Sigma Software, з тваринами дозволено

Коротка інформація про респондента:

ПІБ - Соломія Хавщ

Професія\посада - PR Manager at Sigma Software

Досвід роботи - 6 років у сфері IT, має досвід просування як маленького продуктового стартапу так і потужної сервісної компанії. 3 роки працює у Sigma Software, допомагаючи розвивати бренд роботодавця в Україні та Європі.

- Чи можете коротко розказати про компанію та основні напрями її діяльності?

Sigma Software надає високоякісні послуги з розробки програмного забезпечення клієнтам у різних бізнес доменах. Ми створюємо найкращі у своєму класі технологічні рішення та інтегруємо понад 20 існуючих продуктів нашого портфоліо. Ми допомагаємо великим підприємствам діджиталізувати свій бізнес і підтримуємо стартапи в їхньому розвитку.

- Яка історія створення і росту компанії?

Історія Sigma Software офіційно почалася в 2002 році. Її заснували п'ять друзів з Харкова: чотири розробники програмного забезпечення та юрист. Їхня ідея полягала в тому, щоб створити компанію розробників для розробників.

У 2006 році компанія приєдналась до групи компаній Sigma - провідного шведського постачальника IT послуг. У 2014 році ми стали глобальною компанією, відкривши повноцінні офіси у США та Польщі.

За 20 років роботи ми виросли з 6 до 2000+ спеціалістів та отримали понад 400 клієнтів, реалізували понад 2100 проєктів для всесвітньо відомих брендів у таких доменах як будівництво, логістика та автомотів, освіта та охорона здоров’я, банкінг та фінтех, медіа та реклама, тощо. Зараз у розробці понад сотня проєктів.

Зараз компанія в TOP-15 ІТ-компаній України за кількістю спеціалістів за версією ресурсу DOU, а також входить у сотню найкращих постачальників ІТ-послуг у світі за версією IAOP, має корпоративний ІТ-університет, бізнес-інкубатор та фонд ангелів, який інвестує в стартапи.

- Наскільки розгалужену систему офісів по Україні і світу ви маєте?

Географія наших офісів досить широка і останнім часом кількість локацій лише зростає. Це пов’язано із бажанням збільшити нашу присутність в країнах Європи і побудувати там міцну тех ком'юніті. У нас 2000+ спеціалістів у Польщі, Чехії, Болгарії, Швеції, Україні, ОАЕ, Канаді, США, країнах Латинської Америки. В деяких країнах це поки що коворкінги, які в перспективі стануть повноцінними офісами.

В Україні це Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Суми, Дніпро та Харків (останній тимчасово закритий через воєнні дії). У 2022 році відкрилась також низка офісів в містах Західної України - Тернопіль, Чернівці, Івано-Франківськ, Луцьк.

Коли і в якому офісі вперше з’явилась тваринка? Що це була за тваринка?

Першими були рибки у київському офісі, понад п’ять років назад. Під час пандемії коронавірусу у львівському офісі з’явився йоркширський тер'єр Байтик, улюбленець нашої колеги, якого справедливо можна називати мешканцем офісу.

- Чи є постійні жителі офісу серед тварин, якщо так, то які?

Регулярно в офісі можна зустріти сім собачок. Здебільшого це маленькі та середні породи, серед яких цвергпінчер Адольф, йоркширські тер'єри Байт, Лола і Зефір, мопс Бісквіт, два представники бішон фрізе - Резіна і Біляш. Вони по черзі відвідують офіс по декілька раз на тиждень. Часто буває декілька чотирилапих одночасно.

Чи є у компанії тварина - внутрішній символ, або тварина, з якою пов’язано багато історій у компанії? Якщо так, то поділіться будь ласка однією з таких історій.

У шведської компанії шведські традиції. Саме тому символом Sigma Software, як і Швеції, вважається лось, ми назвали його Зеник. Зеник подорожує із нашими колегами у відрядження та на конференції у вигляді м’якої іграшки і вже побував у більше, ніж 20 країнах.

Проте, коли ми запитали в наших колег з ким у них асоціюється Sigma Software, то майже одноголосно вони відповіли, що з собачкою. І цією собачкою є Байтик, йоркширський тер'єр, що практично живе у львівському офісі.

Його власниця, офіс менеджер у Sigma Software, дуже довго мріяла про цуценя. Але не наважувалася придбати, адже розуміла, що її професія не дозволить 2-3 тижні провести вдома для адаптації нового жителя. Коли розпочався карантин, Наталя зрозуміла, що це найкращий час придбати цуценя. Працюючи вдома, вона допоможе йому освоїтись. Але вже за декілька днів нашій колезі довелось повернутись в офіс, тому крихітного чотирилапого вона захопила із собою.

