це математична модель, здатна до самовдосконалення, здобуття нової інформації та покращення власних алгоритмів на її основі.

Цей принцип, самовдосконалення, застосовують в технологіях багатьох галузях технологій, але в цій статті ми будемо говорити про генератори контенту на базі ШІ. 

Йдеться про Midjourney та Dall-e — ними створюють ілюстрації, картини, обкладинки журналів тощо.

Обкладинка Cosmopolitan, створена штучним інтелектом. Джерело

Серед генерації тексту найпопулярнішим ШІ, що робить помітні інфоприводи є Generative Pre-trained Transformer 3 (GPT3) від OpenAI. Ця модель пише переконливі наукові статті про саму себе та спілкується в текстових чатах наче реальна людина.

Але є і менш “медійні” ШІ. Так, соцмережі використовують самонавчальні моделі для накладання фільтрів й масок (ті найперше вчаться розпізнавати обличчя та їх елементи), Google використовує нейромережі для розумної оптимізації кампаній Performance Max, а GitHub має автоматизованого помічника, що допомагає користувачам писати код. Та й самі користувачі GitHub створюють й викладають на загал власні нейромережі.

Гіпотетично з усіма цими моделями можна працювати напряму, доєднавшись до тестування. Але я не програміст, тому доводиться користуватися більш юзер-френдлі сервісами. По суті, це посередники, які вже написали інфраструктуру контактування із ШІ. Завдяки сервісам ми можемо навіть не маючи прямого доступу до нейромережі та не знаючи мов програмування скористатися можливостями ШІ. Далі розглянемо, які є сервіси, чим вони корисні, і як їх використовувати в повсякденній роботі.

Сервіси генерації тексту

Найкраще нейромережі працюють із англійською мовою, і часом роботи пишуть англійською краще за неангломовних людей. Штучний інтелект вміє використовувати фразеологізми, метафори й прикметники; а також сервіси вміють дотримуватись структури тексту відповідно до жанру: у листа будуть ввічливе вітання й прощання, а, наприклад, пост для соцмереж завершуватиметься логічним закликом до дії.

Нейромережі чудово пишуть на “лайтові” теми. Попросіть ШІ згенерувати пост “як бути продуктивним на роботі” і побачите стандартний набір кліше про тайм-менеджмент, який одразу можна постити в мотиваційну спільноту. Але чим професійнішим стає завдання, тим більш ретельно треба перевіряти зміст написаного. Я досі не домоглась від жодного сервісу контенту про Google Analytics 360 — всі наполегливо переводять тему на Universal Analytics або Google Analytics 4 (довелось писати текст про Google Analytics 360 самостійно 😅).

Отже, штучний інтелект вже здатен генерувати придатний для публікації текст, але я все ж раджу перевіряти зміст написаного. Розгляньмо конкретні приклади.

Smodin Author

Smodin — це інструмент здебільшого для рерайту статей. Ви даєте йому тему, або ключові слова, він трохи по ній гуглить, пропонує план статті, і в результаті видає свій варіант.

Інструмент безкоштовний, на день дається три “кредити”, і по суті на створення однієї статті використовується 1 “кредит”. Але є обмеження в кількості символів, що їх сервіс згоден показувати безкоштовно. На момент написання статті ви можете переглянути лише 1000 символів, а далі вже треба писати самостійно.

Цей інструмент може бути корисним для створення плану SEO-статей. Якщо ви шукаєте новий підхід до створення контенту, який відповість на запитання людей до Google, то цей сервіс допоможе проаналізувати поточну видачу і запропонує притомний план статті.

Rytr

Rytr — це умовно-безкоштовний інструмент, який генерує тексти у понад 20 формах.

Тут є можливість писати тексти для блогів, листи, відгуки, тексти для реклами в соцмережах та Google Ads, описи каналів та відео для Youtube, а також вміє робити корисні процедури із SEO.

Загалом, цим сервісом можна дістати ключові слова з тексту конкурента, згенерувати додаткові подібні, потім за ними згенерувати свої оголошення для таргетованої та контекстної реклами.

Окремо варто зазначити, що цей сервіс розуміє українську мову та працює із нею. Для прикладу згенеруймо формальний лист за простими тезами.

Отже, Rytr зрозумів, про що ми хочемо написати лист, структурував цю інформацію і навіть подекуди доповнив її.

У сервісі можна регулювати рівень креативності, і це допоможе вийти із “творчої кризи”, підкине нових ідей та рішень. Ось, наприклад, пісенька про СММ-спеціаліста в ентузіастік-тоні, та на максимальному рівні креативності. Посеред пісні він йде вбивати спамерів та перекваліфіковується на вайт-хет сеошника, але з рештою повертається до фоловерів.

Neuroflash

Neuroflash — це ще один генератор тексту. Він пропонує понад 80 варіантів текстів, що він може робити: від біографії для соцмереж до любовних листів. Але, на відміну від попереднього сервісу, цей не знає української.

Я почала використовувати цей сервіс, коли мала написати кількадесят seo-дескріпшенів для сайту. Моя здатність креативити із формою та змістом закінчилась десь 10 описі, а нейромережа без проблем описала все, що було треба.

Розглянемо функціонал на прикладі визначення ШІ, наведеного на початку статті.

Спершу слід обрати мову й заповнити бриф (він змінюється залежно від обраної форми тексту). Після цього сервіс запропонує свої варіанти.

Можна клацнути по варіанту, який сподобався і редагувати його далі в текстовому полі зліва. Також можна клацнути “Continue” і він писатиме далі.

Також є ймовірність отримати відповідь, що сервіс не зміг згенерувати достатньо якісних варіантів, і він попросить змінити бриф для ще однієї спроби. Оскільки тарифікація залежить від кількості генерованих слів, це дуже тішить, коли сервіс не витрачає слова на те, що вважає недостатньо якісним.

Висновки: переваги та недоліки використання ШІ

Отже, штучний інтелект вже можна використовувати у повсякденній роботі. Різноманітні генератори можуть стати маркетологу в пригоді, навіть якщо той не знає мов програмування й не вміє напряму працювати із нейромережею за допомогою коду.

Серед переваг використання ШІ можна виділити наступні:

  1. Допомагають вийти з “творчої кризи” й урізноманітнити монотонні задачі, як-то написання метатегів для сайту.
  2. Місцями покращують тексти, особливо англомовні.
  3. Вміють виконувати низову роботу, яку раніше б довірили стажеру. Тепер стажерам можна довіряти генерацію із первинною обробкою.

З іншого боку є декілька нюансів, що їх слід враховувати, перш як вбудовувати ШІ у щоденну роботу.

  1. Результат генерації непрогнозований, він може бути дуже класним та якісним, а може вийти якась нісенітниця.
  2. Потребує контролю. У текстах дуже рідко коли можна брати виданий ШІ варіант одразу. Генеровані зображення можна публікувати хіба що із припискою “а от подивіться, як щось інтерпретує ШІ”. Здебільшого ж генеровані тексти та зображення треба правити.

Загалом, не варто боятись, що роботи відберуть робочі місця. Але вже зараз боти є милицею, яка тут і там виконує задачі, що їх не робили б взагалі, або робили б тижнями. Слід бути морально готовим до появи вакансій “оператор ШІ” і появи випускників різноманітних шкіл із такою спеціалізацією. Тим, хто хоче не просто наздогнати цей тренд, але й очолити його, слід копати GitHub і вивчати python (чи іншу мову), і писати сервіси, якими будуть користуватись оператори ШІ в майбутньому.

4179