Вже 3-й рік собачка Байт є постійним мешканцем офісу і чотирилапому тут дуже подобається. Байтика тут справді люблять: колеги приносять йому смаколики, по черзі бавляться з ним в м’ячик. Живе Байтик на рецепції, саме там, де робоче місце його власниці. Він часто зустрічає гостей офісу, інколи може налякати їх своїм дзвінким гавкотом. Але боятися його не варто, ця крихітна добродушна собачка нічим не загрожує відвідувачам.

- Що стало поштовхом до прийняття рішення - зробити офіси Sigma Software pet-friendly?

Карантин став вагомим поштовхом. Саме тоді політика нашого бізнес центру стосовно тварин змінилась, адміністрація стала більш позитивно реагувати на тварин в приміщенні. З поступовим виходом колег в офіс почали і з’являтись чотирилапі мешканці.

Під час війни статус pet-friendly ще більше закріпився. При евакуації наших колег зі східних районів України наш офіс відвідало близько 30 домашніх тваринок, які протягом декількох днів мешкали там. Серед них не лише собачки та кішки, але й щурі, пташки в клітках, хом’ячки тощо.

Тваринки мають позитивний вплив на працівників. Вони допомагають фізично розвантажитись. Нахилитись, щоб кинути м’ячик собаці це ще та розминка. Ну і прогулянки ніхто не відміняв. Також чотирилапі слугують чудовим антистресом для людей із такою відповідальною професією. Після насиченої викликами наради найкращою ідеєю є пообійматися з чотирилапим.

- Чи всі офіси компанії відкриті для чотирилапих?

Не всі, в міру того, що деякі бізнес центри мають свої політики щодо тварин, яких ми маємо дотримуватись. Найбільше домашніх тваринок спостерігається саме у львівському офісі.

Чи є у офісах спеціальні приміщення для домашніх улюбленців, чи їм відкритий весь доступний простір?

Спеціально відведених місць нема. Завдяки тому, що офіс просторий ( близько 2 тис квадратів), кожен улюбленець має свій куточок. Кабінетна система дозволяє тваринкам постійно знаходитись поруч із господарем та зайвий раз не перетинатись з іншими.

Проте, навіть у спільних зонах вони гарно вживаються. В п’ятницю ми збираємось на сніданок у нашому Sigma Club, де може одночасно перебувати до 10 собачок. Зазвичай все обходиться мирно. Якщо й трапляється маленькі конфлікти, то господарі швидко приходять на допомогу і допомагають все врегулювати.

- Якщо є цікаві історії про тварин у офісі, поділіться будь ласка такими.

Згадується одна дуже мила історія, коли колега шукав господаря кошенятку. Весь офіс вболівав за те, щоб тваринка потрапила в добрі руки. Коли отримали фото, де киця з веселими оченятами у нового власника - видихнули з полегшенням.

- Чи бере на себе компанія питання прибирання за тваринами (шерсть, бруд і тд) чи це повна відповідальність власника прибрати за своєю твариною?

Поки що нема такого напливу тварин в офісі, тому прибирання організовує компанія. Тим більше йоркширські тер’єри це безшерсті тварини, тому від них мінімум бруду. Якщо ситуація буде змінюватись, то будемо створювати правила перебування та прибирання тварин в офісі.

- Як вчиняє компанія у випадку пошкодження твариною власності Sigma Software або її клієнтів: покриття витрат має бути за власником чи компанія бере участь в відновленні своїх матеріальних активів?

Нам пощастило, що всі наші власники свідомі люди та несуть відповідальність за дії своїх улюбленців. Була ситуація, що собачка помочився на коврик, власник за власною ініціативою організував хімчистку.

Але наразі ці питання є точкові та не мають загального характеру.

- Чи маєте ви клуби “по інтересам” або якісь івенти для працівників - власників тварин?

Ні, поки таких клубів ми не маємо. Проте, наші колеги охоче беруть із собою своїх улюбленців на деякі події. Це наприклад, пікніки на природі чи серія заходів з прибирання територій Clean my city, в яких ми брали участь минулої весни.

Оскільки кількість власників тваринок постійно зростає, то дуже часто вони збираються за чашечкою кави, щоб обмінятися інформацією на зразок, де купити корисні смаколики для чотирилапого чи в яку клініку звернутись за вакцинацією.

- Розкажіть як ви готувалися до можливого початку війни. Чи мали ви план евакуації (в тому числі і тварин з офісів)?

Ще з 2014 року в компанії є Business Continuity Plan, що містить ряд дій, необхідних для безперервності ведення бізнесу у надзвичайних ситуаціях.

План передбачав евакуацію фахівців як власним транспортом, так і централізовано. З самого початку ми вирішили, що будемо вивозити людей з домашніми тваринами. За весь час жодного разу нам не відмовили у розміщенні із домашніми тваринами. Всього централізовано компанія евакуювала понад 300 домашніх улюбленців разом із їх господарями.

- Як проходила евакуація? Які уроки ви як компанія для себе винесли? З якими складнощами стикнулися?

Перші централізовані евакуаційні рейси ми організували 26 лютого. Незважаючи на те, що ми заздалегідь домовилися з перевізниками і у нас були зарезервовані автобуси, 24 і 25 лютого було незрозуміло, чи безпечно забирати людей з міста. Після цього рейси виконувались щоденно – ми вивозили наших консультантів та членів їхніх сімей аж до початку березня.

З Харкова ми евакуювали близько 600 консультантів, якщо враховувати членів їх сімей, то відповідно біля 1500. На другому місці Київ – близько 500 сімей виїхали з міста. 15 сімей евакуювались із Сум і близько 20 сімей з Дніпра. Перші евакуаційні рейси здійснювали переважно у Львів. Пізніше додались ще Івано-Франківськ та Луцьк.

Sigma Software орендувала на довгий час кілька баз відпочинку у Моршині (270 місць) та Трускавці (150 місць) та облаштувала там коворкінги для комфортної роботи з повною адміністративною та технічною підтримкою.

Незважаючи на складну ситуацію, 70% працівників повернулись до своїх робочих обов‘язків протягом одного тижня від початку війни.

- Чи всі офіси вже відновили свою діяльність?

Зараз у звичному режимі працюють усі офіси, окрім Харкова, де ще досить напружена ситуація. Київський офіс знову відновив роботу в травні, коли наші колеги почали повертатись до міста.

- Чи підтримували\підтримуєте ви якісь благодійні організації ( в тому числі для тваринок), або може ви самі створили свій фонд допомоги?

За перший тиждень ми пожертвували Збройним Силам України 9 331 828 грн (321 420 доларів США). Половину суми було зібрано у вигляді особистих пожертв наших співробітників всього за 3 дні. Компанія подвоїла суму та перерахувала її до благодійного фонду підтримки ЗСУ. Керівництво Sigma Software додатково пожертвувало 600 000 грн (20 450 USD) своїх особистих коштів і продовжує розширювати свою фінансову допомогу.

Також наша компанія перерахувала 500 000 грн (17 000 доларів США) Львівському кластеру, який створює табір для біженців і вже розпочав транспортування гуманітарної допомоги до Харкова. Ми активно працюємо над залученням додаткових коштів для гуманітарної допомоги від партнерів із США.

Для уникнення гуманітарної катастрофи в Харкові Sigma Software створила свій благодійний фонд Help Kharkiv разом з іншими ІТ компаніями включаючи Ideasoft, Genpro та Scalarr. Понад 250 волонтерів працюють щодня, щоб надати підтримку понад 10 000 громадян. Ми співпрацюємо з 42 місцевими організаціями, щоб безпосередньо постачати гуманітарну допомогу лікарням, центрам престарілих, дитячим будинкам та іншим цивільним структурам Харківської області.

Фонд рухається в бік співпраці з мережею волонтерських організацій. На сьогодні Sigma Software та IdeaSoft фінансують волонтерський хаб «Венеція» у Мукачеві, який надає безкоштовне харчування та проживання вимушеним переселенцям.

Від початку розгортання повномасштабної війни ми, наші партнери та клієнти вже передали на допомогу армії та людям більше 2,5 млн доларів. Разом із нашим партнером Danir Group створили портал Swedes for Ukraine для пошуку житла біженцям з України у Швеції.

- В 2021 році ви стали кращою software development компанією Європи. Які наступні вершини плануєте підкорити?

Ми ніколи не зупиняємось на досягнутому, тому завжди є до чого прагнути. з основного, це стати кращим роботодавцем за версією DOU, розширити географію та офер портфель експертиз, стати більш впізнаваними на тех ринку Європі та Америці.

- Маємо інформацію, що ви підтримуєте різні стартапи. Розкажіть яким стартапам ви вже допомогли і чим, а також чи продовжуєте ви цю діяльність у такий досить важкий для нас всіх час?

Бізнес інкубатор Sigma Software Labs продовжує підтримувати стартапи, стратегічні плани не змінились. Зокрема, у квітні було анонсовано нову портфельну компанію — Coaty, а зараз команда працює над оновленою концепцією цьогорічного сезону конкурсу стартапів IT_EUREKA. Минулого року в рамках конкурсу стартапи мали менторську підтримку від експертів різних галузей протягом 2 місяців, а переможець отримав $3,500 в якості no-equity гранту. Окрім того, продовжується інвестування у більш зрілі стартапи через венчурний фонд SID Venture Partners, що було створено у грудні 2021 спільними зусиллями трьох компаній — Sigma Software, Ideasoft та Datrics. З початку війни Фонд анонсував шість нових компаній із українськими засновниками, а також поширював інформацію про українську технологічну екосистему на ключових інвентах індустрії: Wolfs Summit (Польща), VivaTech Conference (Франція) та Collision (Канада).


Контакти Sigma Software

Читайте також:

913